Ски Скокови, Сочи 2014

Член од
27 август 2009
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.671
Моргенштен и Крајнец не се пласираа во втората рунда. Стох прв, Касаи втор после првата серија. Стох е во неверојатна форма, во втората серија ќе навивам за Касаи.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.684
Поени од реакции
4.517

--- надополнето: 15 февруари 2014 во 20:54 ---
Штох злато заслужено иако беше блиску Касаи, Превц бронза солидно.

 
Последно уредено од модератор:

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.945
браво за штох, сосема заслужено златото.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Василев отиде над 144.5 али ете не слета добро
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.692
Поени од реакции
15.599
Словенците потфрлија тотално, барем во првата серија. Тешко да се упраат понатаму, не зависи ништо од нив.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.456
Поени од реакции
2.440
Петар Превц ли скокна 137.7? Словенците и Пољаците само ако успеат за бронзата да се борат, златото и среброто им кидна.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Mртва трка помеѓу Австрија и Германија за злато.:vozbud::vozbud:
 
Последно уредено од модератор:
Член од
14 март 2010
Мислења
16.692
Поени од реакции
15.599
Доста им беше на Австријците. Не дека овие другите ми се симпатични, ама..
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.456
Поени од реакции
2.440
Каква неизвесност.
Секогаш кога треба Германците воскренуват и стануваат најдобри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom