Ски Скокови, Сочи 2014

M

Mario Gómez

Гостин
Каква неизвесност.
Секогаш кога треба Германците воскренуват и стануваат најдобри.
Фројнд до негде потфрли, 18 годишниот Андреас Велингер го донесе пресвртот пред последната рунда.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.216
Поени од реакции
3.557
Какви Шлиренцауер, Моргенштајн, Словенци... царот е тука:

Noriaki Kasai will make his seventh Winter Olympics appearance in Sochi at age of 41. :cuc:

Припадникот на за мене Светото Тројство на ски-скоковите заедно со Адам Малиш и Мартин Шмит.
Два пати на пoдиум, човекот е жива легенда :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.438
Поени од реакции
6.131
Два пати на пoдиум, човекот е жива легенда :D
Грешка си ;) не го заборавај врховниот бог, Јане Ахонен (y) али да и овие 2 шо ги спомна се легенди. Штета вчера не можев да гледам, ептен бев зафатен, а некни од поединечното крајот го гледав и кога го видов Касаи дека уште се натпреварува си реков :eek: како е можно, па тој беше меѓу искусните кога јас ги гледав 4-те Скокалници на МТВ на времето пред 10 години. Браво секоја чест :cuc:
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.216
Поени од реакции
3.557
Грешка си ;) не го заборавај врховниот бог, Јане Ахонен (y) али да и овие 2 шо ги спомна се легенди. Штета вчера не можев да гледам, ептен бев зафатен, а некни од поединечното крајот го гледав и кога го видов Касаи дека уште се натпреварува си реков :eek: како е можно, па тој беше меѓу искусните кога јас ги гледав 4-те Скокалници на МТВ на времето пред 10 години. Браво секоја чест :cuc:
мислиш пред дваесет :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom