Скинери

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
^Poor Knight напиша:
Toa e na zalost, nashata 'napatena' mladina... Kvazi-nacionalisti, kvazi-patrioti... Moeto znaenje, momche, ne sum go sobral na klupite vo park. Zatoa nemoj da mislis deka si potreben ti, ili takvite kako tebe, za da osvestat bilo kogo. Bi ti preporachal literatura, no ochigledno toa samo bi te nasmealo.:toe:
Знаеш ли ти колку е потребно за да се стане скинер? Дали ги сфаќаш?Дали знаеш колку книги имаат прочитано?
НЕ!
Ти знаеш дека само знаењето се добива од школо туку напротив и на школо и на улица учиш за се што ти е потребно да се снајдеш. ти знаеш дека скинерите само тепаат, Али ако не ги дираш не ти прават ништо а ако се задираш и секој кој не е скинер би ти ги скршил забите.
Кажими ти не си бил пијан? Не си се закачил никогаш со никого? Така и скинерите пијани и секогаш кај некого се појавува лошо пијанство и се дешаваат глупости.

п.с Наведими некој пример каде што скинерите тепале некого без потреба? Пошто се знае кога тепаат тие тепаат само кога ке им згрешиш а тоа значи ако одиш негде кај што не треба или ако си ги навредил.
И те молам прекини да збориш глупости дојди у контакт со нив биди бар еден ден и ќе видиш дека ќе си го промениш мислењето.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Скај Дог, смири се.

до пур кнајт - само немој да идеш со квази-скинерите што седат на форум и лејде.
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
sky_dog<no1> напиша:
Знаеш ли ти колку е потребно за да се стане скинер? Дали ги сфаќаш?Дали знаеш колку книги имаат прочитано?
НЕ!
Ти знаеш дека само знаењето се добива од школо туку напротив и на школо и на улица учиш за се што ти е потребно да се снајдеш. ти знаеш дека скинерите само тепаат, Али ако не ги дираш не ти прават ништо а ако се задираш и секој кој не е скинер би ти ги скршил забите.
Кажими ти не си бил пијан? Не си се закачил никогаш со никого? Така и скинерите пијани и секогаш кај некого се појавува лошо пијанство и се дешаваат глупости.

п.с Наведими некој пример каде што скинерите тепале некого без потреба? Пошто се знае кога тепаат тие тепаат само кога ке им згрешиш а тоа значи ако одиш негде кај што не треба или ако си ги навредил.
И те молам прекини да збориш глупости дојди у контакт со нив биди бар еден ден и ќе видиш дека ќе си го промениш мислењето.
Nemam nikakov interes za tvoite adolescentski dozivuvanja, a predpostavkata deka ne poznavam lugje so razlichni pozadini e samo ...predpostavka. Nikade ne zboruvam za 'skinerite' kako lichnosti pa zatoa drug pat potrudi se da doznaes za sto se zboruva, pred da komentiras (vo sluchajov konkretno za poddrzuvanje na odredena ideologija), zosto vo sprotivno bi mozel da go smenam mislenjeto za toa kolku knigi si prochital.:smir:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
настрана од книгите, што се скинерите за тебе пур кнајт?

п.с. дај пишувајте кирилица по ѓаволите и морските длабочини!
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
sky_dog<no1> напиша:
Знаеш ли ти колку е потребно за да се стане скинер? Дали ги сфаќаш?Дали знаеш колку книги имаат прочитано?
НЕ!
Ти знаеш дека само знаењето се добива од школо туку напротив и на школо и на улица учиш за се што ти е потребно да се снајдеш. ти знаеш дека скинерите само тепаат, Али ако не ги дираш не ти прават ништо а ако се задираш и секој кој не е скинер би ти ги скршил забите.
Кажими ти не си бил пијан? Не си се закачил никогаш со никого? Така и скинерите пијани и секогаш кај некого се појавува лошо пијанство и се дешаваат глупости.

п.с Наведими некој пример каде што скинерите тепале некого без потреба? Пошто се знае кога тепаат тие тепаат само кога ке им згрешиш а тоа значи ако одиш негде кај што не треба или ако си ги навредил.
И те молам прекини да збориш глупости дојди у контакт со нив биди бар еден ден и ќе видиш дека ќе си го промениш мислењето.
...... Nemoj, nemoj. Tepaat, krshat zabi, tepaat, tepaat.
Se sobrale grupa idioti kjelavi, isprani mozoci, bez ideologija pa tepaat 10 na 1. Ebate fraerite. Nemoj mnogu da mi gi velichish vo toj pogled (oni tepaat, ne se zakacaj, bidi miren) zoshto mi se prisra.
!
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Прашањето е дали тукашниве „скинери” си ја познаваат идеологијата.

А дека тепаат и се фураат без причина-така е. Се сеќавам кога бев копиљ 1-ва година средно, и во школо ни доаѓаше некоја скинерка, наводно многу била опасна, па не предупредуваа да и се тргаме од патот. Тоа ако е нормално однесување....

И не еднаш ми се случило да ми се с’сне скинер во парк. Таквите будали само на игнор, нема друго чаре.
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Necrophilia напиша:
настрана од книгите, што се скинерите за тебе пур кнајт?
Lugje, kako mene i tebe, so sopstveni razmisluvanja i sopstveni zabludi.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
^Poor Knight напиша:
Lugje, kako mene i tebe, so sopstveni razmisluvanja i sopstveni zabludi.

Секако, секој си има свои заблуди. Немој да ми речеш дека ти си само без нив.:smir:
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
11
Знаеш ли ти колку е потребно за да се стане скинер? Дали ги сфаќаш?Дали знаеш колку книги имаат прочитано?

Ај те молам објасни ми, колку книги имаат прочитано скинерите и што е потребно за да се стане еден од нив, освен ќелава глава, мартинки, желба за скитање низ парк и собирање пари од копиљаците...???
М?:toe:

Али ако не ги дираш не ти прават ништо а ако се задираш и секој кој не е скинер би ти ги скршил забите.

Мислиш ако не им дадеш пари, така? Епа срцка тој што не е скинер, сигурно не би ме фрлил на земја, и животински не би ме шутирал и клоцал по глава....:nesum:


Кажими ти не си бил пијан? Не си се закачил никогаш со никого? Така и скинерите пијани и секогаш кај некого се појавува лошо пијанство и се дешаваат глупости.


Сум била пијана, повеќе од потребното, али не сум дошла во ситуација да соберам уште 9 другари и да идеме низ парк да тепаме и пцуеме се живо и диво......:nenene:


п.с Наведими некој пример каде што скинерите тепале некого без потреба? Пошто се знае кога тепаат тие тепаат само кога ке им згрешиш а тоа значи ако одиш негде кај што не треба или ако си ги навредил.


А од нив треба да барам дозвола кај смеам да идам а кај е забрането?
Иначе имало милион ситуации кога биле тепани деца коишто немале пари да им дадат на скинерите, па удри, мавај.... Алооооо, каде со тој памет?:tapp:

:smir:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622

SKINHAEDAS ZAKON
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Едно прашанње... сум слушнал дека помеѓу скинерите и шарперите постои омраза поголема и од таа на скинерите кон црната раса. дали овоа е точно, а и што е разликата мегу скинерите и шарперите ?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Дивајн напиша:
Што да се прокоментира на твоиве муабети? Нели е краток животов за да ви биде исполнет со омраза? Колку мразам ставови како твојот и на девојка ти (бивша, сегашна, идна, ватевр!) која ја викаш на помош, тоа чудо едно.
Сега веќе сфатив дека сте родени еден за друг.

А на темава ... ништо поконкретно незнам за тие групи освен тоа што тука го прочитав, па иако не ми се допаѓа воопшто, би сакала некој конкретно да напише нешто за нив ... оставете други политики ...

Couldn't agree more!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom