Слаткар(истика)

Член од
28 септември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
12
Bravo se divat ako pcuel :vozbud:ima pravo deckoto, slatkar si misli neso povulgaren i pesnite mu kinat. Ja ne slusam srpski rap taka nekoi pesni od wikluh sky i ajs nigrutin ama i oni ne se neso poarni so pcuenje ali bolje toa ke go slusam nego gotvacot na kolaci
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Ако он е рапер тогаш јас сум црнец ,а ја не сум црнец!--ова го прочитав негде

Не ми се допаѓаат неговите текстови,не ми се допаѓаат неговите песни ,не е којзнае колку убав ,спотовите му се онака.Јас лично не го ценам како рапер ,јас уствари не го поднесувам...
Кажете ми кој ’’опасен репер’’ со три чисти кој себеси се нарекува HC седи кај ,,Фуфо’’ ???
:pos2:ми текна у моментов еден стих од Џака ,,...рапери сите ко баби сте само по форуми гомна јадење курнази праење...’’
:salut:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ако он е рапер тогаш јас сум црнец ,а ја не сум црнец!--ова го прочитав негде

Не ми се допаѓаат неговите текстови,не ми се допаѓаат неговите песни ,не е којзнае колку убав ,спотовите му се онака.Јас лично не го ценам како рапер ,јас уствари не го поднесувам...
Кажете ми кој ’’опасен репер’’ со три чисти кој себеси се нарекува HC седи кај ,,Фуфо’’ ???
:pos2:ми текна у моментов еден стих од Џака ,,...рапери сите ко баби сте само по форуми гомна јадење курнази праење...’’
:salut:
:pos: Колку иронично а??? Сите денешни рапери седат кај “Фуфо“ ако им е мерак. Ако не им е, не седат. Андерграундот е добар, ама за нас кои ја сакаме музиката. За оние кои “сакаат да се спуштат доле“ у Хард Рок у недела... ова е боље. Вкусови бе момци... квалитет е друга работа. :helou:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Да не беше форумов и Виктор, немаше да знам за чоечево.
Иначе органски не ги варам ваквите појави кои не знаат кој се, за што се и каде се. Според тоа, многу јасно е дека немаат ни појма за што пеат и не помислуваат дали тоа не е кретенски во нечии очи, уши или што да е.
Ја слушнав само Спушти се доле (колку беднатрагикоичнаиглупава песна) и не ми треба појќе. Нека си го тера ќејфот, ич не ми е гајле, само јас да не го слушам и да не ми се пушта во моја близина.:nesvest:
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Што кажа у постот камиказа ај читај малце кажа дека ја слушнала спушти се доле и толку. Камиказа ај ти кажи ми што подразбираш под рап? ај те молам објасни ми што е рап. Според постов ти рапот не го изедначуваш со пцуење и згора на се не вредело. Абе го имаш слушнато албумот на слаткар (новиот) имаш слушнато единствена опција симш слушнато песни што прави со мафијата?
Искра
Не ми се допаѓаат неговите текстови,не ми се допаѓаат неговите песни ,не е којзнае колку убав ,спотовите му се онака.Јас лично не го ценам како рапер ,јас уствари не го поднесувам...
текстот те разбирам оти не ти се допаѓа(женско си а доста ги вреѓа, ама ги вреѓа оние што се прават јаки пичиња кои немаат врска со животот), ама да не ти се свиѓа и текстот и песните ????? збунет сум ... за убав дали е не сум педер па да кажам ама тоа не е вредност во рап музиката.Според тебе ако е некој убав може да биде рапер или па некој турбо фолк пеач или не сум те разбрал.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Едно е текст ,друго е песна као целина.Мене не ми се свиѓа ни првото ни второто.
Јас само направив кратка анализа на Слаткар.Тоа што не ми се допаѓаат неговите текстови нема никаква врска со тоа што се безобразни ,туку со тоа што не држат вода и не те допираат у душа као на пр. текстовите на РНС
Физичкиот изглед на еден изведувач е најмалку важен за тоа дали луѓето ќе го почитуваат.Спомнав дека не е којзнае колку убав како дел од кратката анализа,спомнав и дека спотовите не му се ништо посебно ,а сега и ќе додадам дека не ми се свиѓа и неговиот стил на облекување(ептен тесно бе у пм.)
:salut:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Да не беше форумов и Виктор, немаше да знам за чоечево.
Иначе органски не ги варам ваквите појави кои не знаат кој се, за што се и каде се. Според тоа, многу јасно е дека немаат ни појма за што пеат и не помислуваат дали тоа не е кретенски во нечии очи, уши или што да е.
Ја слушнав само Спушти се доле (колку беднатрагикоичнаиглупава песна) и не ми треба појќе. Нека си го тера ќејфот, ич не ми е гајле, само јас да не го слушам и да не ми се пушта во моја близина.:nesvest:
Види вака, и јас имам нешто слично мислење за македонската рап музика. Но ако почнеш да ги слушаш (повремено добрите :)) можеби и ке дојдеш до целта на нивните песни - да разбереш што сакаат да кажат. Има неколку добри рапери во државава, слаткаров не се вбројува во тие (или бар јас неможам да го разберам што сака да каже).
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Јебига, тоа им е стил на пеење, со тоа заведува он, него таквите го тераат да се фолира а и тревата :kesa: А и зошто да не, секаде има вакви дечки нека има и кај нас...
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Па прочитај си го постот уште еднаш па ке видиш... (избришете го овој пост)
дојдовме до тоа да никој неможе да го искаже своето мислење за некого??
Јас ги нагрдив нив исто како што они нагрдуваат многу луѓе,предмети и слично. Зашто они да смеат, а јас не??

Тоа дека ти ги сакаш незначи дека сите мораме,нели?
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Па ако е он таков мора да си и ти? ако рипа у бунар ти рипаш? :pipi: не ме мешај со сакање, ја ги сакам неговите песни... неколку негови песни.
изнесување мислење со рипање во бунар не е ни приближно слично. Ти моеш да ги сакаш сите негови песни,мене тоа не ми пречи ама ми пречи тоа што ми кажуваш дека моето мислење не е добро. Немоеш да го смениш МОЕ СИ Е!!
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
дојдовме до тоа да никој неможе да го искаже своето мислење за некого??
Јас ги нагрдив нив исто како што они нагрдуваат многу луѓе,предмети и слично. Зашто они да смеат, а јас не??

Тоа дека ти ги сакаш незначи дека сите мораме,нели?
Филип, ако они ја нагрдуваат пола држава преку нивните песни, биди паметен, не се спуштај на нивно ниво, и не го користи нивниот речник.
Со постот кој јас ти го избришав(другиот е од Кискино) може човек да заклучи дека песните на Слаткар негативно делуваат врз тебе(ок, не само врз тебе туку и на цела младина).
Инаку после долго време решив да пишам тука иако немав намера.
Пред се, досадни сте и тоа многу.Преку глава ми е и на мене и на сите останати кои ве читаат за тоа дали Слаткар требало да биде андерграунд или комерцијала.До кога ќе дискутирате на прашањево?
До кога ке се расправате дали песните на Слаткар се во ред или не?
До кога ке спорите за тоа дали е оправдано што песните му ги прави ЈЈ и компанија?До кога мегусебно ке се навредувате и препукавате, покажувајки нулта ниво на култура?
Како прво, никој не ве тера да го слушате.Дали треба да биде комерцијала или не, тоа не е ваша работа.Си одбрал човекот, сака да прави пари(само што кај нас тешко дека ке ги направи).Што се однесува до песните , секој има право на вкус.На едните им се свига, на другите не.Ок, нормално е де.Лично јас не го поднесувам неговиот начин на изразување, ниту пак неговите песни.Ама ни на крај памет не ми доага да се спорам со некој и да убедувам дека Слаткар е ваков или онаков.
Крај на крај, се додека има луге кои ке му го купуваат албумот, тој ке биде популарен(на ваков или онаков начин).
Зборете што сакате, вие наполнивте 40 страници на форумов за него, со што уште повеке правите неговата слава да расте и расте(на ваков или онаков начин).

И уште нешто:Темава не планирам повторно да ја заклучувам поради 4-5 души.Некои од вас постојано се повторуваат со едните исти мислења кои придонесуваат за навракање на старите досадни дискусии за погоре наведениот.И да, воздржете се од изливи на емоции, и пишување на недолични зборови, дека сепак, сте возрасни особи.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Филип, ако они ја нагрдуваат пола држава преку нивните песни, биди паметен, не се спуштај на нивно ниво, и не го користи нивниот речник.
Со постот кој јас ти го избришав(другиот е од Кискино) може човек да заклучи дека песните на Слаткар негативно делуваат врз тебе(ок, не само врз тебе туку и на цела младина).
За да им објаснам нешто сепак морам да се симнам на нивно ниво,пошо нели нема да ме сфатат. Песните на Слаткар ни од далеку неможат да делуваат на мене. Морав да се спуштам на нивно ниво за да сфатат како е да вреѓаш некои луѓе за кои ништо незнаеш.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Извини кое е тоа ниво? Што не разбрав јас, а ти кажа? (кога почнавме тука, тука ќе завршиме па нека избрише стефан)
Само продолжете си го муабетот, јас стрпливо ке чекам да си кажете што имате , па ке зачистам после вас(NOT).
Имате мсн, профил, приватни пораки разберете си се.
Во случај на продложување на вашите мсн муабети идете на бан од тема у пакет двајцата:pipi:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
За да им објаснам нешто сепак морам да се симнам на нивно ниво,пошо нели нема да ме сфатат. Песните на Слаткар ни од далеку неможат да делуваат на мене. Морав да се спуштам на нивно ниво за да сфатат како е да вреѓаш некои луѓе за кои ништо незнаеш.
Друже а што си ти толку навреден од песните на Слаткар ? Те вреѓа ли тебе лично во некоја од песните?
 
В

Вори

Гостин
А,што сте виделе убаво во тие песни бе.?..беше во Гостивар саботата и не отидов,си бев на Бени.Сите сељаци во градов,сите опиноци и ајвани беа на стаклар...ми кажуваа пеел некоја песна(рецитирал) и наеднаш почнал да вика на микрофон...Дајте џоинт дајте џоинт..па на таков сељо се палите бе?Ја слушам рок,а ги поштувам и другите правци на музика.Разбирам да се слуша рап,ама асолен рап,а не ајван кој не знае да збори,и во секој текст има пцовки(барем така ми кажуваат).
Али за ваквите има лек...усвари сами се лекот..ќе ги снема за две месеци...Даскал едно време напраи некој си бум со таа една песна негова,и кај е човекот сега?Го нема...Елвир и Јован сељаците,знам се палеа во градов на нив,ова она..кај се сега?Ги нема..исто ќе го снајде и Стаклар,за некој месец..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom