Скопски фестивал 2009 - одбери го твојот победник (анкета)

Победник на Евросонг!

 • Сленг – Генгста оро

  Гласови: 127 48,3%
 • Ристо Самарџиев feat. Зоран Џорлев – 103 бели лебеди

  Гласови: 14 5,3%
 • Next Time - Нешто што ќе остане

  Гласови: 29 11,0%
 • Проект Македонија – Помалку наивно

  Гласови: 10 3,8%
 • Рок Агресори - Динг донг

  Гласови: 20 7,6%
 • Даниел – Сила на љубовта

  Гласови: 2 0,8%
 • Александар Белов - Застани

  Гласови: 9 3,4%
 • Костадин Папа – За неа постојам

  Гласови: 3 1,1%
 • Влатко Лозаноски - Блиску до мене

  Гласови: 20 7,6%
 • Верче Пандиловска – Северно од мене, јужно од тебе

  Гласови: 0 0,0%
 • Браво Бенд - Девојко

  Гласови: 2 0,8%
 • Влатко Илиевски - Најбогат на свет

  Гласови: 13 4,9%
 • Калиопи & Наум - Рум дум дум

  Гласови: 12 4,6%
 • Кристијан - Нема да зборам

  Гласови: 1 0,4%
 • Дејан Трифуновски - Љубовта доаѓа

  Гласови: 0 0,0%
 • Андријана Јаневска – Дрво без корен

  Гласови: 1 0,4%

 • Вкупно гласачи
  263
Статус
Затворена за нови мислења.
Ј

јовица11

Гостин
Оф леле Калиопи мори не си за Евровизија, китот до тебе, уште помалку.
Влатче за во Москва:vozbud:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Белов ништо посебно, обично песниче и неуверливо пеење.
Влатче солиден настап, ама ништо невидено.
Калиопи и Наум може со ваква песна да настапувале пред 30 века при паганските и ритуални обичаи на жртвување луѓе.
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.263
Поени од реакции
10.109
Или Влатче или Ѓенгста оро...никој друг :tv:
 

ivicka10

full bundle of joy...
Член од
20 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
4
Комбинација на Блејд и Адамс фемили, Калиопи оригинал Мортиша...Настапот наликуваше на секташко фолк фијаско...:tapp:
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.509
Поени од реакции
32.112
Зошто се бламираат Калиопи и Наум?
Катастрофа. Некреативно. Не певливо. Ужас.
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
4
Јаоооо Калипи и Наум ме разочараа...а дечкиве од Сленг- Генгста оро...топ се...
 
Ј

јовица11

Гостин
Влатко Лозановски и Браво бенд имаат убави песни, ќе идат во финале.
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.986
Поени од реакции
23.218
Леле се разочарав очекував повеќе од Калиопи и Наум.
:nesvest::nesvest::nesvest:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Влатко Лозановски и Браво бенд имаат убави песни, ќе идат во финале.
Според мене, единствени асални песни се тие двете :)
Ќе видиме, можи уште некоја ќе има :)
 
Член од
27 декември 2005
Мислења
148
Поени од реакции
153
Е ај да ги видам тие шо беа против Сленг, поарно тие отколку вампирине Калиопи и Наум.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Што беше она на Калиопи и Наум?! :nesvest:

Што им станува на сите кога Евровизија доаѓа јас стварно не знам! Имаат убави песни, албуми... а за Евровизија кога ќе извадат некоја песна, да се чудиш дали се истите од порано!

Инаку, на Браво Бенд ми беше и ми е најубава песна. Плус, кога видов кој е композиторот ми стана јасно се`. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom