Славните цитати на ликовите од К-15

Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Миле продавач во продавница за домашни миленици.
...меџутим има еден исто тука купи папагал. Од комшиите шо ми викат, па му дал име ЏЕКИ слушам, име од куче дал на птица непотребно ја искомплексирал за цел живот птицата. Зошто???Непотребно. Е непотрбно меџутим се деси сега това.....
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Тошо: Специјалитет на нашата куќа се полжави
Mиле: Да знам, баш вчера еден ме служеше


Климче: Знајш шо е политичар ? Човек шо го плаќет за да ги убедит луѓено оти убо се живеит


Мимоза: Ќе одам на јавање
Тошо: Знам
Mимоза: Од кај знаеш ?
Тошо: Те бараше коњот три пути од прееска


Полицаецот: Поклонче ми треба некое за ронденден. Еј ова е добро, Пинк Пантер! Само ќе ми дадеш плав, пошто ми е за машко


Полицаецот: Возиш 200 бе, 60 е дозволено... имаш 2 промили алкохол, а 0,5 е дозволено... и четвориза луѓе згази ондека бе...
Миле: А колку е дозволено ?
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
735
Поени од реакции
660
:unsure:Миле Паника вистина ја здувал Австралија??
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
„У секоја озбилна веза мора да има флуид бе батка. Мора да се знаат луѓето, да се осеќаат… Ја тачно знам жена ми дека само со мене води љубов. Со сите други се плеска онака без емоции.“
Тошо Малерот
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Пошто неможам да ја најдам соодветната тема, може некој да ми даде линк од скечот кај што еден од Миле и Тошо збори на камера, а другиот врти со коцки за не лути се човече и цело време вика нешто шест, шест..?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Пошто неможам да ја најдам соодветната тема, може некој да ми даде линк од скечот кај што еден од Миле и Тошо збори на камера, а другиот врти со коцки за не лути се човече и цело време вика нешто шест, шест..?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom