Скинери

Статус
Затворена за нови мислења.

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
i sto pravite konkretno Vie skineri u Makedonija po ova prasanje ?
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
i sto pravite konkretno Vie skineri u Makedonija po ova prasanje ?
Па до пред војната имаше премногу скинери низ цела Македонија. Сеа да бидеме искрени премногу малце не` има.
Го правевме тоа што значи да си нацист-искажување на својот национализам на погруб начин. Сега не повеќе така,сега е само зборот но знае и понекогаш да ззабега од контрола.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Kako vie toa tocka po tocka objasni mi deluvate na ovoj ili onoj nacin
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
A zasto ?

kriminalci li ste ? tepate cigani pod mostovi li ?

sto e rabotava... pojasni molim te site 5 tocki ...cenzuriraj sto mislis deka e krivicno delo

ja mislam iskreno deka nisto ne praite a ti demantiraj
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
A zasto ?

kriminalci li ste ? tepate cigani pod mostovi li ?

sto e rabotava... pojasni molim te site 5 tocki ...cenzuriraj sto mislis deka e krivicno delo

ja mislam iskreno deka nisto ne praite a ti demantiraj
Доволно ли ќе биде да ти кажам дека е се позитивно? Дека не убиваме и дека не крадеме? И се она што го правиме е позитивно?
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Pa ako e pozitivno sto se sramis ajde kazi da nejkes te molam ?

eve ti prilika da kazes na narodnite masi zasto kako ko u predizborjeto

znaci ako stanete skineri ke praime ova , ke zborime za ova i ona , ke izgradime pat i taka nataka
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Ај ќе цитирам малце може?

Знаеш ли ти колку е потребно за да се стане скинер? Дали ги сфаќаш?Дали знаеш колку книги имаат прочитано?
НЕ!
Ти знаеш дека само знаењето се добива од школо туку напротив и на школо и на улица учиш за се што ти е потребно да се снајдеш. ти знаеш дека скинерите само тепаат, Али ако не ги дираш не ти прават ништо а ако се задираш и секој кој не е скинер би ти ги скршил забите.
Скинерите да прочиташ литература само за Хитлер, една Идеологија, не мора да значи дека си начитан. Туку само информишан.

И да, скинерите прво тепаат, па после бегаат. Докажано.

затоа и имаме респект спрема хитлер. Неговите цели можеби не се остварија целосно, но сепак се остварени.
ВТФ??? кои се остварени?

зошто по ѓаволите кога некој ќе спомне нацизам мисли само на холокауст, убивање црнци и палење евреи???
Дека за тоа се залагал самиот Хитлер. Иако фино лепо ви беше објаснето што е нацизам, а што национализам, и кој како го разбира тоа.

Toreador, помини во горниот дел од паркот на битола, кај крајот на широк сокак, поздрави го среќата, денис, едис, чурино, снупи итн...

Едис и Денис се БАШ македонски имиња...па скинери дури...машала.

би сакал следниот твој пост да биде со барем едно име на наци скинер кој се дрогира.
Ќе се брои доколку ти набројам наци скинер уште од хмм...1998ма година? Тогаш твоја генерација пеела на златно славејче ако не се лажам нели?

Некро ако се јас сеќавам убаво ти имаше про-ѓупски тен :smir: темен тоест.
Nuff Said


BadaBing so negovite mnogu ostroumni izjavi...a zosto be srcka tie izjavi vo zivo ne gi kazuvas? s
Јас сум ги кажувал јавно, и сум јадел ќотек за тоа..и јаделе ќотек за тоа. И не од времето на новата генерација на скинери. Туку баш од правите скинери. Ова денеска е фарса. а...да, пак ќе си кажувам јавно. Не само за скинери, туку за било каква дискусија.


А пошто оргијата да се прави значи треба да се биде бисексуалец или грешам? Така да не е тоа можно....
Баш се гледа колку се читани луѓе скинерите. Фокусирани само на нивната идеологија па немале време да разберат дека оргија не е еднакво со бисексуалност...

Друже, опрај си го ставот, може ќе наидеш на двајца типци шо рокаат една девојка, па скинерите против бисексуалност, па да ги тепате типците за џабе...



Убаво ви беше поставено прашање од Гижо, то е тоа толку посебно што сме белци? Се чуствуваш вака, така, посебен, што ти ја знам што. Ок, јасно. We get the picture. Ај сеа, размислете се, доколку би се родиле црнец. Do YOU get the picture?

'nuff said.
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Се расчитав и видов дека 2% се спосодни за раѓање деца и за зголемување на белата раса...једино решење....ЕТНИЧКО ЧИСТЕЊЕ!СИТЕ НА ОРУЖЈЕ И МАРШ НАПОЉЕ!
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Зголемување на бела раса, етничко чистење? Друже ептен начитан скинеру олмајти кој што на истава тема во почеток се распрашуваше што е тоа скинер, па денеска ватрено ја подржуваш истата идеологија, дали знаеш разлика помеѓу раса, и етникум? Нели скинерите се читани луѓе...исто колку што знаат што е бисексуалност, а што оргија, толку и ти знаеш што е раса, а што етникум.

Неспособноста за раѓање на една раса, не е вина на другите, туку на самите белци. Убаво ви образложи Ада. Во Британија, британците го кркаат кајмакот, црнците, индусите и остало, работат ебани таксисти. Британците, алчни по парите, забораваат на љубов, на жената дома. Жената, со намера да се натпреварува со мужот кој повеќе пари дома носи, исто така уморна у кревет легнува. И после деца немало. Нема ни да има. Тоа ти се вика Динамика на живеење, а не етничко чистење.

Како за крај, Командо, ти како бранител на белата раса, си истиот тој кој не прифаќа соживот со албанците. Дај чим толку си ја сакаш расата, барај некој истомисленик и во албанските редови, побратими се во твојата цел. Дека сепак нели, за доброто на белата раса се работи. Пропагираш борба за бела раса, а мрзиш народности.

Али уствари кој ми е крив шо ја сум глуп и не сум така читан ко скинер, па да знам уствари која е тајната на светскиот заговор против белците.
(п.с. Командо...ова беше шала...колку да не се намачиш да ме разбереш)
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
И да Хитлер двоструко ги скратил евреите......од белите педери и лезбејки не се шири белата раса....муслиманите ги величаат ако убијат неверник т.е. НАС...нацизам-нема врска со Хитлер,само на груб начин го презентирал нацизмот кој постоел од век векова...само немал име...нацизам е идеологија која „проповеда“ да се зачува „чистотата“ на народот во секоја држава(не мора да значи ако носам кукаст крст,ги подржувам германците или хитлер),и е исто што и национализам...
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
нацизам е идеологија која „проповеда“ да се зачува „чистотата“ на народот во секоја држава и е исто што и национализам...
Бравос...дај литература каде го прочита ова дека едното и другото се исто. Просветли ме.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Скинери,
Идеологијата ви е УтОпИјА. Неиздржани ставови, некои банални објаснувања енд стаф. Ноу офенс де, али тврдењата дека чика Хитлер напраил убао етничко чистење, го спасил светот од лезбејки и педери (?) или па потценувањето на луѓето заради бојата на кожата е апсолутно бедна ствар.
Плус физичката пресметка за безвезе работи е ниско-интелегентен и максимално некреативен :))) начин за решавање на проблеми (кои не фигурираат како такви никаде, освен во вашите глави).
Уше еднаш ноу офенс, нејќам да јадам некоја мартинка вмуцка :)
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Mene koga sme veke ovde me interesira dali Muslimanite - Arapi, Turci, Albanci, Maroko takvi nekoi zemji ...se Bela rasa ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom