Ски Скокови, Сочи 2014

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ниеден не ми беше познат до сеа од медалистиве. :D
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.956
Поени од реакции
4.019
Овој пољаков Штох како скока мислиш никат нема да се приземји. Заслужен златен медал со 13 поени повеќе од словенецот. Новиот Адам Малиш
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
Ако добро го разбрав коментаторот ова е прво злато за Полска после 1972 дали во ски скокови или во кој било спорт на ЗОИ.
Untitled.jpg


Ниеден не ми беше познат до сеа од медалистиве. :D
:eek: Ајт на кушање. :D
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Првата серија беше одлучувачка за тоа кој ќе биде златен на крајот. Превц имаше одличен втор скок, да му беше и првиот барем сличен, златото немаше кај да му избега.
Но и вака сум задоволен, барем австријците не земаа медал.
Ниеден не ми беше познат до сеа од медалистиве. :D
Си остарел.:rolleyes:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Лелее фаворитите Аман, Шлиренцауер, Моргенштен никаде...овој Штох ептен добар.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.956
Поени од реакции
4.019
Ниеден не ми беше познат до сеа од медалистиве. :D
Не си прател од дамна. Штох оваа година и претходната е во подем, Бардал е секогаш на врвот последниве 2-3 години дали како прв или втор, а словенецов е ново лице во овој спорт и има само 21год.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Лелее фаворитите Аман, Шлиренцауер, Моргенштен никаде...овој Штох ептен добар.

Штох и Превц се први фаворити оваа сезона :) , очекував јас од Фројнд после добрите партии и тука подиум но падна после првиот скок и ништо.
Исто така и Роберт Крањец падна уште на квалификациите лошо но највероватно за следните ќе биде спремен, штета затоа што е во добра форма.
 
S

Stivie G

Гостин
Првата серија беше одлучувачка за тоа кој ќе биде златен на крајот. Превц имаше одличен втор скок, да му беше и првиот барем сличен, златото немаше кај да му избега.
Но и вака сум задоволен, барем австријците не земаа медал.
Си остарел.:rolleyes:
Првиот му беше подобар скок. По првата серија каснеше нецели 10 поени а на крајот 13 зад Штох. Штох скокна 2 одлични скока и заслужено си освои злато.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ги гледав скоковиве со Словенци, Словенија слави за Превц, добија класа скокач, поголема надеж и од Петерка. Прашање на време е кога ќе ги освои 4 скокалници и ЗОИ, огромен развој. Алал да им е бе :(

п. с. Пахор и пратил словенечко знаме на Мазе како поклон од цела земја, ццц, каде сме ние каде се тие а иста земја сме биле :facepalm:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Ги гледав скоковиве со Словенци, Словенија слави за Превц, добија класа скокач, поголема надеж и од Петерка. Прашање на време е кога ќе ги освои 4 скокалници и ЗОИ, огромен развој. Алал да им е бе :(

п. с. Пахор и пратил словенечко знаме на Мазе како поклон од цела земја, ццц, каде сме ние каде се тие а иста земја сме биле :facepalm:

Сега се далеку попалени после добри резултати на последните скокалници и тоа што Превц беше прв до последната скокалница во генералниот пласман.
На големите скокалници они имаат голема предност, сите четворица се одлични на големи тука може да се замеша Штох и Касаи.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.750
Поени од реакции
13.969
Од кога се пензионираше Малиш се префрлив на Штох, најбоље се пољаците :icon_mrgr:
Позаслужено злато од она вчера амин и двата скока му беа феноменални.

Во групно мислам дека Словенците се фаворити и треба да го земат златото, Превц секоја чест му следува долга и успешна кариера само нека продолжи така :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom