Скопје Фест 2014 (Евровизија 2015)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Кој е овој знае некој?

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, објави НетПрес.

http://brif.mk/?p=170166
Ваљда некоја горила ја местел Тамара, ама и покрај тоа не успеал.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Незнам кој местел ама знам дека најголема глупост би било Даниел да се обидувал за такво нешто. Дечкото знае дека зад него стојат тинејџерите и плус се познава човек на кој не му се во карактерот вакви работи. За Тамара исто не ми се верува затоа што фатиле 1000 картички а таа имаше се вкупно 700 гласа што ми е многу реално. Останува уште девојчето од Куманово кое имаше преку 2 илјади гласа. Знае некој под чија продукција таа пееше?[DOUBLEPOST=1415881526][/DOUBLEPOST]Еве ги лепотаните

ФОТО: Еве ги осомничените за местење на Скопскиот фестивал

Композиторот и пејач Јован Јованов, менаџерот и сопственик на План Б продукција, Кристијан Стефановски, неговиот брат Игор и Борис Видески сопственик на фирмата Видекс која го организирала телевоутингот се осомничени за местење на Скопскиот фестивал, дознава Сител од полициски извори.



Кај нив, како што инфомрираше полицијата се пронајдени сим картички.

Повеќе детали наскоро
http://sitel.com.mk/foto-eve-gi-osomnichenite-za-mestenje-na-skopskiot-festival

Ако се докаже дека учествува нека ги сотрат од парични казни и да им се забрани доживотно учествување на било каков фестивал.
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2014
Мислења
236
Поени од реакции
422
Незнам кој местел ама знам дека најголема глупост би било Даниел да се обидувал за такво нешто. Дечкото знае дека зад него стојат тинејџерите и плус се познава човек на кој не му се во карактерот вакви работи. За Тамара исто не ми се верува затоа што фатиле 1000 картички а таа имаше се вкупно 700 гласа што ми е многу реално. Останува уште девојчето од Куманово кое имаше преку 2 илјади гласа. Знае некој под чија продукција таа пееше?[DOUBLEPOST=1415881526][/DOUBLEPOST]Еве ги лепотаните

ФОТО: Еве ги осомничените за местење на Скопскиот фестивал

Композиторот и пејач Јован Јованов, менаџерот и сопственик на План Б продукција, Кристијан Стефановски, неговиот брат Игор и Борис Видески сопственик на фирмата Видекс која го организирала телевоутингот се осомничени за местење на Скопскиот фестивал, дознава Сител од полициски извори.



Кај нив, како што инфомрираше полицијата се пронајдени сим картички.

Повеќе детали наскоро
http://sitel.com.mk/foto-eve-gi-osomnichenite-za-mestenje-na-skopskiot-festival

Ако се докаже дека учествува нека ги сотрат од парични казни и да им се забрани доживотно учествување на било каков фестивал.
Позади трето пласираната стои Глигор Копров(барем така прочитав кога се најавуваше песната), еден од најголемата мафија на македонскава музичка сцена. Сега најверојатно не му е партија на власт, па го ставија во сенка, а инаку сеуште има дебели врски. Што ви е тоа толку чудно? Се местело и ќе се мести секогаш, а вчера од кај би бил сигурен кој како гласал и публиката како гласала кога се беше тајно?
 

TheIks

Fork & spoon operator
Член од
1 октомври 2007
Мислења
712
Поени од реакции
469
По кои критериуми ова се квалификува како местење? Еден број - еден глас, шо има тука нејасно? Глупо е од ова да се прави драма.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Народе ве молам само да се воздржувате од навреди кон членови :) И јас не го гледав фестивалот и не ме интересира, ја слушнав само победничката песна на јутуб и толку ради-реда шо би се рекло од љубопитност. Затоа коментирајте си оние кои имате интерес секако нормално, другите пробајте игнорирајте го нештово ако не ви е од интерес како што правев и јас претходно. Deal? :)
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
236
Поени од реакции
422
По кои критериуми ова се квалификува како местење? Еден број - еден глас, шо има тука нејасно? Глупо е од ова да се прави драма.
Ах, пријател, немаш блиски пријатели што работеле на слични вакви манифестации да видиш колку само се мести. Зарем мислиш дека Јован Јованов 3-4 пати случајно му победува песна за Евровизија или фестивали?
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Јас колку што сум информирана,Јован Јованов не е повеќе во Македонија....замина со фамилијата во Америка;)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.005
Поени од реакции
36.024
Ниту го гледав фестивалот , ниту сум во тек со работите околу местењето освен тоа што слушнав на вести. Единствено ми е мило за Кајмакот што ќе не претставува , а и песната ја немам слушнато.

Ако гледаме поназад низ годините кои се шуто и рогато отидоа да не претставуваат , не гледам ама баш никакви проблеми зошто да не му се даде шанса на Даниел.
 

TheIks

Fork & spoon operator
Член од
1 октомври 2007
Мислења
712
Поени од реакции
469
Ах, пријател, немаш блиски пријатели што работеле на слични вакви манифестации да видиш колку само се мести. Зарем мислиш дека Јован Јованов 3-4 пати случајно му победува песна за Евровизија или фестивали?
Мене и те како ми е јасно дека има масивно местење на се и сешто, само јас коментирав за гласањето со картички кое ми изгледа легално доколку некој може да си дозволи да ги купи. Тоа беше само коментарот.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.373
Поени од реакции
28.451
Даниел Кајмаковски ќе го праќаат највероватно.
inb4

Добра е песната, мислам дека сепак нема да помине полуфинале, но барем ќе се врти кај нашиве радио станици. Не го гледав настанот, не ме интересира дали е скандал или не.
Какви поголеми скандали има во државава па за една песна апсат...
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Знае некој минатата година кој стоеше зад Ламбе Алабаковски кој победи со песна која беше мизерија , а победи со 200 смс гласа?
И знае ли некој кој стои позади Биба Додева која победи на Мак Фест а песнаа веќе и е заборавена:

Факт е дека Тамара во последните години е најмоќната интерпретаторка на сите фестивали на кои се појавува а песните и се хитови и ден денес а никогаш не победила. Многу добра работа што ги уловија местачите, сега уште да се казнат соодветно и пред се да се извадат на тапет пред јавноста со име и презиме.[DOUBLEPOST=1415885517][/DOUBLEPOST]И еве потврда за ова што шпекулираме:

Ексклузивци на приведениот менаџер победувале на многу фестивали
Четврток, 13 Ноември 2014 13:02


Ексклузивци на сопственикот на продукциската куќа за кој Нетпрес објави декае приведен во повеќе наврати победувале на Скопскот Фестивал. Најмалку двајца претставници на Евровизија биле екслузивци токму на продуцентот К.С. Негов ексклузивец победувал и во ситуации кога Скопскиот фестивал не одлучувал за тоа кој ќе ја претставува земјава за избор на песна на Евровизија, но сепак носел дебели парични награди.


Оние кои се доброупатени во фестивалските случувања во Македонија велат дека тоа е добро разработена шема во која премсетките покажуваат дека менџерите и нивните пејачи завршуваат со одличен профит.

„Ако се има предвид дека главната награда е 20.000 евра, тогаш 1000 сим картички не се ништо во споредба со тоа колку пари ќе земете. Плус треба да се има предвид дека овие луѓе си ги имаат картичките од претходните години, па тоа си го сметаат како инвестиција во бизнисот. Во зависност од потребите, пред секој фестивал само докупуваат нови и ги ставаат во функција. Овој пат, очигледно не им успеа“ - вели нашиот извор кој во повеќе наврати учствувал на фестивалите, пренесува Пресс 24.

Истиот извор вели дека за ова знаат речи си сите учесници на фестивалите но не сакаат јавно да зборуваат. Освен Скопски, се местеле и други фестивали.

„Затоа многу често, песната што ќе победи по брзо време тоне во заборав. Штета трпат сите. И оние кои учествувале, но и комплетната музичка сцена“ - вели изворот.

Полицијата информираше дека во голема акција во полициска станица приведени се повеќе лица и откриени се гнезда со сим картички од кои се гласало на вчерашниот избор.
http://www.kurir.mk/magazin/scena/178554-Ekskluzivci-na-privedeniot-menadzer-pobeduvale-na-mnogu-festivali?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+kurir/magazin/scena+(Курир+-+Магазин+-+Сцена)
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.206
Поени од реакции
29.063
Кој победи ?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.772
Поени од реакции
1.466
Мамата антиталентирана да им ја ебам нека скапат во затвор.

Одсекогаш сум знаел дека гомното Јован Јованов е гомно шо нема ни м од музика

Редно беше да проработи и нашата полиција секоја чест за апсењево

Sent from my C5303 using Tapatalk
 

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
Нели Јованов едното беше со власта колку само песни му искомпонира за кампањи, па за возврат дури и го вработија... Ама како викаат, кој со ѓаолот, тикви сади, ѓаолот на крај очите му ги вади
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom