Слики од aвиони

Kangaroo

Spirit of Australia
Член од
11 мај 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
Tuka moze da stavame nasi fotografii koj sto nie sme gi napravile , a vooedno moze da stavame i fotgrafii koj sto ste gi videle nekade i vi se dopadnale.
samo ako sakate , izmenuvajte width = 600 vo photoshop, za da se gleda ubavo na stranava, za da ne bidat premnogu siroki.
 

Kangaroo

Spirit of Australia
Член од
11 мај 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
Eve jas ke pocnam prv...

Thai Airways , Boeing 747-400British Airways , Boeing 747-400Qantas, Boeing 767-300
ajde prodolzuvajte sega i vie....
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.820
Поени од реакции
10.037
Овие се лично мои, сликани пред време на Охридскиот Аеродром. (кликнете се зголемуваат)

MAT Boeing 737-300


Helvetic Fokker 100​
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Еве и од мене мал придонес, со овие прекрасни фотографии. :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416

Kangaroo

Spirit of Australia
Член од
11 мај 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
Mmmmmm da ubavi slikie se pravi vo St.Marteen sega se vrativ od edno mesto pa ke vi namesam nekoj sliki da gi vidite, interesni se, samo sega nemam mnogu vreme za niv , za toa otom-potom. Inaku St.Marteen misalm deka najdobro mesto za slikanje na avionie e posle Hong Kong na Kai - Tei. Ede nden mora da se odi vo St. Marteen
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Дајте една слика од типот на авион што лета од Белград до Скопје? Сакам да знам на што чудо ќе летам...осеќам нешто што тежи 20 кила и што има 2 седишта па страв ме фаќа. Ај ако можете дознајте и ставете ми слика плс?
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.820
Поени од реакции
10.037
Бебе11 на таа темата за авиокомпании пред скоро 1 месец ти имав оставено слика од тој авион. Кажи ми кој ден и кој дата патуваш со сигурност ќе ти кажам кој авион ќе биде, има два различни кои патуваат на таа релација.
 

Kangaroo

Spirit of Australia
Член од
11 мај 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
BeBe11 напиша:
Дајте една слика од типот на авион што лета од Белград до Скопје? Сакам да знам на што чудо ќе летам...осеќам нешто што тежи 20 кила и што има 2 седишта па страв ме фаќа. Ај ако можете дознајте и ставете ми слика плс?
JAT vo tekot na letovo ke jeta so Boeing 733 na relacija Belgrade-Skopje sekoj den, so isklucok na uste eden dodaden let docna popladne samo vo Ponedelnik i Petok ke leta i ke se vrajka so ATR 72 , inaku site dnevni letovi od SKP nautro rano i vrajkanje docna navecer se so Boeing 733.

Eve kako izgleda:
Raspored na letanje preku leto na JAT na relcija BEG- SKP -BEG:ATR 72Boeing 733

 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Андроник напиша:
Бебе11 на таа темата за авиокомпании пред скоро 1 месец ти имав оставено слика од тој авион. Кажи ми кој ден и кој дата патуваш со сигурност ќе ти кажам кој авион ќе биде, има два различни кои патуваат на таа релација.
На 9ти Јуни, петок се паѓа...така да ако е овој авион што кенгурот што ми го даде догаш супер е. А ако е некој со перки тогаш да се збогувам со вас уште сега :) ај кажи ми на сигурно ако знаеш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom