Скинери

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
WOu wou people!

Кратко и јасно да ги наброиме општите проблеми ...

тема: „Зошто нацистичко/расистичко движење не чини!”

1) Не сме ние тие кои ја решаваме судбината што сме

Како можи некого да го мразите, за нешто што тој самиот не одбирал?! Значи НИКОЈ не одбрал да биди црнец, белец, жолт, евреин, македонец, германе и поради тоа неможи,несмее, вон здравата логика е да се мрази!

2) Македонскиот нео-нацизам е збир на збунети и историски непотковани деца

Прво:
Се користи кукаст крст кој е знак на нацизмот (во модерната доба, да не зборам за историската употреба), национал-социјализам развиен во Германија насочен против нас, словените (еве зборувам само за нас) и некои тоа го величат. Го величат и самиот Хитлер, човекот кој бил против нашата нација, против нашата историја, против нашиот идентитет, нешто што како големи „патриоти” треба први да го отфрлите и да плукате против него, а не да правите идол!

3) Борбата со „Албанците”

ЈАС
сум националист по природа, во смисла, сакам да се изборам за се што е македонско насекаде во светот. НО! да живееме на Балканот, да бидеме членки на една нова Европа, да живее човек во хармонија со останатите мораме да се помириме со фактот дека Балканот е она што е, збир на многу народи, разделени од Турците за подобро владеење, чин чии последици денес ги чувствуваме. Затоа апелирам за сите што читаат, дали албанци, македонци, власи, турци,роми...што сакате бидите...единствен начин е да живеете во мир е да ги напуштите размислувањата за етнички чисти држави. Европа тоа го направи пред 60 години и затоа е толку понапред од нас!


4) Западните нео-нацистички идоли
Гледањето на филмови од типот на „Американска Историја Х” (што на крајот остава убава порака, само кај нас дебилите тоа го занемарија), Ромпер Стомпер итн итн, ве трујат само со дебилизмот на западниот свет. Таму skinhead-ите се плукаат и омаловажуваат. Луѓе сфатете НЕО-НАЦИЗМОТ Е СОБИР НА СОЦИЈАЛНИ ДЕБИЛИ! Нема ништо во него што е паметно и логично конзистентно, па како сакате тумачете!


5) Ситуацијата во Македонија и правилен начин на искажување на патриотизмот

Кога читам (погоре) дека македонските работници, луѓе се угнетени од грчките газди, блаблабла...Па што мислевте вие со капитализмот сакате да имате силни социјални права?!

И уште нешто...

Патриотизмот бара единство, патриотизмот бара правилна историска потковеност, патриотизмот не бара физичко насилство, патриотизмот е бранење на својата држава од асимилаторски политики и прикажување на државата на место каде што здравиот разум, градење на државата и почит кон минатото, со поглед насочен кон иднината!

СВЕТОТ МОРА ДА БИДЕ ЕДИНСТВЕН, така сме креирани како човечка раса и поделбите по боја, религија, нација е израз на варваризам рамен од пред 1000-2000 години...

Бидете напредни, а не назадни!
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Голф, доволно кажува за тебе тоа што си од Битола(имаш видено дури и на џамијата кукаст? нели? - знам во тој град дека се ретки тие што го завземаат твојот став), па башка и никот ти е како и една од најпознатите баварски машини!
п.с. да не беше хитлер немаше германија да ги произведува најдбрите коли? хаххаа... кључ бе алооо!
п.с. ако сите размислуваат како тебе Македонија ке ја поделат на уште 1000 делови!
И покрај тоа што косовариве веке ја поделија. или најлесно е - јас идам во Америка!!! па потоа патриотите нека кршат глааа:pos2:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Necrophilia напиша:
Голф, доволно кажува за тебе тоа што си од Битола, па башка и никот ти е како и една од најпознатите баварски машини!
п.с. да не беше хитлер немаше германија да ги произведува најдбрите коли? хаххаа... кључ бе алооо!
Не сфаќам што сакаш да кажиш?

Кажав нешто лошо во мојот текст?!


Јас кажувам за единство меѓу сите народи, а не за ментално-ретадирани серковци кои сакаат да прават етнички чисти држави со колење!
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Volkswagen напиша:
WOu wou people!

Кратко и јасно да ги наброиме општите проблеми ...

тема: „Зошто нацистичко/расистичко движење не чини!”

1) Не сме ние тие кои ја решаваме судбината што сме

Како можи некого да го мразите, за нешто што тој самиот не одбирал?! Значи НИКОЈ не одбрал да биди црнец, белец, жолт, евреин, македонец, германе и поради тоа неможи,несмее, вон здравата логика е да се мрази!

2) Македонскиот нео-нацизам е збир на збунети и историски непотковани деца

Прво:
Се користи кукаст крст кој е знак на нацизмот (во модерната доба, да не зборам за историската употреба), национал-социјализам развиен во Германија насочен против нас, словените (еве зборувам само за нас) и некои тоа го величат. Го величат и самиот Хитлер, човекот кој бил против нашата нација, против нашата историја, против нашиот идентитет, нешто што како големи „патриоти” треба први да го отфрлите и да плукате против него, а не да правите идол!

3) Борбата со „Албанците”

ЈАС
сум националист по природа, во смисла, сакам да се изборам за се што е македонско насекаде во светот. НО! да живееме на Балканот, да бидеме членки на една нова Европа, да живее човек во хармонија со останатите мораме да се помириме со фактот дека Балканот е она што е, збир на многу народи, разделени од Турците за подобро владеење, чин чии последици денес ги чувствуваме. Затоа апелирам за сите што читаат, дали албанци, македонци, власи, турци,роми...што сакате бидите...единствен начин е да живеете во мир е да ги напуштите размислувањата за етнички чисти држави. Европа тоа го направи пред 60 години и затоа е толку понапред од нас!


4) Западните нео-нацистички идоли
Гледањето на филмови од типот на „Американска Историја Х” (што на крајот остава убава порака, само кај нас дебилите тоа го занемарија), Ромпер Стомпер итн итн, ве трујат само со дебилизмот на западниот свет. Таму skinhead-ите се плукаат и омаловажуваат. Луѓе сфатете НЕО-НАЦИЗМОТ Е СОБИР НА СОЦИЈАЛНИ ДЕБИЛИ! Нема ништо во него што е паметно и логично конзистентно, па како сакате тумачете!


5) Ситуацијата во Македонија и правилен начин на искажување на патриотизмот

Кога читам (погоре) дека македонските работници, луѓе се угнетени од грчките газди, блаблабла...Па што мислевте вие со капитализмот сакате да имате силни социјални права?!

И уште нешто...

Патриотизмот бара единство, патриотизмот бара правилна историска потковеност, патриотизмот не бара физичко насилство, патриотизмот е бранење на својата држава од асимилаторски политики и прикажување на државата на место каде што здравиот разум, градење на државата и почит кон минатото, со поглед насочен кон иднината!

СВЕТОТ МОРА ДА БИДЕ ЕДИНСТВЕН, така сме креирани како човечка раса и поделбите по боја, религија, нација е израз на варваризам рамен од пред 1000-2000 години...

Бидете напредни, а не назадни!
Za kapitalot si vo red, maximalno.
I za toa deka ne treba da se mrazi za neshto shto nemame direktna kontrola.
Vaka.. patriotizmot ne bara teoretsko zborenje, da ne se lazheme. Dur se mozhe, se mozhe po miren pat, nataka se znae. Strogi voeni merki, i pravenje rastur. Ako nekoj ne razbra, ova e nasocheno kon Albancite koi so pomosh na korupcija i trista chuda ne pravat NAS da izgledame gragjani od tret red.. WTF?
A inache temava.. :) gi perat mozocive na deneshnive deca da veruvaat neshto, pa vidi go tipot on mrazel crnci.. abe dechak, zemi sredi se. Potpagjash pod edna od najglumite mozhni obidi za perenje mozok. Toa shto si duplo ispran (e vo red do negde, skoro sekoj normalen e).. ah.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Necrophilia напиша:
Голф, доволно кажува за тебе тоа што си од Битола, па башка и никот ти е како и една од најпознатите баварски машини!
п.с. да не беше хитлер немаше германија да ги произведува најдбрите коли? хаххаа... кључ бе алооо!
п.с. ако сите размислуваат како тебе Македонија ке ја поделат на уште 1000 делови!
И покрај тоа што косовариве веке ја поделија. или најлесно е - јас идам во Америка!!! па потоа патриотите нека кршат глааа:pos2:
VOLKSWAGEN не е баварска машина btw...

Етничкиот соживот ќе ја раздели Македонија или спротивното?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
CT напиша:
Za kapitalot si vo red, maximalno.
I za toa deka ne treba da se mrazi za neshto shto nemame direktna kontrola.
Vaka.. patriotizmot ne bara teoretsko zborenje, da ne se lazheme. Dur se mozhe, se mozhe po miren pat, nataka se znae. Strogi voeni merki, i pravenje rastur. Ako nekoj ne razbra, ova e nasocheno kon Albancite koi so pomosh na korupcija i trista chuda ne pravat NAS da izgledame gragjani od tret red.. WTF?
A inache temava.. :) gi perat mozocive na deneshnive deca da veruvaat neshto, pa vidi go tipot on mrazel crnci.. abe dechak, zemi sredi se. Potpagjash pod edna od najglumite mozhni obidi za perenje mozok. Toa shto si duplo ispran (e vo red do negde, skoro sekoj normalen e).. ah.
Ок, ова со корумпираните ...тоа да... тоа е и друга тема... и нема врска тоа со национализам/патриотизам...

И се согласувам со болдираното :)
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ја и ти ке седнеме на добар муабет во Сабота. Само глеј да биде пред 23.30 оти после тоа ке сум пијан.
Поздрав и појке не се замрам со темава!
Само да знаете дека повекето ова го прават од мода! - Збориме за Анархистите, Комунистите, бла..бла... и сето тоа! посебно Шарперите!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Necrophilia напиша:
ја и ти ке седнеме на добар муабет во Сабота. Само глеј да биде пред 23.30 оти после тоа ке сум пијан.

Псссс...јас сабота ќе седам и ќе бистрам памет?

Нааааах...you must be out of your mind :)

Сабота ќе биди PARTY TIME!:3::music3::party1:
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
абе освен забавата ништо страшно на 2/3 текили да напрајме муабет за мојот и твојот став! не се секирај - немам до толку многу против комунистите и анти-нацистите за да дојде до препуцавање!

поздрав. и аман зш ми давате негатив репутација без коментар???
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Necrophilia напиша:
абе освен забавата ништо страшно на 2/3 текили да напрајме муабет за мојот и твојот став! не се секирај - немам до толку многу против комунистите и анти-нацистите за да дојде до препуцавање!

поздрав. и аман зш ми давате негатив репутација без коментар???
Што да се прокоментира на твоиве муабети? Нели е краток животов за да ви биде исполнет со омраза? Колку мразам ставови како твојот и на девојка ти (бивша, сегашна, идна, ватевр!) која ја викаш на помош, тоа чудо едно.
Сега веќе сфатив дека сте родени еден за друг.

А на темава ... ништо поконкретно незнам за тие групи освен тоа што тука го прочитав, па иако не ми се допаѓа воопшто, би сакала некој конкретно да напише нешто за нив ... оставете други политики ...
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Скинерите едноставно си ја сакаат и поштуваат религијата... Скинерите во Македонија не се толку ”загреани” за религијата како оние по Германија, Унгарија .... но сепак голем е број на скинерите во Македонија.
 

Бејко

unregistered user
Член од
14 ноември 2005
Мислења
222
Поени од реакции
1
...И на крајот ќе дојдат Боргите, или некои на нив слични, и додека се препукуваме дали сме црни или бели има да не пребледнат од мање.
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Abe malce e opsirna temava i moze nekoj seriozno da nak**ci taka da ja ne se mesham.....
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Necrophilia напиша:
п.с. не ширам нацизам, туку освестувам!

хаха... се згазив од смеење. ама ова е интересно! да победеа нацистите немаше Тито да ги тера нашите родители да идат на акции да се (кхххм...) и да постоиме!
а уште пострашно. Кој го уби Ченто?!????
Toa e na zalost, nashata 'napatena' mladina... Kvazi-nacionalisti, kvazi-patrioti... Moeto znaenje, momche, ne sum go sobral na klupite vo park. Zatoa nemoj da mislis deka si potreben ti, ili takvite kako tebe, za da osvestat bilo kogo. Bi ti preporachal literatura, no ochigledno toa samo bi te nasmealo.:toe:
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
CyberBop напиша:
Скинерите едноставно си ја сакаат и поштуваат религијата... Скинерите во Македонија не се толку ”загреани” за религијата како оние по Германија, Унгарија .... но сепак голем е број на скинерите во Македонија.
имаш слушнато за Ортодокс Скин?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom