Скопје 2014 (Генерална дискусија)

Дали го одобрувате проектот Скопје 2014?


  • Вкупно гласачи
    575

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.928
Поени од реакции
48.869
Па ваљда затоа што вети нели правда, мир, чуда... Али ОК, ако ти викаш дека нема намера тоа да донесе и е небитно, тогаш ваљда време е да си оди?
тоа на сите им е јасно
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.572
Поени од реакции
5.034
Odlicen link i tekst od komunjarski medium koj objasnuva uste vo prviot paragraf deka sekakvi budalastini se pisuvaat zavisno od partiskata pripadnost.
Не бе, брат, јас само се потсмевам на комуњаризмот кој порталов го шири вака блатантно. Не' прават слепи при очи, кој реално може нешто против ваквите природни катастрофи?
 
Последно уредено:

мкд владе

Гостин
Член од
21 ноември 2009
Мислења
12.297
Поени од реакции
9.008
Interesni zabeleski. Jas da ja dodadam obikolnicata koja isto taka radi vremenski nepogodi vo slucajot poplava bese na meta na slobodoumnite, nezavisnite, po cel svet prosetanite sareni kurtoncinja tuka na forumot i nivnite sesrdni poddrzuvaci. Arno ama togas drug bese muabetot. Ne koj ja napravi tuku koj trebalo da ja popravi. Sega isto nepogoda ama od istite obratna situacija. Ne koj trebase da ja popravi( ako vekje znaele deka treba) tuku koj ja napravil. Lud jebe zbunjenog rabotata.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
374
Поени од реакции
412
Замислете да бевме со скандинавски менталитет...
Ке се направеа неколку повеке катници ке се сместеа сите институции тамо некаде достапни настрана од градскиот метеж ,а со 650 милиони ке се поврзевме со автопат Скопје-Софија,измегу Св.Николе и Скопје ке се проектираше и отпочнеше со изградба на нов град од приватните инвеститори кој градат зграда на секое ќоше низ Ск.
Можеше да се отпочне нов кчинички центар,пругата за бугарија... а со правилно менаџирање можеби ке се направеше се.
Паднала фасада од 11 милиони и го криват времето па зашто не падна фасадат на МТВ од истиот ветар,се е фуш криминално сите сакат да лапнат пари,самите закони се криминални им дозволуат да градат кај сакат и што сакат,прогуглајте малце се знае точно кај е раседната линија низ ск. која во времето на комунизмот вешто се избегавала...Уште се сите дебилни и ги криват и вмро и сдсм и наогаат вина а уствари се е криминал...можеби додека се шеткаш низ ск нешо од тие згради ке ти заличат убаво,ама приближи им се погледај убаво,погледнете ја оградата на гоце делчев се распага за 6 години,погледнете ги оние антички столбови доле у темелот кај шо има луфта од неколку сантиметри зашо е некавалитетно направено.
Болен народ сме ние бе уште го бранат тој скап проект а 75 посто од скопје се греее на дрва и се гуши зимно време ,мислам дека со тие пари можеше да се гасифицира и као у западните земји 24 часа да се топли за 10 евра... Брука
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.860
Поени од реакции
10.223
drug bese muabetot. Ne koj ja napravi tuku koj trebalo da ja popravi. Sega isto nepogoda ama od istite obratna situacija. Ne koj trebase da ja popravi( ako vekje znaele deka treba) tuku koj ja napravil. Lud jebe zbunjenog rabotata.
За обиколницата шириш скроз неточни информации или не си ги сфатил информациит.
Работата беше кој ја направи и кој имаше надзор врз временските промени, соголувањето на СЦГ и ред други нешта во околината. Верменска непогода еднаш во 1000 години, како кажа тогашната власт, каде живот изгубија над 20 лица.
Еве ја вистината, да не се лажеме

И во 2009 кога била пиштена во употреба, на двапати Стајковци било поплавено, кога Коле и Миле сечеле лента

Што секако нема врска со темата и проектот на автократчето.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.429
Поени од реакции
10.130
За обиколницата шириш скроз неточни информации или не си ги сфатил информациит.
Работата беше кој ја направи и кој имаше надзор врз временските промени, соголувањето на СЦГ и ред други нешта во околината. Верменска непогода еднаш во 1000 години, како кажа тогашната власт, каде живот изгубија над 20 лица.
Еве ја вистината, да не се лажеме

И во 2009 кога била пиштена во употреба, на двапати Стајковци било поплавено, кога Коле и Миле сечеле лента

Што секако нема врска со темата и проектот на автократчето.
работата со Обиколницата ама и со автопатот Кичево - Охрид е дека проектите се направени за време на владеење на СДСМ, 20002-2006...Од друга страна, изготвување на НОВ проект по неколку години НЕ ДРЖИ, веднаш ќе се фрлеа дрва и камења дека се расфрлаат пари, т.е. требаше ПРВО ЕКСПЕРТИ да утврдат дека проектите не се добри !!!
Ама работата е сега друга, ПОПРАВКАТА на Обиколницата се изведе ИСТО по стариот проект, а можеби можеше да се изготви барем дополнување на проектот ??...
За автопатот Кичево - Охрид се фрлаа дрва и камења, за на крај лани да констатираат дека проектот е добар ?????
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.898
ЛАЖНА ВЕСТ - УА ВМРО

Хехе нема повеќе
 
Последно уредено:
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.634
Поени од реакции
858
Ги приметивте ли новите фасади, каква мувла ги има фатено, некои за само 1 година лом се направиле.

Е ова е инвестиција, патот Чаир-Бутел-Радишаниhttp://www.build.mk/?p=49597


Нас не заебаа со барокот и луксузот, а улиците не коштаат многу.

Булевар Србија со должина од 3,6км, кошташе 3,5 милиони евра ... ама во него имаше и атмосверска канализација, 190 столбови за осветлување, велосипедска патека, зеленило, сигнализација, тротоари итн.

Значи за 15,5 милиони евра за панорамско трклао ќе се изградеше 16км булевар низ Скопје и колку толку ќе се намалеше сообраќајната гужва.
Бидна и булеварот.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.143
Поени од реакции
18.037
Аутодромо национале ди Çаир.
Тука ќе се преселат трките значи + и блиску до обиколница....
 
На врв Bottom