Скинери

Статус
Затворена за нови мислења.

Бејко

unregistered user
Член од
14 ноември 2005
Мислења
222
Поени од реакции
1
Наци скинери + останати... Навистина незнам што им е целта. Нација е измислица. Раса?!? Ајде ти се молам. Пропагирање? Се ставам во ваква ситуација: Јас сум скинер, ги убедувам „моите” дека не треба да имаат контакти и „хибридни” поколенија со другите „раси”. зошто го правам тоа? нели очигледно, со нив нешто не е во ред. Кога тие се палат на припадници/чки од друга „раса” значи, се пореметени и не заслужуваат (пре)убедување... оние што не се како мене (скинери) не се моја крв/нација/вера/... Како, не ми е јасно, им пречи бојата на кожата, а не им пречи што постои прилично голем дел девојки што се подаваат на „богаташите” од соседството.
Не им пречи што нивните сограѓани работат прекувремено за некој поголем нацист од нив. Не им пречи што облеката која ја носат е направена од нивните мајки во текстилната `рѓосана фабрика, алкохолот што го пијат од грозјето на продадената земја, собрано со рацете на нивните татковци...
Имиџ - немам конкретно мислење.
Познавам неколкумина, не сум паднал на некој посериозен муабет.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Бејко напиша:
Наци скинери + останати... Навистина незнам што им е целта. Нација е измислица. Раса?!? Ајде ти се молам. Пропагирање? Се ставам во ваква ситуација: Јас сум скинер, ги убедувам „моите” дека не треба да имаат контакти и „хибридни” поколенија со другите „раси”. зошто го правам тоа? нели очигледно, со нив нешто не е во ред. Кога тие се палат на припадници/чки од друга „раса” значи, се пореметени и не заслужуваат (пре)убедување... оние што не се како мене (скинери) не се моја крв/нација/вера/... Како, не ми е јасно, им пречи бојата на кожата, а не им пречи што постои прилично голем дел девојки што се подаваат на „богаташите” од соседството.
Не им пречи што нивните сограѓани работат прекувремено за некој поголем нацист од нив. Не им пречи што облеката која ја носат е направена од нивните мајки во текстилната `рѓосана фабрика, алкохолот што го пијат од грозјето на продадената земја, собрано со рацете на нивните татковци...
Имиџ - немам конкретно мислење.
Познавам неколкумина, не сум паднал на некој посериозен муабет.
Da kazam nekoj zbor za recenicite so crveno sto se obelezani:
prvata ne ja razbiram sto sakas da kazes,Ako rasbrav kako sto treba togas da kazam deka nacistite ne se delat po golemi i mali site nacisti se isti nema delenje(ake ne sum te sfatil kako sto treba izvini).
Za Vtorata recenica... Pa toa e celta na skinerite site gragjani da imaat cel drzavata da si ja nrapravat pobogata da se zivi za ona Makedonija na Makedoncite kako i vo site jaki drzavi kaj koi nema zaebanciii od strana na malcinstvata. E ako site bidat istomislenici togas nitu edna majka nema da rabota vo rgjosana fabrika,tuku naprotiv ke se gradat novi!
A za Tretata ete si sfatil deka e prodadena zemjata svaka cast ali koj ja prodade i zosto? toa si se zaprasal? ako si go sfatil zosto ne im se priklucis vo taa idologija da bide Makedonija i Pobogata i neznam uste kojznae sto...

Samite Nazi skineri so samiot fakt sto se Patrioti ponekogas im izlaga od nos zatoa sto nema koj da gi podrzi site znaat samo da zborat i da mrsat M**a ali kade se?Gi Nema Nigde! Samite skineri jadat cotek od policija se tepaat so albanci(koi priznajte se nasite najgolemi neprijateli isto kako vo Anglija sto se pakistancite) se so cel Makedonija Da Pripagja Na Makedoncite!!!

Nemora da se mrazat skineri osobeno nazi skinerite ne zgresile nikomu nisto i taka ke bide posto da si nazi skin ne znaci da veruvas vo hitler i samo nego da go velicis NAZI SKINHEDAS znaci da si ja sakas RASATA i NACIJATA! nisto poveke.... ama izgleda se pogresno razbrani....
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Nazi dvizenjeto izumira ako ne i izumrelo(bar vo makedonija)... Sega site tie skineri se tradicional tatkovina,i fodbalski klub...
 

Бејко

unregistered user
Член од
14 ноември 2005
Мислења
222
Поени од реакции
1
ај да почниме малку поинаку и со поситни чекори.
прв си ти што треба да ги направи промените:
ПИШУВАЈ КИРИЛИЦА ПАТРИОТУ!!!
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Бејко напиша:
Наци скинери + останати... Навистина незнам што им е целта. Нација е измислица. Раса?!? Ајде ти се молам. Пропагирање? Се ставам во ваква ситуација: Јас сум скинер, ги убедувам „моите” дека не треба да имаат контакти и „хибридни” поколенија со другите „раси”. зошто го правам тоа? нели очигледно, со нив нешто не е во ред. Кога тие се палат на припадници/чки од друга „раса” значи, се пореметени и не заслужуваат (пре)убедување... оние што не се како мене (скинери) не се моја крв/нација/вера/... Како, не ми е јасно, им пречи бојата на кожата, а не им пречи што постои прилично голем дел девојки што се подаваат на „богаташите” од соседството.
Не им пречи што нивните сограѓани работат прекувремено за некој поголем нацист од нив. Не им пречи што облеката која ја носат е направена од нивните мајки во текстилната `рѓосана фабрика, алкохолот што го пијат од грозјето на продадената земја, собрано со рацете на нивните татковци...
Имиџ - немам конкретно мислење.
Познавам неколкумина, не сум паднал на некој посериозен муабет.
Секаде постојат ограничувања, и Канадската Мечка - Гризли не се поднесува со Поларната Мечка, затоа поларната си живее на северен пол и ледените краишта а канадската во своите краишта.

немам што понатака да коментирам. Порано бев наци панкер.
п.с. кога го отворив веке муабетов со мечките, а за пандата па да не зборам.
п.п.с. подобро заклучете ја темава пред Анастазија да ја види.

и уште нешто. Ајде мозочиња објаснете ми ја разликата мегу националист и нацист?

или ако некој мрази срби, бугари, албанци, французи, црнци и гомнари е националист а ако мрази евреи е нацист а???
за патриот знаеме сите што е тоа.

Правилните патриоти не се чукаат во гради и велат јас сум роден во Македонија и таму ке умрам. туку прават нешто за Македонија.
Патриот неможе да биде некој што отишол на печалба во Германија и слуша македонска музика и се чука во гради додека тука ние ги јадеме гомната.

Патриоти не постојат!
----------------------------------------------------------------------------------

да знам забегав од темава.

Скинери - имаше бе во музика една ваква тема, убаво објаснив.

грешка - во градови!
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=11611

http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=549239&postcount=17

http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=549260&postcount=23
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Necrophilia напиша:
Секаде постојат ограничувања, и Канадската Мечка - Гризли не се поднесува со Поларната Мечка, затоа поларната си живее на северен пол и ледените краишта а канадската во своите краишта.

немам што понатака да коментирам. Порано бев наци панкер.
п.с. кога го отворив веке муабетов со мечките, а за пандата па да не зборам.
п.п.с. подобро заклучете ја темава пред Анастазија да ја види.

и уште нешто. Ајде мозочиња објаснете ми ја разликата мегу националист и нацист?

или ако некој мрази срби, бугари, албанци, французи, црнци и гомнари е националист а ако мрази евреи е нацист а???
за патриот знаеме сите што е тоа.
Ke probam da gi proshiram tvoite pogledi, zatoa sto mislam deka si vo zabluda. Za pocetok ne ti e jasna razlikata pomegju nacist(nesto na sto na odreden nacin si pripagjal) i nacionalist(nesto sto ne go razbiras kako koncept).

Nacizmot po definicija e nacional-socijalizam, i iako ima po stari koreni, denes ja predstavuva kombinacijata na ideologii na nacional-socijalistichkata partija, i nejzinite stremezi. Za podetalni informacii za zbirot na ovie ideologii ima i premnogu, lesno dostapna, literatura. Toa sto nacistite se skloni kon onaa, po mene, najlosa konotacija na nacionalizmot, e samo predstava za nivnata intelegencija.

Nacionalizmot, od druga strana, ja nema omrazata kako osnova(iako taka ignorantno go predpostavi ova), tuku posvetenosta i borbata pred se za interesite na sopstvenata nacija pred interesite na ostanatite. Interesi, koi retko predviduvaat istrebuvanje na ostanatite nacii. ;)

A za primerot za mechikte imas edno golemo bravo... 'Tonch', za site sto mislea deka nekogas ke evoluirame dovolno, za da prestaneme da pravime sporedba pomegju nas i zivotnite. :)
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
imaat interesni stavovi...neam niso protiv niv, a iam i drugari skineri :) top se deckite beeee :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Немам запознаено досега,немам убаво мислење поради она што веќе го кажа ада да не ја повторувам.Но оние што ги видов на парадата на хомосексуалците во Белград ми оставија впечаток на глутница простопроширени луѓе,на кој не им држи гз да се соочат со некој лице во лице,па напаѓаат неколкумина на еден,така и баба ми ќе истепа некој.Не почитувам групирања врз база на предрасуди,не ги осудувам но не ни ги почитувам.
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
^Poor Knight напиша:
Ke probam da gi proshiram tvoite pogledi, zatoa sto mislam deka si vo zabluda. Za pocetok ne ti e jasna razlikata pomegju nacist(nesto na sto na odreden nacin si pripagjal) i nacionalist(nesto sto ne go razbiras kako koncept).

Nacizmot po definicija e nacional-socijalizam, i iako ima po stari koreni, denes ja predstavuva kombinacijata na ideologii na nacional-socijalistichkata partija, i nejzinite stremezi. Za podetalni informacii za zbirot na ovie ideologii ima i premnogu, lesno dostapna, literatura. Toa sto nacistite se skloni kon onaa, po mene, najlosa konotacija na nacionalizmot, e samo predstava za nivnata intelegencija.

Nacionalizmot, od druga strana, ja nema omrazata kako osnova(iako taka ignorantno go predpostavi ova), tuku posvetenosta i borbata pred se za interesite na sopstvenata nacija pred interesite na ostanatite. Interesi, koi retko predviduvaat istrebuvanje na ostanatite nacii. ;)

A za primerot za mechikte imas edno golemo bravo... 'Tonch', za site sto mislea deka nekogas ke evoluirame dovolno, za da prestaneme da pravime sporedba pomegju nas i zivotnite. :)
хаха... ај друг пат кога ке напишеш некој пост убаво прочитај си го!
Многу мразам кога некој не знае што збори, посебно во овој случај - незнае што пишува!

п.с. Ние и црнците сме исти нели? и кај нив тече крв и кај нас тече крв!? епа и кај животните тече крв! за разлика да од некои тука има и поинтелигентни животни ако не си знаел...

п.с. за проширувањето на погледите? како прво со твоето знаење за разлика помегу национализам и нацизам се гледа колку на тебе ти се проширени погледите а како второ сега девојка ми ке дојде и ке те препуца!
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
ada, морам да те разочарам - сигурно не си правела лани во парк муабети со наци скинери... Ем нема наци скинери што јавно искажуваат став во парк, ем тие неколкумина останати нацисти не одат во парк:)

Бејко, на мала врата пикаш комунистичка пропаганда? Многу, многу лош потег. Тука станува јасно зашто си „против“ нацистите и ти паѓа во вода целиот муабет за хуманите срања.

Лол, не препуцувам јас никого, нема ни потреба за истото... Само се смеам:)))
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Во принцип не се согласувам со ниеден поединец кој е склон кон предрасуди од било каков вид, нема основна култура на однесување, а камоли толеранција.
Не знам многу за скинерите, не ни сакам да знам, но оние што сум ги видела (или од муабет) ми имаат оставено прилично лош впечаток.
Не ми значат нешто многу, обична девијација на општеството.

п.с. Ние и црнците сме исти нели? и кај нив тече крв и кај нас тече крв!? епа и кај животните тече крв! за разлика да од некои тука има и поинтелигентни животни ако не си знаел...
Те молам кажи ми дека не го мислиш тоа што мислам дека го мислиш! Ај да не се излајам предвреме, би те замолила подобро да ми ја објасниш горецитираната реченица, како на лаик за скинерите.:)
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Анастазија напиша:
ada, морам да те разочарам - сигурно не си правела лани во парк муабети со наци скинери... Ем нема наци скинери што јавно искажуваат став во парк, ем тие неколкумина останати нацисти не одат во парк:)

Бејко, на мала врата пикаш комунистичка пропаганда? Многу, многу лош потег. Тука станува јасно зашто си „против” нацистите и ти паѓа во вода целиот муабет за хуманите срања.

Лол, не препуцувам јас никого, нема ни потреба за истото... Само се смеам:)))
Прво не знаеш што е комунизам, после ми е смешно како детенце Некрофилиија 'те вика да ни покажеш' и трето, сериозно ако те фасцинира наци движењето и неговото влијание на мороните денес тогаш не си баш нај нај личност. Смеј се ти и преправај се дека живееш во знаење, а ние сиротите несфаќачи на длабоките нацисти патиме.

Не сфаќате еден единствен факт, дека ако оригиналните нацисти го извршеа својот план немаше да постоите денес и да бидете кретени. Кога ќе размислам, идејава имала и позитивни страни. :helou:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Настрана од моето суштинско непознавање на комунизмот и нацизмот и на тоа што Некрофилија ме викнал (?! уат д фак имам јас со ова?) ти не сфаќаш дека денешниот нацизам не е истиот со фашизмот. Зашто не можете да го сконтата тоа не ми е јасно!? И постојано некои безвезни паралели повлекувате!

И не, не сум фасцинирана. Чисто информативно последново.
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Скулгрл напиша:
Те молам кажи ми дека не го мислиш тоа што мислам дека го мислиш! Ај да не се излајам предвреме, би те замолила подобро да ми ја објасниш горецитираната реченица, како на лаик за скинерите.:)
Тоа што го мислиш е точно! ама сепак ти објаснив во пвт, тоа што сум Македонец или Белец не ме прави ништо посебно а уште помалце да се подигнам едно скалило повисоко од нив. Но реално гледајте, црнците не не мразат нас???
има доста кошаркари на форумов - шеесетите и седумдесетите ако сте гледале документарни - до што доагало со црнците кога искачале да играат кошарка? до убиства на најдобрите кошаркари???

забегав малце... лелееее забегавме со темава!

п.с. не ширам нацизам, туку освестувам!
Bada Bing! напиша:
Прво не знаеш што е комунизам, после ми е смешно како детенце Некрофилиија 'те вика да ни покажеш' и трето, сериозно ако те фасцинира наци движењето и неговото влијание на мороните денес тогаш не си баш нај нај личност. Смеј се ти и преправај се дека живееш во знаење, а ние сиротите несфаќачи на длабоките нацисти патиме.

Не сфаќате еден единствен факт, дека ако оригиналните нацисти го извршеа својот план немаше да постоите денес и да бидете кретени. Кога ќе размислам, идејава имала и позитивни страни. :helou:
Оригинални бе? - Лејм! :pos: :pos:

хаха... се згазив од смеење. ама ова е интересно! да победеа нацистите немаше Тито да ги тера нашите родители да идат на акции да се (кхххм...) и да постоиме!
а уште пострашно. Кој го уби Ченто?!????

п.п.с. живееме во надеж - умираме во надеж
п.п.с. живееме во гомна - се давиме во гомна
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Гледам (сувиот) хумор ти е стран поим.



Чекам инаку уште повеќе да не освестиш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom