Слики од aвиони

Kangaroo

Spirit of Australia
Член од
11 мај 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
Eve nesto od denesniot repeortar , SQ ke zaminuva popladne ako imam srejka ke go vatam od blisku nego : )

poslednata slika i jas neznam kako upeav taka da ja fatam, Qanats Boeing 767-300

 

Kangaroo

Spirit of Australia
Член од
11 мај 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
eve malce da vidite od druga strana kako izgleda od sletuvanje : )
ova se Australian Airlines Boeing 767-300 i Japan Airways Boeing 747-400

 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
2
Na prvata Qantas i Jetstar Terminal,Melbourne Tullamarine Airport,na vtorata Jetstar Airways Airbus A320 na Coolangata Airport,Gold Coast.Slikite se slikani so telefon i vo brzanje i ne se bas ko sto treba. 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
zoko напиша:
lele stefan i mene usite mi zujat od toj atr baska i keorzin mmmmmmm milina baska koa vidov deka stjuardesata se preziva error kraj vikam koj prezivi pricace ali koga sletavme vo moscow toa sletuvanje bese neznam arno zivi ostanavme jat se nemam zborovi:(
Eeee, pa vie samo se zalite. Bas bese dobro u atr. Toa motorite sto ubavko br4ea, ja odma do kriloto sedev i bas mi bese ubavo, odma si zaspav (yes da prethodno piev antibioti4e + 0.5 litra pivce). Dodusa edna buba4ka mi vleze u kosa, ali nema veze, ne me grizna.... :pos:
 
Член од
2 септември 2005
Мислења
90
Поени од реакции
12
И јас имам летано со ATR 72, ама на Turkish Airlines. Летав Истанбул-Скопје со него. Наредната недела се сруши близу Дијарбакир, во Југоисточна Турција.
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Ај еве и од мене некои слики, имам многу па ќе ги ставам на неколку пати. Сега за upload ги намалив малку, прва тура слики од стенковец

Blanik L-23, Utva 75 и An 2 во позадинаАn 2Vuk-T (made in YU) и Utva 75 (истотака made in YU)Нашиот Blanik L-23Битолскиот бланик и нашиот Vuk-Т

 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
2 тура стенковец:

Две едрилици се гураат на стартOMG 3 едрилици, ова кај нас еднаш у 100 годиниВие гурајте јас ќе си го прчам :)Кокпитот на Vuk-T, опа бато 2170m, стубче 1,5м/сУбав развитокЕ сега кој град е ова :wink:

 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Знам дека темава е слики од авиони, ама ако не се лутат модераторите ќе ставам уште неколку слики од Скопје и околината., па ако им смета нека ги тргнатPS. Темава гласи слики од авиони, па ова се слики сликани од авион (едрилица) :icon_mrgr
 

Kajgana Shop

На врв Bottom