Скутерчиња: Се за и околу нив

M

Mamba.

Гостин
На моторот уште од почетокот му ставив IponeScootRun уље...



е сеа пред некое време тато му ставил некое уље од 100-150 ден и моторот каа да нема сила, тешко влече, слабо крева брзина итн...

Мислам дека е до уљето али ајде да слушнам и ваши мислења...и според вас кое е најдобро уље за



Со ScootRun беше 10ка, супер тераше...али ајде кажите кое уље е најдобро за хамачи 2тактно
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Што е подобро да земам априлиа рс 50 2007 http://www.pazar3.mk/mk/Listing/Detail/Index/953233?searchID=3332879&Idx=2
или па ново бенели х49 2012
Ваква априлија да ја земеш нова и да повозиш некоја година да ја продадеш ДА, ама да ја купиш извозена НЕ
подобро земи си ново бенели или мовотел или кивеј нешто таа класа (средина) да си немаш мака
--- надополнето: 22 јуни 2012 во 10:42 ---
zavisi od vkusot ako sakas neso posportsko i pobrzo zemaj ja aprilijata ako ne ti e do brzina zemi go benelli-to
Што поспортско, срамота е голем мотор а зуи како мајски бубмар у август :pos:
таа машина е исфорсирана и кога е нов иде после тоа јок
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
убо се гледа дека априлијата пајџана е. земи си ново скутерче од средна класа и ич не му ја мисли.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
94
Поени од реакции
11
koe e najdobro dvotaktno maslo za skuter od 50cc? I uste edno prasanje..Na makpetrol ima bezoloven benzin 100 oktani go probav mnogu e pobrz motorot so ovaj benzin. Dali e stetno za masinata?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
koe e najdobro dvotaktno maslo za skuter od 50cc? I uste edno prasanje..Na makpetrol ima bezoloven benzin 100 oktani go probav mnogu e pobrz motorot so ovaj benzin. Dali e stetno za masinata?
Јас користам агип синтетичко, а бензинот сигурно е штетен за 50 кубика моторче не зезај, тој е за појаки коли не е за зебанција
 
Член од
3 април 2011
Мислења
28
Поени од реакции
4
koe e najdobro dvotaktno maslo za skuter od 50cc? I uste edno prasanje..Na makpetrol ima bezoloven benzin 100 oktani go probav mnogu e pobrz motorot so ovaj benzin. Dali e stetno za masinata?
nema gajle teraj taka razlikata e samo vo oktanite t.e. 100 oktanskiot ima pojaka eksplozivnost so toa pojaka kompresija na motorot ustvari ova mozda i da e korisno za motorot zosto vleci full od toa so go ima
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
94
Поени од реакции
11
Јас користам агип синтетичко, а бензинот сигурно е штетен за 50 кубика моторче не зезај, тој е за појаки коли не е за зебанција
go citiram pbacev: ,,nema gajle teraj taka razlikata e samo vo oktanite t.e. 100 oktanskiot ima pojaka eksplozivnost so toa pojaka kompresija na motorot ustvari ova mozda i da e korisno za motorot zosto vleci full od toa so go ima''....koj e vo pravo sega? :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
go citiram pbacev: ,,nema gajle teraj taka razlikata e samo vo oktanite t.e. 100 oktanskiot ima pojaka eksplozivnost so toa pojaka kompresija na motorot ustvari ova mozda i da e korisno za motorot zosto vleci full od toa so go ima''....koj e vo pravo sega? :)
Епа нечини, па ти вози си го со стотка и спремај пари за ремонт понатака ... ќе ти се најдат
 
Член од
28 август 2011
Мислења
84
Поени од реакции
3
Кое по влече мотовел или бенели кватро нове х ??
 
Член од
28 август 2011
Мислења
84
Поени од реакции
3
A колку е регистрација за 50цц ,тоа осигурување?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
A колку е регистрација за 50цц ,тоа осигурување?
Околу 50 евра ќе те фати се на се ... осигурање околу 600-800 денари, зависи од возраста за помлади незнам како иде границата е околу 700 и нешто после се намалува
демек ризична група биле :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom