Скапи телефони

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Rootc напиша:
Ke mu padne cenata i ke go frlat... dodeka na tiie sto im treba i so znaat kolku se mucele za da si ja olesnat rabootata nema taka lesno da se otarasat.
Точно друже, ама животот е курва. Воопшто не треба да не нервира тоа, или па да сме им љубоморни на таквите деца. Секој родител сака да им го овозможи најдоброто на своите чеда, некои можат, но некои за жал не. И тие деца не се криви. Зависи како гледаме на работите.
 
Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
Мистичен напиша:
Точно друже, ама животот е курва. Воопшто не треба да не нервира тоа, или па да сме им љубоморни на таквите деца. Секој родител сака да им го овозможи најдоброто на своите чеда, некои можат, но некои за жал не. И тие деца не се криви. Зависи како гледаме на работите.
Ne se nerviram!!! nego roditelite se krivi so im davaat takvi mobilni. A vo denesnicata ima luge(narkomani u kriza) koj moze i da te ubiat za nivno zadovolstvo???? Taka da koga kupuvaat roditelite skapi telefoni avtomacko\i si gi stavaat decata vo opasnost. A na decata so ke im poveke od telefon so koj moze da im se javat roditelite i da pratat SMS do drugarite. Fakt e deka bez telefon nemoze da se zivee vo denesnicata!!!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Rootc напиша:
nego roditelite se krivi so im davaat takvi mobilni.
Реков јас дека секој родител сака да им го обезбеди најдоброто на своите деца. Тоа не важи само за мобилен, општо. Се во зависност колку им е длабок џебот на родителите.
 
Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
Мистичен напиша:
Реков јас дека секој родител сака да им го обезбеди најдоброто на своите деца. Тоа не важи само за мобилен, општо. Се во зависност колку им е длабок џебот на родителите.
spored tebe najdobro za decata e skup mobilen??
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Абе јас на пример имав N-Gage (не ми го украдоа го изгубив возејќи точак по водно надоле :zid:) и телефонот беше супер, имаше MP3 плеер, радио, Symbian оперативен систем и какви не програми и игри. Точно дека некои од тие програми не ми беа потребни, ама затоа QuickOffice многу го користев, игри за занимација итн, a во денешно време мобилниот телефон не е само телефон туку за некого и фотоапарат, радио, мп3 плеер, играчка конзола, канцеларија итн. Иначе сега сум казнет и се вратив на вториот телефонот 3410 и додека претходно неможев ни да замислам како е без сите тие тракатранци на мобилниот сега ми е многу нормално и сватив дека можело и вака. А да факт е иначе дека многу кај нас купуваат секакви телефони и незнаат ни што имаат. Чист пример татко му на еден другар си купил N70 и му викам дај да видам каков е новиот симбиан и што програми има, а овој ме прашува што игра е тоа :pos:
 
Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
krusha03 напиша:
Абе јас на пример имав N-Gage (не ми го украдоа го изгубив возејќи точак по водно надоле :zid:) и телефонот беше супер, имаше MP3 плеер, радио, Symbian оперативен систем и какви не програми и игри. Точно дека некои од тие програми не ми беа потребни, ама затоа QuickOffice многу го користев, игри за занимација итн, a во денешно време мобилниот телефон не е само телефон туку за некого и фотоапарат, радио, мп3 плеер, играчка конзола, канцеларија итн. Иначе сега сум казнет и се вратив на вториот телефонот 3410 и додека претходно неможев ни да замислам како е без сите тие тракатранци на мобилниот сега ми е многу нормално и сватив дека можело и вака. А да факт е иначе дека многу кај нас купуваат секакви телефони и незнаат ни што имаат. Чист пример татко му на еден другар си купил N70 и му викам дај да видам каков е новиот симбиан и што програми има, а овој ме прашува што игра е тоа :pos:
Mobilniot telefon e izmislen za da mozat tvojte sorabotnici da te pobaraat ako neso se desilo na tvojeto rab. mesto da bides vo kontakt so semejstvoto i prijatelite........ a sea telefonite se pravat so foto aparati ... za kompaniite za telefoni da imaaat provit pa duri i vo telefonite vgraduvaat life timer za da nemoes vecno da go koristis.
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
abe zavisi nekoj od preterancija kupuvaat skapi telefoni a nekoi stvarno od potreba. jas na primer kupif soni erikson t610 pred 2.5 godini, togash najnov telefon beshe i najskap beshe u mk. a jas ni pojma si nemaf. i si odam u mk i site uzbuna krenaa radi mojot telefon kakof bil shto bil posho nikoj nemal takof a mene uopshte ne me zamarashe. ali posle nekoja nedela koa vidof edno detishte od 4to oddelenie ist telefon ko mojot (22,000 den mislam deka bea togash), go sokrshil go napravil emle, ali mi vika ne se sekiraj tato nov ke mi kupi sea...
eve sega kupif pak skap telefon, motorola razr, ali mi treba poshto od mk sekogash si idam so 10 sliki, posho nikad neam aparat pri raka, a poshto ovoj telefon epten jaki sliki vadi za toa go zemaf.
ali poentata mi e, iako ima nekoi lugje shto kupuvaat skapi telefoni radi potreba (quadband da bide za da raboti niz cel svet na primer za biznis, itn) povekjeto se od preterizmi, ali i nemozhesh mnogu da gi obinuvash poshto site potsvesno sakame najubavo i najnovo i neshto shto nikoj go nema
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Rootc напиша:
Zosto site kupuvaat skapi telefoni, (osobeno mladite pa ke im go ukradat ima mnogu lopovi na svetov), i parite isto kako vo voda da ste gi frlile?????
A postarite ke kupat nekoj top telefon i nema da znaat kako se rakuva i posle "sine kako.........":pop: gospore pomiluvaj :pos: :pos: i naj prostiot, crno bel telefon moze da zvoni, da se javuvas od nego i da prakas SMS??????!!!
Абе сега можеш и од фиксен да праќаш порака. :pos: Јас сакам телефонот да го користам и за нешто друго освен само за да се јавам и да праќам СМС, како на пример МП3 песни, видео клипови и.т.н иако сега овој што го користам (Sony Ericsson T630) ги нема тие можности. Патем, ти да не имаш црно-бел и да не им завидуваш на тие што имаат поубав мобилен од твојот, а Рут?
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Топка напиша:
Абе сега можеш и од фиксен да праќаш порака. :pos: Јас сакам телефонот да го користам и за нешто друго освен само за да се јавам и да праќам СМС, како на пример МП3 песни, видео клипови и.т.н иако сега овој што го користам (Sony Ericsson T630) ги нема тие можности. Патем, ти да не имаш црно-бел и да не им завидуваш на тие што имаат поубав мобилен од твојот, а Рут?
Јас ке ти одговором за него он има нокиа 6600 и уствари јас на него му завидувам:)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Требе да се снајдеш брат...тоа е најбитно!!!!
Јас мојот(SonyEricsson P800) го земав на времето за 180 евра кога беше 45000 денари....и коа ми го гледаа се чудеа...мислеа којзнае колку пари сум дал:lud:
А и не е фер да викаш дека телефон е само за ѕвонење и СМС....јас мојот го користам како камера(добро сеа јесда е лоша...си иам ја дигиталка) после као мп3 плеер,отварам office документи на него,некад сурфам,и си играм 3д игрици...
Па сеа ти види дали тие пари ми се фрлени
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
mRnO напиша:
Se slozuvam okolu osnovnata uloga na telefonot,no postojat luge na koi im treba poveke od osnovnata uloga:postojan internet,mail,gprs,bluetooth, i drugi drangulii taka da niv im se isplati da imaat skapi telefoni
da be ti imas dva i ne ti e isto!!!
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Мена не ми треба office и други сложени програми. За тоа имам дома компјутер. Ми треба мобилен со МП3, камера, видео, ММС...
 

sweet_girl

Kiss The Sweet Girl
Член од
29 април 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
Сите купуваме скапи телефони зошто имаат повеќе опции (мелодии игри камери инфра ред) и зошто се поинтересни..Но важно е да имаш барем од каде да се јавиш и да пратиш порака..
 
Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
MartinMax напиша:
Јас ке ти одговором за него он има нокиа 6600 и уствари јас на него му завидувам:)
So odgovaras u moe ime
 

Kajgana Shop

На врв Bottom