Слаткар(истика)

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Изгледа во Македонија е премногу голем процентот на така наречените “провинцијалци“ затоа што Слаткар кај стигнал успеал да наполни (дали се работи за дискотека, сала, театар)...па види си ти сега:smir:

абе се пуни од малолетни девојчиња што повеќе им се свиѓа он одколку неговата музика, а машкиве па си одат да си фатат по некое ;) еден другар го мрази слаткар па пак отиде на концертот заради девојчињата :)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Кога почнавте муабет за концерти,полнење сали,кафики и сето тоа еве ви една споредба моментално. Цитирам:
Посетеноста не беше прeмногу голема но можеме да кажеме задоволителна. Публиката броеше помеѓу 100 и 200 луѓе која беше инзвонредна со помали исклучоци.
Ова ти е инфо за настапот на Легијата во Штип во неделата,а го презедов од hiphop.mk

Поштувам и легија,и гринаут и други мак рап групации и артисти,но еве ви податок дека моментално Слаткар е најпопуларен мегу раперите во Македонија и на неговите настапи се прави најдобра журка и се собира најмногу публика.

Пис.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
9.288
абе се пуни од малолетни девојчиња што повеќе им се свиѓа он одколку неговата музика, а машкиве па си одат да си фатат по некое ;) еден другар го мрази слаткар па пак отиде на концертот заради девојчињата :)
Верувај дека голем дел од нив го слушаат Слаткар...:smir:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Кога почнавте муабет за концерти,полнење сали,кафики и сето тоа еве ви една споредба моментално. Цитирам:

Ова ти е инфо за настапот на Легијата во Штип во неделата,а го презедов од hiphop.mk

Поштувам и легија,и гринаут и други мак рап групации и артисти,но еве ви податок дека моментално Слаткар е најпопуларен мегу раперите во Македонија и на неговите настапи се прави најдобра журка и се собира најмногу публика.

Пис.
Најпосетено не значи и најдобро.
Да го земеме Јутјуб за пример.
Можам да ти извадам видеа со 200 вјус кои се многу подобри од оние со 5 милиони.
Бројката не е мерило.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Најпосетено не значи и најдобро.
Да го земеме Јутјуб за пример.
Можам да ти извадам видеа со 200 вјус кои се многу подобри од оние со 5 милиони.
Бројката не е мерило.
Споредбата беше за концерите и настапите,никаде не спомнав ЈуТјуб. :) :)
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Колку ми е променет речниот од кога почнаФ да го слушам :pipi: Ку**о не се дери магла ! љољљољљољ

Инаку текстот за сељак е сра*е :toe:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Si[M]onA;3058486 напиша:
Значи неќам премогу да зборам мн. работи знам за човеков(ако сеуште може така да се нарече) ич не ми се свиѓа ни неговото понашање, нити па неговиот речник текстовите,правецот на музика...Апсолутно ништо!!! Неговата музика ја слушаат само провинцијалци што мислат дека се урбани ако го слушаат Паткар..т.н Слаткар...
Обична скопска будала...тотален аУтсајдер!!!...
некои ќе се навредат од ова...

провинцијалци? ццц
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Абе се извинувам вака оф топик е ама шо имате вие против "провинцијалците?". Можи нема добри рапери надвор од Скопје, ама има многу поголеми слушатели и почитувачи на хип-хоп културата. А вие Скопјани секој втор сакате да бидите рапери и рап критичари.... има Аго добар стих за вас : Сите се HC сите прават рап за душа, а ни еден нечув да каже дека рап слуша"
уште еднаш се извинувам шо сум оф топки али ова со провинција станува многу неподносливо
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Абе се извинувам вака оф топик е ама шо имате вие против "провинцијалците?". Можи нема добри рапери надвор од Скопје, ама има многу поголеми слушатели и почитувачи на хип-хоп културата. А вие Скопјани секој втор сакате да бидите рапери и рап критичари.... има Аго добар стих за вас : Сите се HC сите прават рап за душа, а ни еден нечув да каже дека рап слуша"
уште еднаш се извинувам шо сум оф топки али ова со провинција станува многу неподносливо
Од кај па ова дека надвор од Скопје нема добри мциња и продуценти?
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
ти си модератор и можиш да заприметиш секаде на форумов кај шо има нешто во врска со мак хип-хоп јадат гомна Он е провнција....
шо е работава со зборов. Мене лично то ме навредува. Како демек ние сме незнам шо, а се шо не е од Скопје е срање т.е. провинција ( сељачана ). Па ако гледаме така пола скопје се жители кои дошле од други "провинцијални" градови, и значи јас треба да речам Скопје е најголемата провинција?! Не се криви раперите од Скопје, баш напротив, ги обожавам сите постари скопски групи, ама нивните фанови и новиве скопски групи....
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
ти си модератор и можиш да заприметиш секаде на форумов кај шо има нешто во врска со мак хип-хоп јадат гомна Он е провнција....
шо е работава со зборов. Мене лично то ме навредува. Како демек ние сме незнам шо, а се шо не е од Скопје е срање т.е. провинција ( сељачана ). Па ако гледаме така пола скопје се жители кои дошле од други "провинцијални" градови, и значи јас треба да речам Скопје е најголемата провинција?! Не се криви раперите од Скопје, баш напротив, ги обожавам сите постари скопски групи, ама нивните фанови и новиве скопски групи....
Нема што да те вреѓа вистината, тоа е тоа, ретко кој што не е од Скопје а да успеал, или барем да протуркал малку. Сепак, не се запоставува љубовта кон тоа што сакаш да го правиш и не се откажувај ако тоа те исполнува и те прави среќен. :helou:
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Не бе брат... не се разбираме. Скопје не му дава шанса на некој што е до друг македоснки град... не му дава респект.... колку и да вреди едноставно вика ти си П Р О В И Н Ц И Ј А Л Е Ц!
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Уф...сама си го бараше. Мислеше ќе повлече публицитет со песната ама...:smir:
а бе сега софија има партали да ја направат...какви дисови ќе се фрчат...
Не знам кој како ме сфати тоа што кажав која ќе го плука слаткар..случајно некна ја начекав на фаци кога најавуваше песна за сите рапери што ја навредуваат женската популација..тако звани турборапери :tapp: и се правеше дека кој знае колку го познава мак рап саф спомнуваше нешто..Ипак го почитувам слаткар и се согласувам со тоа дека со едно фак софија ќе ја сруши
ииииии да ти ибам suge vs. puffy , tupac vs. biggy , death row vs. bad boy records , the game vs. g unit , shorty p. aka pancho vs. тони зен , република vs. ЈЈ рекордс , софија vs. слаткар WOW , интересно станува :S патетики
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Не бе брат... не се разбираме. Скопје не му дава шанса на некој што е до друг македоснки град... не му дава респект.... колку и да вреди едноставно вика ти си П Р О В И Н Ц И Ј А Л Е Ц!
Шо кењаш бе сине, зашо фрустрациите јавно си ги покажуваш? Како у рок водите скопјани ги обожаваат сите “провинцијалци“ и немаат проблем со нив, дури и повеќе ги сакаат од скопските бендови. И како тоа Скопје ќе му забрани на некој рандом прилепчанец да стави песни на јутјуб и да се промовира? Се појавија Македонски синови, па слушај ги што глупости имаат, нема везе од рап тоа.

Слаткар може не е најдобриот рапер на светот, уствари многу далеку од тоа е, ама за разлика од (као шо пиша и сам) “сите се хаце, сите праат рап за душа...“ ама никој уствари нема флоу, нема стил, сите се нафурани сељачишта дека имаат пиштоли, или се пичкици шо рецитираат (очајно патем) за девојки. Мноооогу се ретки емсијата од останатите градови кои уствари вредат нешто, ама било што. Мислам дека имаше некој по темиве што го начекав, ама не памтам точно, со задоволство би сакал да ме потсетиш.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Ја сеа неможам да сватам каква поврзаност има локацијата на која што живее раперот со тоа каков рапер ќе е.

Ако е така, сите од Ченто имаат кур до колена
 

Kajgana Shop

На врв Bottom