Слаткар(истика)

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Песните му се двосмислени,ама треба некој да ги сфати.
Ама 95% од неговите "фанови" го сакаат зошто е убав, а не зошто го ценат.
ВеС..без никаква навреда..да, текстовите му се двосмислени, точно..Али да ги разбереш треба да си од Ск, односно строго од НЛ, зашо ние си го иаме жаргонот, и многу песни му се за наши маалски муабети, така да се сомневам дека другиве градиви ги разбираат..
Освен некој балади ко наведи_име_тука шотијазнам..
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
ВеС..без никаква навреда..да, текстовите му се двосмислени, точно..Али да ги разбереш треба да си од Ск, односно строго од НЛ, зашо ние си го иаме жаргонот, и многу песни му се за наши маалски муабети, така да се сомневам дека другиве градиви ги разбираат..
Освен некој балади ко наведи_име_тука шотијазнам..
Па затоа викам, јас не викам дека му ги сфаќам сите текстови, туку дека сите се пишувани со некаква поента.
А за тоа дека од другиве градови дека ги разбираат, па не ги разбираат во право си...
убавината е пред се, а дали имал некои убави текстови или да се запрашам ДАЛИ ВООПШТО ГИ ЗНАЕЈА БАРЕМ, не е битно, важно убав е слаткар.
А посебно интересна беше сцената кога дознаја кој му е брат. Тек тогаш беше шпански серии :pos:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
А посебно интересна беше сцената кога дознаја кој му е брат. Тек тогаш беше шпански серии :pos:
ни ја незнаев дека че му е брат :) кога се раздозна го спобркаа женскине немоеше чоекот воздух да земе...не дека му сметаше...
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
ни ја незнаев дека че му е брат :) кога се раздозна го спобркаа женскине немоеше чоекот воздух да земе...не дека му сметаше...
:pos: Охрид беше ненормални скандали од типот: ЗОШТО ЛИЧИ НА СЛАТКАРРРР, ЗОШТО СЕ ОБЛЕКУВА КО СЛАТКАРРРРРРР...
и одговор: БРАТ МОЖДА МУ Е
и потоа следуваше... аааааааааа ТЕ САКАМММ, да се сликаме ау ау :pos:
баш неможеше да земи воздух.
Во една песна нивна :Кока-Кола убо говори еден дел за ваквите попалени тинејџерки...:pipi:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
:pos: Охрид беше ненормални скандали од типот: ЗОШТО ЛИЧИ НА СЛАТКАРРРР, ЗОШТО СЕ ОБЛЕКУВА КО СЛАТКАРРРРРРР...
и одговор: БРАТ МОЖДА МУ Е
и потоа следуваше... аааааааааа ТЕ САКАМММ, да се сликаме ау ау :pos:
баш неможеше да земи воздух.
Во една песна нивна :Кока-Кола убо говори еден дел за ваквите попалени тинејџерки...:pipi:
мање више...а ако некоја типка рече дека не и се свиѓа слаткар ке ја заебава друштвото, така да сите го сакаат :) дури и рокерките...
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
мање више...а ако некоја типка рече дека не и се свиѓа слаткар ке ја заебава друштвото, така да сите го сакаат :) дури и рокерките...
а утре задутре да дојди Милан Станкович од Ѕвезде Гранда, сите ќе го сакаат него...
Разбирам дека е убав,ама секој си има и други вредности... освен убавина,ама кој да ги гледа нив...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
За Че неќам лош збор да слушнам! Каде каде боље момак од брат му.. -.-

а утре задутре да дојди Милан Станкович од Ѕвезде Гранда, сите ќе го сакаат него...
Разбирам дека е убав,ама секој си има и други вредности... освен убавина,ама кој да ги гледа нив...
Нека дое у ск, ќе го шишам КЕЦ! >.<
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VeS

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Може некој да ја дае тука ОСТАЈ МЕ ДА ПИШУВАМ ... или линк да оставо за даунлоад . фала однапред
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Кога прашав едно девојче: Добро бе, шо толку ви се свиѓат кај чоеков?
Таа ми реплицира: Абе убав е премногу, агресивен е и тие се работите кои ме привлекуваат кај него.
А бе за убав можи и да е убав човекот (мене не ми е :)), ама за агресивност преди како маче според мене :).
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Ги почитувам и че и слаткар...Сепак во последно време не го пуштам. А и ме нервираат секој втор профил на пријатели,хи5 на девојче слика од него и го сакам највекеееее....А уствари се е заради изглед и го знаат од песната дали сакаш со тони зен..:tapp:
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Таа ми реплицира: Абе убав е премногу, агресивен е и тие се работите кои ме привлекуваат кај него.

:D
Па нека земе нека слуша брутал дет ондак....незнам кои се стандардите за убави машки ама знам дека повеќе агресивност нема да најде.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
За агресивен? Хмм не би рекла, а за тоа дека е убав, убав е.
Ко беше Охрид незнам како успеа воздух да земи чоекон.
Сите Слаткар та Слаткар, а потоа следуваше од кај шо ќе стигнеја, да ги данлодираат нарединот ден неговите песни и тие преубави "заљубени" топици на мсн: Слаткар те сакам, Слаткар најубав си, Го сакам Слаткар...:tapp:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Контроверзниот хип хопер Слаткар, познат по провокативните текстови на своите песни, наскоро ќе ја изненади публиката со нов албум.

Промоцијата на новото цеде на Слаткар е планирана за крајот на мај.

Слаткар е новиот екслузивец на "Јованов рекордс", продукцијата која го издава материјалот. Песните се работени во студиото на Јован Јованов, а интересните текстови се традиционално дело на Слаткар.:nesvest::nesvest:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.588
Поени од реакции
48.383
Контроверзниот хип хопер Слаткар, познат по провокативните текстови на своите песни, наскоро ќе ја изненади публиката со нов албум.

Промоцијата на новото цеде на Слаткар е планирана за крајот на мај.

Слаткар е новиот екслузивец на "Јованов рекордс", продукцијата која го издава материјалот. Песните се работени во студиото на Јован Јованов, а интересните текстови се традиционално дело на Слаткар.:nesvest::nesvest:
Знам за ова, еден другар имам голем фан му е на Слаткар, ги видел една вечер со Јован во бурекџилница и одтогаш е тешко избедиран. :))

Иначе овој албум, врчак албум, тони зен некоја песна гарант, јован нешто ќе избаци исто.
Абе Ќе ми го ебат летово бе, кој ќе ги слуша како трипаат рап на вруќиниве у пичку материн.Кој ќе иде у Охрид на одмор-наебал, уште сеа ви кажувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom