Слаткаристика ,концерт на 13-ти февруари - Метрополис Арена

Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
Од денес (среда, 27 јануари) билетите за концертот Хип-Хоп Бум Револуција на Слаткаристика, се веќе во продажба во Југотон, салоните на Тogether низ Македонија и киосците на Тобако.

Билетите во предпродажба се во ограничен број по 250 денaри. Тие што нема да успеат да најдат во предпродажба, билетите на врата ќе бидат по цена од 350 денари. ВИП влезници се по цена од 500 денари.

Ова ке биде најголемиот концерт на македонска хип-хоп музика кој ќе се одржи во Метрополис Арена, на 13-ти февруари, со почеток од 20:30 часот. Ќе бидат направени три сцени што значи сцената ќе биде 200 квадрати, а воедно таа е најголемата што до сега била направена во таа арена. Слаткаристика со неговите гости ќе приреди супер шоу кое треба да се доживее во живо – велат од Јованов рекордс.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Да беше цената на билетите пониска ќе идев да глеам сеир ама вака...:ne:
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Да беше цената на билетите пониска ќе идев да глеам сеир ама вака...:ne:
Роџер брадерс за 100 че/плус лимунада, кај го имаше тоа, ама помина и сега се каам за таа колатерална грешка. :(
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
OMG човекот кој највише го поштуем од мак. рап сцена Џака ќе наступуе со овој. Жалосно :(:(
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Ај да не се понашам и да да осудувам само да кажам СЛТАКАРИСТИКА концерт тие два поима некако не ми идат заедно бе.....некако зборо концерт не ми е соодветен за овај евент шо знам собиранка,групна рапсаљотка некако само не концерт оти ко подазмислам КОНЦЕРТИ кој шо сум гледал/бил овоа ми дава слика на нешто очајно.Ама ајде без разлика на моето мислење за него и нив тие шо ке идете ви посакувам леп провод.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Роџер брадерс за 100 че/плус лимунада, кај го имаше тоа, ама помина и сега се каам за таа колатерална грешка. :(
Знам знам за лимунадата ти е гриво, не за друго:pos2:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
250 ден. Карта за овој?!?!!:vozbud: Како бе....ццц:tapp:
..Ајј убаво да си поминат тие шо ќе идат!:/
 
Член од
30 август 2008
Мислења
83
Поени од реакции
7
Де бе де 200 денари скапо. Секогаш кога е за македонски изведувач е скапо. Нема проблем. Две кутии цигари. Јас одам дефинитивно. Дечкото си е супер, башка ионака во Скопјево не излегувам во сабота, па да попунам време:vozbud:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Искерно, ни го поштујем ни го слушам а нејќам нид да го видам :toe:
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
Ќе си купам карта за горе и ќе ги мочам сите шо ќе бидат у публика. И така сакаат кога паткаров ги понижуе, па ваљда ќе сакаат и јас да ги облеам со мојата урина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom