Скопје Фест 2014 (Евровизија 2015)

Статус
Затворена за нови мислења.

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ај бaрем немa дa плaќaме хoтели зa делегaцијaтa, тaмaн oвoј си имa изгрaденo некoе стaнче вo Виенa пa целa делегaцијa ќе се стиснaт некaкo :icon_lol:

А шo сте зaпнaле сите сo студискaтa песнa ?
Дa не му биде кoреoгрaфијaтa у Виенa нештo сo студиo ?

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.989
Поени од реакции
34.439
Мене ми е криво што го уништуваат фестивалот со тоа што Евросонг го поврзуваат со него. Што убав фестивал имаше пред две години, кога беше од ревијален карактер. И лани исто беше ОК, имаше неколку песнички кои и ден денес се вртат по радио станициве (Врне, врне; Што си ти; Тешко без тебе; Ако ме боли...). Секогаш кога нашиот евровизиски претставник се бира преку Скопје фест, фестивалот е срање!
 
K

Kacar

Гостин
Ајде Кајмаковски пушти брада целосна и пакет кај мисс Кончита ( патем срцка е она парира на Јанкуловска али на оваа нашава рамна и нема ^_^ ) .
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Добар е дечково.Му посакувам се најдобро.Не го гледав изборот,само на крај ја слушнав песната.Не ми е нешто посебно убава,но ние никогаш и сме немале нај нај песна.Даниел е барем младо и доста добар момак па очекувам да направи некој резултат.Упадлив е и побликата го сака,па навистина ми е мерак што поминал понатаму.

Ќе се убиев ако ТОни го*нарот победеше вечерва.Вака е многу подобро
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
236
Поени од реакции
422
Ова беше чиста класична местенка на гласови од жири и публика. Ајде докажи колку навистина гласале за овој или за оној кога целото гласање беше тајно, но нема врска. Како и секаде така и тука има влијаниа, лоби групи, местење гласови и останато. Глигор Копров е класичен пример, а најсвеж се песните на Јован Јован кој е еден од главните за култура во ВМРО, па му местеа песни и пари да зема. Се е политика, а Кајмакот длабоко почна да навлегува во истата. Не за џабе е претставник на ФФМ. Така било одсекогаш. Песната треба од 10 пати да се чуе за да видиш колку е добра или досадно. Не секоја песна ви се допаѓа од едно слушање.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.116
Поени од реакции
5.005
Не го ни гледав фестивалот ама едно бев сигурен дека кој и да победи ќе се плука по него. Што е битно како да ќе има шанси да победи и најдобра песна да имаме. Читам и ви се чудам. Дајте подршка кој и да не претставува или не гледајте ако не ви се гледа. Има и трета опција , направете подобра за следната година.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.131
Поени од реакции
16.425
Абе ова тактички потег е, да бериме поени од дијаспора, од Германци, Срби, Бугари ( пошто едно време велеја нивно дете било),Босанци, Хрвати....
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Па знаеме дека е местенка и овде и на евровизијата таму исто , така да не ми е битно кој ке не претставува и како затоа што ни малку не зависат резултатите што ги постигнуваме од тоа.
Од друга страна мило ми е за Даниел , ке се испромовира малку повеке со тоа , супер е дечкото си пее добро има иднина во него , подобро нека одат и во иднина такви млади пејачи на почетокот на кариерата што се желни за докажување одколку Тамара /Тијана , Врчак или пак некои по два пати кои се биле веке Калиопи ,Каролина итн....
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.903
Поени од реакции
1.537
Не го ни гледав фестивалот ама едно бев сигурен дека кој и да победи ќе се плука по него. Што е битно како да ќе има шанси да победи и најдобра песна да имаме. Читам и ви се чудам. Дајте подршка кој и да не претставува или не гледајте ако не ви се гледа. Има и трета опција , направете подобра за следната година.
За шо да се дае подршка? За глобалистички срања како Евросонг? За фрлање пари у ветер? За местени избори? Без разлика дали е Даниел Кајмаковски или Роби Вилијамс претставник на Македонија таму победува тој што треба да победи. Никој не размислил дека средствата од пораките на пример можат да одат во добротвнорни цели? Никој не размислил колку пари се вртат за целата организација и на фестивалов и подоцна за идење на тој ебан Евросонг? Никој не размислил дека тие пари можат да се насочат во похумани сврхи така? Никој. Знам гниди сме, се палиме на лејм шоуа затоа и ни се случува ова шо ни се случува. А, после плукајте по Американците како биле прост народ пред да се погледнете себе како ги пратите нивните трендови.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.116
Поени од реакции
5.005
За шо да се дае подршка? За глобалистички срања како Евросонг? За фрлање пари у ветер? За местени избори? Без разлика дали е Даниел Кајмаковски или Роби Вилијамс претставник на Македонија таму победува тој што треба да победи. Никој не размислил дека средствата од пораките на пример можат да одат во добротвнорни цели? Никој не размислил колку пари се вртат за целата организација и на фестивалов и подоцна за идење на тој ебан Евросонг? Никој не размислил дека тие пари можат да се насочат во похумани сврхи така? Никој. Знам гниди сме, се палиме на лејм шоуа затоа и ни се случува ова шо ни се случува. А, после плукајте по Американците како биле прост народ пред да се погледнете себе како ги пратите нивните трендови.
Значи те подржувам не си ме разбрал , и ја не пратам Евросонг само ме нервира тоа плукање по било кој да иде секоја година.
Најубаво би било да не иде никој,ама кога веќе иде не мора да јадеме го*на секогаш.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Погрешно е сватена Евровизија во Македонија изгледа.Секад се бира пеач или пеачка а не песна затоа и не очекувајте некад да напраиме нешто повеќе.
Последните години финале не знаеме што е,доволно е да се издереш на сцена и толку.
 
Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
lustracija za koprov, glishik, mate grujovski, i za site magarina od mtv kopilina na kolishevski! mme
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom