Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Јас СЕ НАДЕВАМ за 2 часа ама ова СЕ НАДЕВАМ зависи од коленово дали ќе умара.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.701
Поени од реакции
27.640
Кенијциве 42ка под 3 саати ја трчаат :D
Ова со брзо одење ти е или трчаше чат пат :D
Ако воопшто отидам на полу маратонот, иако сум пријавен.
Теорија нема да ги истрчам целосно, сигурно пола ќе ја изодам.
5 пати дали иам трчано последниве месеци и тоа по 5-6 км само.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.248
Поени од реакции
4.472
Кенијциве 42ка под 3 саати ја трчаат :D
Ова со брзо одење ти е или трчаше чат пат :D
2:02 е светскиот рекорд овие второкласните кенијци шо идат кај нас трчат 2:12-2:16
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.822
Поени од реакции
10.974
2:02 е светскиот рекорд овие второкласните кенијци шо идат кај нас трчат 2:12-2:16
Добро не ги нижи толку, не се дотолку второкласни. Не се трча стално 2:02 :)
Инаку прошлава година чинам Најк го организираа ова, поправете ме ако грешам. Сакаа да го пробијат времето од 2 часа за маратон во идеални услови, во сала голема во круг вртеа врвни маратонци со сите услови да излезе најдобро што може, арно ама мислам дека за 30 секунди не успеаја да спуштат под 2 часа. На секако немаше да се рачуна како официјален светски рекорд, ама да се видеше дали човекот е блиску до спуштање под 2 часа.
А за полумаратон мислам дека под 1 саат имаат спуштено, официјален рекорд.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Добро не ги нижи толку, не се дотолку второкласни. Не се трча стално 2:02 :)
Инаку прошлава година чинам Најк го организираа ова, поправете ме ако грешам. Сакаа да го пробијат времето од 2 часа за маратон во идеални услови, во сала голема во круг вртеа врвни маратонци со сите услови да излезе најдобро што може, арно ама мислам дека за 30 секунди не успеаја да спуштат под 2 часа. На секако немаше да се рачуна како официјален светски рекорд, ама да се видеше дали човекот е блиску до спуштање под 2 часа.
А за полумаратон мислам дека под 1 саат имаат спуштено, официјален рекорд.
Прав си, од Најк беше организирано. Имаше и документарец на Дискавери за ова, ќе пробам да го најдам торентот и ќе постирам тука.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.701
Поени од реакции
27.640
Samuel Wanjiru ќе го собереше, да не го бутнеше жена му од тераса.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.248
Поени од реакции
4.472
Добро не ги нижи толку, не се дотолку второкласни. Не се трча стално 2:02 :)
Инаку прошлава година чинам Најк го организираа ова, поправете ме ако грешам. Сакаа да го пробијат времето од 2 часа за маратон во идеални услови, во сала голема во круг вртеа врвни маратонци со сите услови да излезе најдобро што може, арно ама мислам дека за 30 секунди не успеаја да спуштат под 2 часа. На секако немаше да се рачуна како официјален светски рекорд, ама да се видеше дали човекот е блиску до спуштање под 2 часа.
А за полумаратон мислам дека под 1 саат имаат спуштено, официјален рекорд.
Голема е разликата од 2:02/2:05 и 2:12/2:15 за нив :D
 
Член од
25 ноември 2012
Мислења
31
Поени од реакции
6
Прав си, од Најк беше организирано. Имаше и документарец на Дискавери за ова, ќе пробам да го најдам торентот и ќе постирам тука.
Евего документарецот за Breaking2
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.248
Поени од реакции
4.472
Дарио Ивановски пак победи у Белград 1:08:03 на полумаратон, а Адријана Поп Арсова руши рекорд на 10км на државното првенство 38:40. Лани руши на полумаратон и маратон, остана уште 5км
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.657
Поени од реакции
28.031
Мoментaлнo сум вo Крaкoв,пoјмa немaм штo ме нaтерa дa дoјдaм вaму aмa утре тукa се oдржувaл мaрaтoн.Пишувaм мoментaлнo oд плoштaдoт,немoжaм дa ви oпишaм штo се дешaвa,oвa не е зa верувaње.Знaчи тaквa oргaнизaцијa,тaквa дисциплинa,oзвучењa рефлектoри.Еве ги трчaaт у мoментoв нa плoштaдoт се зaгревaaт зa утре.Oвa е oргaнизaцијa,зaштo немoже истoтo у Скoпје дa се изведе?[DOUBLEPOST=1524349598][/DOUBLEPOST] 20180421_223049.jpg [DOUBLEPOST=1524349741][/DOUBLEPOST]
Мoментaлнo сум вo Крaкoв,пoјмa немaм штo ме нaтерa дa дoјдaм вaму aмa утре тукa се oдржувaл мaрaтoн.Пишувaм мoментaлнo oд плoштaдoт,немoжaм дa ви oпишaм штo се дешaвa,oвa не е зa верувaње.Знaчи тaквa oргaнизaцијa,тaквa дисциплинa,oзвучењa рефлектoри.Еве ги трчaaт у мoментoв нa плoштaдoт се зaгревaaт зa утре.Oвa е oргaнизaцијa,зaштo немoже истoтo у Скoпје дa се изведе?[DOUBLEPOST=1524349598][/DOUBLEPOST] 20180421_223049.jpg
Уствaри oвa штo трчaa вечервa билo 10км a утре мaрaтoнoт. Дo 23:40 трчaa (y)
 
Последно уредено:
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.248
Поени од реакции
4.472
Организираме ноќен полумаратон во Кавадарци. Сите информации за пријавување ги имате на www.smartrace.club, a за паричните награди и за сите останати награди ќе има дополнителни информации.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Мoментaлнo сум вo Крaкoв,пoјмa немaм штo ме нaтерa дa дoјдaм вaму aмa утре тукa се oдржувaл мaрaтoн.Пишувaм мoментaлнo oд плoштaдoт,немoжaм дa ви oпишaм штo се дешaвa,oвa не е зa верувaње.Знaчи тaквa oргaнизaцијa,тaквa дисциплинa,oзвучењa рефлектoри.Еве ги трчaaт у мoментoв нa плoштaдoт се зaгревaaт зa утре.Oвa е oргaнизaцијa,зaштo немoже истoтo у Скoпје дa се изведе?[DOUBLEPOST=1524349598][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 189504[DOUBLEPOST=1524349741][/DOUBLEPOST]
Уствaри oвa штo трчaa вечервa билo 10км a утре мaрaтoнoт. Дo 23:40 трчaa (y)
Комшија, кај нас не можат да се справат со дебилите што во недела во 9 им текнало бизнис да бркаат и со кола во луѓе влагаат, свират и се пропратно фиромско понашање, инаку и скопскиов има од година во година се подобра организација. :))))) сега не е Љубљана ама и народот не е ЕУ ниво во главата.

Инаку саатницата на оддржување на овој што си го гледал е топ, на скопскиот нозете ти се топат, патиките ги осеќаш дека ти лепат по Иво Лола Рибар :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Организираме ноќен полумаратон во Кавадарци. Сите информации за пријавување ги имате на www.smartrace.club, a за паричните награди и за сите останати награди ќе има дополнителни информации.
Браво, секоја чест, поготово за овој дел од стартниот пакет :D

upload_2018-4-28_0-46-29.png
 
Ф

Флеш

Гостин
Samuel Wanjiru ќе го собереше, да не го бутнеше жена му од тераса.
И да не бил швалериште,као шо пишува.:X3:Три жени,со сите деца,го наоѓаат со друга.Според полицијата:LOL: Инаку потенцијал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom