Слики од aвиони

Duffy Duck

Pilot Lovac
Член од
12 мај 2006
Мислења
196
Поени од реакции
10
Конечно и мене некој да ме слика . . .


 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
sto e ova Twin Otter ??? Ima takov vo MKD????
 

Duffy Duck

Pilot Lovac
Член од
12 мај 2006
Мислења
196
Поени од реакции
10
Не овој е француски авион. Слета на Александар Велики да изврши проверка на моторот и продолжи накај Тирана . . .
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Duffy Duck: odlichni sliki!

Eve edna isto taka interesna slika, no malku podriga od prilozhenite. Pokazhuva kako se "napojuva" vo let F-22 Raptor, mnogu verojatno najmokjniot avion denes:


 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703

Ova se avioni ...drugoto e lizenje seker preku staklo :) !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom