Слики од aвиони

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ova bese Wought A-7 sto go spomnav, nosese tovar , externo ko B17, znaci ko magare :), eden pilot, a poletuva od paluba..:


ostana mnooogu dolgo vo sluzba (znaci otporen na korozija) so zilion modernizacii.............go imase i vo Grcija nekoe vreme....
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Еј јас со овој летав последниот пат :)


 

Kajgana Shop

На врв Bottom