Слаткаристика ,концерт на 13-ти февруари - Метрополис Арена

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Случајно најдов една слика на фејсбук,типка сликана со пешкир на лице клаен.. и во опис ставила :
sooo peshkiirchetoo od pootttaa najubava na slatkar ! ♥

WTF?:pos:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Случајно најдов една слика на фејсбук,типка сликана со пешкир на лице клаен.. и во опис ставила :
sooo peshkiirchetoo od pootttaa najubava na slatkar ! ♥

WTF?:pos:

Кујзнае кај ке иде пешкирот вечерва под јорган...


Абе колку и да јадеме анални производи сепак човеков си има огромна публика па и малолетнички запалени по него. Најголема фаца е моментално. :toe:
 
M

M del Mar

Гостин
Случајно најдов една слика на фејсбук,типка сликана со пешкир на лице клаен.. и во опис ставила :
sooo peshkiirchetoo od pootttaa najubava na slatkar ! ♥

WTF?:pos:
:tapp:
Јас кога велам дека младинава забегала по лоши патишта?:pos:
потта најубава на слаткар ОМГ Господе прости им не знаат што прават :pos2:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.703
Поени од реакции
9.381
Некои импресии од концертот? Јас не можав да бидам дел од тој од концерт поради персонални причини, па ќе чекам наредна прилика.
 
M

M del Mar

Гостин
lele kako bese najubavko obleceeen:P
malce ne bese najrap ama bese woooow:))))
Ts ts ts ts♥

(ова од профилот на истава цура погоре)
Коментаров владеее
NOT
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Не знам од кај да почнам за концертот.
Нешто феноменално и уникатно...секој пат подобро. Иако во Охрид беше прв пат и незаменливо, во Скопје продолжи револуцијата.
Се започна со невидената гужва на влез. Никогаш не сум се туркала повеќе во мојот живот. Беше прашање на живот, не можев да дишам.. Ниту пак можев да земам слободна проценка на луѓе.
Друштвото за рака, низ врата и мачно туркање до први редови.
Чваре на сцеништето огромно, на миксета цела вечер. Се зачудив што не беше Димитри Је Ја Јо или Номадуз, но Чваре изненади со добрите олд скул тракици. Kriss Kross, House of pain, Terror Squad.. etc.
Гитаристи Кире а.к.а. Слеш и Гоги :wub:
21:20 на сцена се појавија Џоле, Кацар и АцеНЛ.
"Опушти се", "Римуван стих" (во drum&bass стил), "Јасно е", ненормално скокање на сцена.. Повикување на писателот со неговите скрипти & one of mah neighbors.. :) Сиги со "Премногу" и "Снимај".
Во позадина до Чваре цел оркестар, убаво распореден како во некоја опера. Сцеништето беше на 3 дела, средниот наголем секако, и двете од лево и десно помали. Невидено.
Брејк а лег исто така изненадија. Беа далеку подобри од Охрид, во кореографија, во облека (Acid wear).. дури и многу побројни. Многу креативно во секој случај. U had to be there moments :)
Слаткар се појави најавен од видеобим со водителка на Бекстејџ, како благодарам за спонзорите кои го овозможиле концертот. "Идиот", "Игра", "Жолта штампа" и секако "Mr.Komlex" со придружен вокал АцеНл и Џакси Накси бејби беа дел од шоуто.. Ѕверови!
Долу фотографирање до бесвест, од ефекти не се разбирам ама имаше убав сценски изглед дефинитивно. Озвучување отпрвин слабо, потоа за 10ка.
Следи "Што кур бараш ти со мене", "Секој ден".. после тоа Слаткар не потсетува на Единствена Опција и воедно, водве го најавува Скит. Скитара на сцена со Слаткар започнуваат да ги пејат "Дали ќе можеш?" , "Внимание".. ми се чини и "Хејтеризам и ренесанса" и тогаш стапија Пука козметика со добро познатите "Чекераукц" и "Смеј се и пеј".



Следеа "Колку е добро да си рапер", "Остај ме да пишувам" и продолжи Слаткар со Желе и "Ти ме натера" и "Ќе направам се".. голема пауза.
За Тони Зен!! а.к.а ЅВЕР !!! Значи какво улетување.. На човекот му симињам 5 капи. Уникатен, креативен, единствен.. Со сопствен стил. Влезе со Hummer внатре. :vozbud:
Најава на видео бим, Тони Зен пред Метрополис се качува на Хамерот и се возика внатре.. Доаѓа пред сцена и пее, па се качува на сцена ..и мислам дека се осети возбудата на цела хала. Ненормално вриштење, губење...
Секако ја пее во "Мој стил" заедно со напуканите билдери на Урко од спотот, настапи на сцената лево и главната сцена. Потоа следеше песната "Тони Зен", па "Скандал".
Потоа на сцената десно имаше цела кореографија на "Mi casa es su casa" на црвен кожен кауч со денсериците од Брејк а лег провокативно облечени и Слаткар (преоблечен).
Тони Зен во црно-бело, Слаткар во црно-бело.. тука беа негде, ама преелегантно облечени. За восхит.
Следеше "Спушти се доле", исто така со убава кореографија на сите 3 сцени.
Заврши Тони и продолжи Слаткар со "Љубов (Love)" придружен со огромен хор распространет на сцената десно, "Сите моменти", "Сакаш да си фаца?", "Шопинг", "ФМ" (на која сите беа во еуфории) и за крај, како што беше ветено, "Да полетам".. Најубавата која допре до сите. Ги повика сите пријатели од зад сцената на сцена.. филинг неопислив.
Ја испеа и заврши се. Се заблагодари 2 пати на сите поединечно, ги изговори по име сите кои учествуваа на концертот. 23:40 заврши се. Викање на бис, безуспешно бидејќи бевме капнати сите. Халата никогаш пополна, но се снајдовме за излез..
Уште едно од многуте преубави доживувања. Сакам пак.

 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Браво за дечките, посебно оној дел со внимание,дали ќе можеш, хејтеризам и ренесанса итн..а и изведбата на лав беше многу добра.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.279
Поени од реакции
6.958
Како почна со Чваре концертот,ми беше криво што сум бил...ама кога на сцена стапнаа Кацар,Аце и Џоле....неможам да ви опишам,уште сум под импресии...исто добро беше и кога Тони влезе качен на џип :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Искрено, да иам 25 години, и на музиката шо ја праам да ми се ложат 4то и 5то одделенци, срам ќе ми биде. Ќе си се запрашам малце шо кур праам.

Али! Не сумњам дека момците напраиле imba шоу, дека растуриле, и дека концертов бил еден од најдобрите евенти шо се десиле до сеа у метрополис.

No irony or sarcasm included.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom