Славните цитати на ликовите од К-15

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Тошо:

У зависност од тоа колку е женската по пажљива, толку роговите ќе ти бидат подобро набиени и боље ќе ти стојат. И денес у градов има поголем број на шизици кој што можат да се пофалат со јаки колекции од поише пар рогови, што значи можат да си ги мењаат и стално да бидат модерни.

 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Миле: Ааа, Миле Паника нема работа, тука тамо другачије ме викаа, нема Миле Паника, имав и надимак и све...
Цацко: Како те викаа?
Миле: Тамо ме викаа..Шајзе!
Цацко: Шо е тоа?
Миле: Шајзе бе, ваму кај што поправав аута работев со француски клуч. И ми викаа Францу, Франце, Франце, викам јааа Франце. Од кај си вика ти? Париз. Од каде? Од центар бе на таа главната улица шо е, од Шајзелизе. И Шајзелизе, Шајзе и ШАЈЗЕ! :pos:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.350
Тошо: Зголемената транспарентност на информациите и искуствата во последно време доведе до реални согледувања кои базирани на теоретски поставки, а во недостаток на средства индицираат потреба од поексплицитно и поопфатно инвестигираање за пронтно ангажирање експертизи во согласност со стандардизираните параметри, а врз принцип на билатерални и мултилатерални договори кои ќе овозможат превземање на иницијативи како прв чекор во етаблирањето на логистички центри за логистичка подршка на решавање на лингвистичките проблеми, а имајќи го предвид семантичкиот пристап за потеклото на различноста, а во исто време и потеклото на еднаквоста произлезена од теоријата за потеклото на видот, но не и априори водот како таков, а со крајна цел неодложно воспоставување пазарни предуслови за непречено функционирање на институционално солидно поставенито систем кој би требало час поскоро да се профилира во главен чинител и носител на квантитативни и квалитативни промени и потоа и предуслов за инвестиции во експортно ориентираното аграрно производство како фундамент на високоразвиеното западно претприемаштво кое на крајот ќе резултира со тренд на намалување на процентот на работоспособното население кое учествува во аграрното производство, а зголемувањето на брутоопштествениот приход. Исто така и зголемување на бруто приходот перкапита на учесниците во аграрното производство споредено со бруто перкапита со учесниците во индустриското производство имајќи предвид видот на производите и разликите во вреднувањето на работната сила и трудот кои пак од своја страна е предмет на сосема поинакви инстражувања засновани на објективни, но и на субјективни претпоставки кои го опфаќаат и навлегуваат во доменот на интерперсоналните односи кои како основа ги имаат односите кои со аграрен терминолошки речник е неблагодарно да се нарекуваат и како такви не се експлоатираат во секојдневната пракса.
Добро еве после ова мое кратко излагање мислам дека се беше јасно. Дали има некој нешто да праша ?
Блажо: Јас сакам нешто да питам. Ова нас се ни е јасно туку, вија парите од реколата пред две години коа че ни ги даете ?
Цацко: Добро бе, ти глув ли си ами тоа збореше чоекот цело време
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.186
Поени од реакции
2.688
Ја батка на жена и пружам све,али највише ме нервира коа и пружам веш и ми се меша у штипки... еве фалат штипки
 
Член од
26 септември 2018
Мислења
33
Поени од реакции
4
Dali nekoj ima k-15 cd kaseta audio dvdnema vrska kavka sakam da kupam neka pise ako nekoj ima
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Dali nekoj ima k-15 cd kaseta audio dvdnema vrska kavka sakam da kupam neka pise ako nekoj ima
Друже, ги имаш скоро сите скечеви на youtube, ако не ти одговара, дај ми 100 евра ќе ти направам колекција на DVD. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom