Слаткар(истика)

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Темата стварно некои ја тераат у погрешна насока, значи овде не треба величење и крунисување на тоа што го прави Слаткар, ама па и со претерување со терање инает и безвеза постирања од немање друга работа па не иде.

Секој втор ден по 25-30 мислења се бришат од темава, никаде на друго место го нема тоа, ја направивте бетер од Драга Кајгана, толку активност значи, чудо.

И Џену синоќа напиша, да се продолжи на темата со нормална дискусија, без навреди и глупости. :back:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Значи несакам ја да влагам у непотребна расправија со ниеден член овде , но пред некој ден читав коментари на видеата од слактар на јутјуб , па луге , ако типот не ви се свига немора да го слушате или да серете по неговите видеа , едноставно тој од вас хејтерите станува славен , вие што го хејтате секојдневно ги отварате неговите видеа и го правите популарен од ден на ден , едноставно тоа излага HATE ME I'M FAMOUS ... али тоа е Македонија брате , владее епидемијата наречена Љубомора за која нема лек :smir: Инаку у сабота има концерт на Слаткаристика во Струмица ...
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Darkwalker.. oмг.
знаете некој друг збор покрај хејтери, хејтање, љубоморни? Никако.
Може едноставно да не ни се допаѓа неговиот лик и дело, па затоа да збориме?
Впрочем, не ви велам јас [за другите не знам], да не го слушате, едноставно не го сакам, и ќе мрчам додека можам и сакам, а таа желба, за изразување на вашото полтронистичко однесување, не ми е згасната. -шмизл
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Епа ок е бе пер , збори , не реков ја да не збориш , но само посочив дека од ваквите као тебе тој станува се попопуларен и поголем , не дека овај мене ми е нешто као идол или слично , не , ја само кажувам тоа што е реалното , типот успеа да се пробие на сцена , не е битно дали албумот му е комерцијала , направи голем концерто што за многу рапери од македонија е научна фантастика , а сеа тебе не ти преостанува ништо освен да седеш на интернет по цел ден и да мрчиш за тоа што ти не си таков као него јбг , и реков несакам да влагам у расправии , само си кажав тоа што мислам ... поздрав
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
А колку пати треба да ти кажам дека НЕ сум хејтер за да го сфатиш тоа?
треба цртеж?
еве, и цртеж.
i'm not a hater, i just don't like him. :)
 

Attachments

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Kao mislis rastur prael? ako toa e za tebe rastur a voedno i za mnogu drugi toas stvarno ne znaete sto e toa dobar nastap,,,,ali ne ve obvinuvam:pos2:
Ајде не не обвинувај и просветли не, што е добар (растур) настап за тебе ако не се оние на Слаткар ?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
AKO SI HIP HOP FREAK BRAT NE BI GO NAPISAL TI OVA POSO I SAM BI ZNAEL SO E DOBRO A SO NE. A NE SUM BIL NA NEGOV NASTAP ALI UVEREN SUM DEKA `TAKVO NESTO` NE ZNAE DA SE PONASA NA SCENA,U OHRID NA ANTICKI KOA BESE POMINAV ONAKA,LELE IZGUBEN SLUCAJ TI E:pos2::pos2::pos2:
И јас можам да кажвам за некој рандом артист дека е ваков или онаков и да глумам Баба Ванѓа или видовита Цеце и да кажувам дека на настапите ќе било глупо или незнам ти какво.
Не си бил,незнајш како било(поготово не на Антички) . Крај на дискусија.
И разбери за вкусови не се дискутира, не ни се свиѓаат на сите исти работи, па така и ова. Ако си толку уверен во тоа,досега Слаткар на сите настапи ќе имаше публика шо можеше да ја изброиш на две раце.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
AKO SI HIP HOP FREAK BRAT NE BI GO NAPISAL TI OVA POSO I SAM BI ZNAEL SO E DOBRO A SO NE. A NE SUM BIL NA NEGOV NASTAP ALI UVEREN SUM DEKA `TAKVO NESTO` NE ZNAE DA SE PONASA NA SCENA,U OHRID NA ANTICKI KOA BESE POMINAV ONAKA,LELE IZGUBEN SLUCAJ TI E:pos2::pos2::pos2:
Silly me. Не сум упатена во таа култура, затоа реплицирам тука :tapp:
Сите се фаќате за мојот потпис, ама ај не навлагам во тоа и онака тапа муабет.. кому да докажеш? :smir:
Не си ни бил на негов настап,велиш. Па добро по што судиш каков е, ти се молам? По песни напишани за Тони Зен според наслов `Спушти се доле` ? Да, таа песна стои на име на Тони Зен, со автор на лирики - Слаткаристика.
Или работава само колку да се најдеш во темава по секоја цена? Им се придружуваш на оние кои не го почитуваат, а ама баш врска си немаш кој е.
И убаво одговори ми на прашањето што ти го поставив, или немаш одговор?
Ко што некој тука тврди дека сеуште има андерграунд, така и ти сега ...Слаткар е тапа, ама ти лично немаш свој став кој е според тебе добар. Ајде спореди ми го Слаткар со некојситаму, just out of curiosity.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Kao mislis rastur prael? ako toa e za tebe rastur a voedno i za mnogu drugi toas stvarno ne znaete sto e toa dobar nastap,,,,ali ne ve obvinuvam:pos2:
AKO SI HIP HOP FREAK BRAT NE BI GO NAPISAL TI OVA POSO I SAM BI ZNAEL SO E DOBRO A SO NE. A NE SUM BIL NA NEGOV NASTAP ALI UVEREN SUM DEKA `TAKVO NESTO` NE ZNAE DA SE PONASA NA SCENA,U OHRID NA ANTICKI KOA BESE POMINAV ONAKA,LELE IZGUBEN SLUCAJ TI E:pos2::pos2::pos2:

Како процени дека не прави партали на настап ако не си бил на негов настап? :) :)

Изгубен случај ти е полн антички ?:)
 

vlakno

guitar shredder
Член од
20 септември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
3
abe i da go napuni i cel anticki,nema veze poso ima publika od 13-17 ,pesnite mu se prolazni-sezonski,a za na scena nekako deluva izgubeno,ne vikam deka ne im e interesen na decata i na onie koi se muzicki nedovolno educirani..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
abe i da go napuni i cel anticki,nema veze poso ima publika od 13-17 ,pesnite mu se prolazni-sezonski,a za na scena nekako deluva izgubeno,ne vikam deka ne im e interesen na decata i na onie koi se muzicki nedovolno educirani..

Ок. Многу пати дискутиравме за тоа каква публика имало во антички,дали од 13-17 или поголема помала нема везе,едно да те прашам. Тие не се луге? не знаат што е музиката? немаат вкус за музика?
 

vlakno

guitar shredder
Член од
20 септември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
3
Ок. Многу пати дискутиравме за тоа каква публика имало во антички,дали од 13-17 или поголема помала нема везе,едно да те прашам. Тие не се луге? не знаат што е музиката? немаат вкус за музика?
Ne vikam deka ne se luge,ali kako sto mali deca se palat na klovnovi ovie se palat na slatkar,dodeka nekoi sto se iznaslusale muzika i mozat da napraat nekoja razlika i sporedba za toa so e ok a so nee se razbira deka nema da mu naparaat postovanje i to,.,.,a i baska toa se deca so im se nudi toa slusaat..poz:helou:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.558
Поени од реакции
33.809
Ок. Многу пати дискутиравме за тоа каква публика имало во антички,дали од 13-17 или поголема помала нема везе,едно да те прашам. Тие не се луге? не знаат што е музиката? немаат вкус за музика?
Не. 14 годишен незнае што е музика, нема ни вкус. Наметнат став му е, сите слушаат, ин е. Па и тој.
Тргнувај ајде. Брат ми е веќе таму.
Другар што работи во Селект напомена дека картите ги издигале 15 годишњаци како брат ми.
Ептен ретки ќе сте повозрасните.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Гледам дека многу се расправате за тоа кој какво мислење има за Слаткар, па затоа не ме сваќајте провокациски бидејки немам намера да се расправам но за мене Слаткар нема појма. За разлика од него Легија кинат. Иначе гледам дека Слаткар најмногу го слуша помладата популација, негде на мои години што се, а едно 30% од тие ако не и повеке се женски што ме чуди. Тоа нема врска кој колку години има ама ич нема врска ама овие женскиве како се нафурани на Слаткар. Која напишала на топик „го сакам слаткар“, а пак секоја втора го има ставено на слика на МСН. Значи мене не ми пречи Слаткар ич нека си се фура чоекот, затоа постов не го земајте за пример на провокациа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom