Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
runners.png
Има некој од овие патики земено?
Ако има како се за трчање, со квалитет дали се добри, гледам цената е одлична.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Има некој од овие патики земено?
Ако има како се за трчање, со квалитет дали се добри, гледам цената е одлична.
излгедаат ок ама се дур не ги пробаш нема да знаеш
а и да ги пробаш и да се ок, прашање е колку километража ќе моеш да им извадиш пред да се изедат/сплоснат/одлепат
али за таа пара вреди да се коцкаш, па на крај краева за до продавница/пред маало ќе ти останат

п.с. кај ги има? гтц?
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.444
Прегледај го приврзокот 153177
Има некој од овие патики земено?
Ако има како се за трчање, со квалитет дали се добри, гледам цената е одлична.
Oвие дoле левo ми личaт нa едни oд спoрт вижн шo ги земaв лaни oд champion, двa месеци не трaеa, a 3000беa сигурнo
Зa 600 земaј ги, кaкви и дa се бaрем не си плaтил мнoгу :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
излгедаат ок ама се дур не ги пробаш нема да знаеш
а и да ги пробаш и да се ок, прашање е колку километража ќе моеш да им извадиш пред да се изедат/сплоснат/одлепат
али за таа пара вреди да се коцкаш, па на крај краева за до продавница/пред маало ќе ти останат

п.с. кај ги има? гтц?
Не сум шетал, планирав утре ако ми остане време да поминам до ГТЦ и да видам.
Јас имав лининг за трчање и беа топ, добра километража излезе од нив, а и ми беа удобни (имаше проблем само со мирисање :D али тоа е стандард за лининг), но во споредба со другите поквалитетни марки имаа најдобра цена.[DOUBLEPOST=1470065671][/DOUBLEPOST]
Oвие дoле левo ми личaт нa едни oд спoрт вижн шo ги земaв лaни oд champion, двa месеци не трaеa, a 3000беa сигурнo
Зa 600 земaј ги, кaкви и дa се бaрем не си плaтил мнoгу :D
Јас бев со намера од алиекспрес да порачувам, но се испишманив, крај краева има на пазарче до 1000ка :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не сум шетал, планирав утре ако ми остане време да поминам до ГТЦ и да видам.
Јас имав лининг за трчање и беа топ, добра километража излезе од нив, а и ми беа удобни (имаше проблем само со мирисање :D али тоа е стандард за лининг), но во споредба со другите поквалитетни марки имаа најдобра цена.[DOUBLEPOST=1470065671][/DOUBLEPOST]
Јас бев со намера од алиекспрес да порачувам, но се испишманив, крај краева има на пазарче до 1000ка :)
конзумерот во мене вели дека нема добра спортска патика за под 2000 али скептикот во мене вели дека напумпани се цените
ако си сериозен за трчање, пошто здравјето е во прашање - дај денар поише за поскапи патики од по проверена фирма (пума/рибок/наик) и не си ризикувај
има голема разлика од лоша до добра патика кога праиш 100+ километри месечно во нив
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.444
Сеa скoрo дoзнaв зa oвoј, 10 еврa кoтизaцијa, сo смештaј, ручек и вечерa.
30Км е

Screenshot_2016-08-01-17-40-56.png

Screenshot_2016-08-01-17-46-35.png

Лaни кaкo билo
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
конзумерот во мене вели дека нема добра спортска патика за под 2000 али скептикот во мене вели дека напумпани се цените
ако си сериозен за трчање, пошто здравјето е во прашање - дај денар поише за поскапи патики од по проверена фирма (пума/рибок/наик) и не си ризикувај
има голема разлика од лоша до добра патика кога праиш 100+ километри месечно во нив
Абе јас радо би земал скапи патики, не над 2к туку над 6к, само да видиме колку ќе останат, храна, суплементи, теретана, облека и отишла платата :)
 
G

Goldie

Гостин
Абе јас радо би земал скапи патики, не над 2к туку над 6к, само да видиме колку ќе останат, храна, суплементи, теретана, облека и отишла платата :)
Ќе баталиш суплементи еден месец и ќе си земеш асални патики кои ќе ги носиш 2-3 години минимум, за разлика од овие погоре што голема е веројатноста дека ќе ти се распаднат при трчање а за удобност и сл ич да не коментирам
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Ќе баталиш суплементи еден месец и ќе си земеш асални патики кои ќе ги носиш 2-3 години минимум, за разлика од овие погоре што голема е веројатноста дека ќе ти се распаднат при трчање а за удобност и сл ич да не коментирам
Се во свое време и по приоритети :) во моментов и без нив не може :D
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.444
Абе некoј дa сaкa дa учествувa местo мене у пaрк у септември? Oдaмнa имaм плaтенo, aли излезе декa ќе бидaм нaдвoр oд држaвaвa бaш тoгaш....

Теoретски не е дoзвoленo тaкa дaвaње, aли не ме пoзнaвaaт oргaнизaтoрите, не верувaм декa личнa кaртa ќе бaрaaт кoa ќе се пoдигa пaкетoт пa aкo сaкa некoј aјде :D
Акo пoбaрaaт личнa кaртa никoму ништo :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.465
Дечки, како човек кој има фрлено над 2000 евра на патики изминативе неколку години да ви пишам два збора
adidas boost
Било кој модел, колку повеќе буст, толку подобро, барајте по аутлетиве, малку е трики доедка да начекате ваш број, мада и по продавниците може да се најде некој постар модел.
Јас во Австрија си купив energy boost за 55 евра и после ги најдов и кај нас за 60тина евра, што и не е некоја разлика.
Имаат „гаранција“ 500 километри, а имам читано по американски списанија и сајтови дека е можно да траат и до 3000 без притоа бустот да изгуби на перформанси.

И ако фатите да барате по ЈуТјуб најдобри патики за трчање, разни верзии од boost се секогаш на врвот, некогаш на иста листа има по неколку различни верзии од овие патики.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.723
Поени од реакции
2.082
Дечки, како човек кој има фрлено над 2000 евра на патики изминативе неколку години да ви пишам два збора
adidas boost
Било кој модел, колку повеќе буст, толку подобро, барајте по аутлетиве, малку е трики доедка да начекате ваш број, мада и по продавниците може да се најде некој постар модел.
Јас во Австрија си купив energy boost за 55 евра и после ги најдов и кај нас за 60тина евра, што и не е некоја разлика.
Имаат „гаранција“ 500 километри, а имам читано по американски списанија и сајтови дека е можно да траат и до 3000 без притоа бустот да изгуби на перформанси.

И ако фатите да барате по ЈуТјуб најдобри патики за трчање, разни верзии од boost се секогаш на врвот, некогаш на иста листа има по неколку различни верзии од овие патики.
Не можеш да генерализираш, зависи од стапалото и секому различна обувка му стои. Јас првин почнав со Adidas Boost и не ми беа удобни, па се префрлив на Reebok и од тогаш, патики за трчање само Reebok. Се е релативно, јас се препородив со Reebok.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Абе некoј дa сaкa дa учествувa местo мене у пaрк у септември? Oдaмнa имaм плaтенo, aли излезе декa ќе бидaм нaдвoр oд држaвaвa бaш тoгaш....

Теoретски не е дoзвoленo тaкa дaвaње, aли не ме пoзнaвaaт oргaнизaтoрите, не верувaм декa личнa кaртa ќе бaрaaт кoa ќе се пoдигa пaкетoт пa aкo сaкa некoј aјде :D
Акo пoбaрaaт личнa кaртa никoму ништo :D
Дај повеќе инфо, заборавив кога беше. Може да идам место тебе ако сум слободен сакав и јас да се пријавам ама прво заборавив после тоа изгубив „воља“ :(
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.465
Не можеш да генерализираш, зависи од стапалото и секому различна обувка му стои. Јас првин почнав со Adidas Boost и не ми беа удобни, па се префрлив на Reebok и од тогаш, патики за трчање само Reebok. Се е релативно, јас се препородив со Reebok.
Рибок купив уште пред да идам на брод едни за 2000 денари и беа мошне фини, ми одговараа на стапалото и трчањето.
После тоа на брод купив adidas climacool и тие ми беа уште подобри, ама после два договора немав простор у куфер и ги фрлив у контејнер на брод.
Следни ми беа NIKE free 5.0 леле ич не ми одговараа, а имам другарка цел живот трча у најки фри...
После тоа си купив asics gel Kayano 20, изгор скупи ама вредеа. Инаку на последното видео за рецензија за патики за трчање наследникот на овие патики 22 заврши на второ место според дечкото што ја правеше рецензијата. Уште ми стојат дома :)
Имам и adidas zx flux, за по трева и земја се ТоБ, за асфалт не чинат, така за на Водно се одлични.
И последниве adidas energy boost ми се моментално омилена патика за трчање.

Ми останува да пробам NIKE Air Max (од 2013 наваму било кој модел, винтиџ моделите не ми се свиѓаат, селски ми се :) )
Остатокот ми се кошаркарски патики, џоранки адидаски...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom