Скапи телефони

Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
Zosto site kupuvaat skapi telefoni, (osobeno mladite pa ke im go ukradat ima mnogu lopovi na svetov), i parite isto kako vo voda da ste gi frlile?????
A postarite ke kupat nekoj top telefon i nema da znaat kako se rakuva i posle "sine kako.........":pop: gospore pomiluvaj :pos: :pos: i naj prostiot, crno bel telefon moze da zvoni, da se javuvas od nego i da prakas SMS??????!!!
 
Член од
19 декември 2005
Мислења
259
Поени од реакции
2
абе на кој ќе кажеш. плус ако се чуваш нема да ти го украдат каков и да е:bip:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.395
А ако ми треба телефон за нешто повеќе отколку разговори?
Што правиме тогаш? Повторно целта е „неоправдана”, или?

Со парите се отвараат повеќе можности, а мене ми е потребен телефон со кој ќе можам да отворам вебстрани, да користам email, gprs, па дури и gps. Тоа дефинитивно не можам да го направам со обичен телефон. Таков телефон ми е потреба, врзан ми е со работата. Така да, нормално дека ќе дадам повеќе пари за да добијам повеќе.

Повторно неоправдано?

Дај не збори глупости... Нормално дека има луѓе кои купуваат скапи телефони од „престиж”, ама има и такви на кои им се навистина потребни.
 
Член од
28 април 2006
Мислења
326
Поени од реакции
3
Sakam telefon so: Memorika 1gb 16mil boi TFT i drugi sitnici mislam deka cenata e opravdana
 
Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
Acid напиша:
А ако ми треба телефон за нешто повеќе отколку разговори?
Што правиме тогаш? Повторно целта е „неоправдана”, или?

Со парите се отвараат повеќе можности, а мене ми е потребен телефон со кој ќе можам да отворам вебстрани, да користам email, gprs, па дури и gps. Тоа дефинитивно не можам да го направам со обичен телефон. Таков телефон ми е потреба, врзан ми е со работата. Така да, нормално дека ќе дадам повеќе пари за да добијам повеќе.

Повторно неоправдано?

Дај не збори глупости... Нормално дека има луѓе кои купуваат скапи телефони од „престиж”, ама има и такви на кои им се навистина потребни.
dobro tebe ti e potreben ama ne mnogu skap taka??? Ali na deca od 8godisna vozrast ili na postari lica od 45 godini pa nagore sto ke ime tie ne znaaat da koristat i mail il slicno. Ti toa so ke go kupis go kupuvas so tvoj licno zaraboteni pari i znaes kako 100% da go iskoristis.

High_Voltage напиша:
абе на кој ќе кажеш. плус ако се чуваш нема да ти го украдат каков и да е:bip:
ne moes da se custvuvas siguren vo ovie vreminja edinstveno ako ne si celo vreme zatvoren doma. HOME SWEET HOME taka?? :icon_lol: :icon_lol:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
jas nejkam skapi telefoni..mi kupija eden samsung za rodenden,svaka mu cast vadi brilijantni sliki..ama jas pak si go koristam stariot:SIEMENS A60...zakon telefonce.pa imam i rozeva maska..mhmh..go obozavam!
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Rootc напиша:
Zosto site kupuvaat skapi telefoni, (osobeno mladite pa ke im go ukradat ima mnogu lopovi na svetov), i parite isto kako vo voda da ste gi frlile?????
A postarite ke kupat nekoj top telefon i nema da znaat kako se rakuva i posle "sine kako.........":pop: gospore pomiluvaj :pos: :pos: i naj prostiot, crno bel telefon moze da zvoni, da se javuvas od nego i da prakas SMS??????!!!
Ти најде да зборис за скапи телефони ај прво види ти каков имас и за со го користис па после збори:kajg:
 
Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
MartinMax напиша:
Ти најде да зборис за скапи телефони ај прво види ти каков имас и за со го користис па после збори:kajg:
e kakov imamm co nokia 6600 sto is go napraviv da raboti ko pocket PC za na testovi mesto livcinja (livcinja se stara moda) :)
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Нема врска дали телефонот е скап или ефтин. Имав ефтин телефон, моторола ц 450 и него ми го украдија. И пред некој ден си купив нов телефон, не многу скап, сосем пристојна цена, 7000 ден.
Доволно е да можи да пишам и да примам пораки, и да се јавувам.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
А зошто па да не купуваат? Кој што сака нека си купи ако тоа му причинува задоволство и нормално ако може да си го дозволи. Некој купува скапа трска за по риба, затоа што е љубител на тој спорт. Јас на пример не би отишол на риболов да ми платат, а не па да дадам 500 евра за рибарска опрема. Ама, некој ете си нашол посебно задоволство во тоа. Некој купува ефтини ролери од 1000 денари затоа што не му значат ништо, за него тоа се само ролери, ама некој купува од 300 евра затоа што за него тие се ролерите на неговиот живот или пак затоа што толку добро знае да вози, праи финти, рипа со нив, што ако би рипнал така со тие од 1000 денари тркалцата би им ги напраил сол. Сега веројатно појасно ти е зошто.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Скап телефон е џабе трошење пари за мене!Сакам и јас да речеме некој телефон од 20 000 ама кога ќе размислам поубаво па и не ми треба толку.Основна улога на телефонот е да се јавиш,да ти се јават па и по некоја порака да напишеш,све друго ми е некако излишно,за повеќе пари само да чини телефонот,да се попалиш да го купиш,и пак после повеќе од пола функции нема ни да користиш!!!
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Имав пред година и нешто, скоро 2 години Siemens MC60 и ми го украдоа, и сеа си иам Siemens A52 и на никој не му прднало да ми го џапне, така да не ми треба скап телефон, телефон ми е потребен за да се јавам некому, да ми се јават, да пратам порака и то. :)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
e so jas mojot go kupiv brzo od koga izleze i skap wese ali koa kje vidime so nego slikam i snimam znaci mi koristi ko kamera,celo vreme slusam muzika poso ima golema memorija i mnogu pesni fakja i znaci go koristam ko mp3 pleer i plus za muabeti i poraki...taka da opravdani se parite za nego sto gi dadov i uopste ne mi e zal...baska ako go cuvas ko sto treba mobilniot i se drugo epten se mali shansite da ti go ukradat...da ne se urocam ali ja sekad go cuvam do mene ili u dzeb so kopce i do sea mi nemaat ukradeno mob!
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Se slozuvam okolu osnovnata uloga na telefonot,no postojat luge na koi im treba poveke od osnovnata uloga:postojan internet,mail,gprs,bluetooth, i drugi drangulii taka da niv im se isplati da imaat skapi telefoni
 
Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
Мистичен напиша:
А зошто па да не купуваат? Кој што сака нека си купи ако тоа му причинува задоволство и нормално ако може да си го дозволи. Некој купува скапа трска за по риба, затоа што е љубител на тој спорт. Јас на пример не би отишол на риболов да ми платат, а не па да дадам 500 евра за рибарска опрема. Ама, некој ете си нашол посебно задоволство во тоа. Некој купува ефтини ролери од 1000 денари затоа што не му значат ништо, за него тоа се само ролери, ама некој купува од 300 евра затоа што за него тие се ролерите на неговиот живот или пак затоа што толку добро знае да вози, праи финти, рипа со нив, што ако би рипнал така со тие од 1000 денари тркалцата би им ги напраил сол. Сега веројатно појасно ти е зошто.
Sekoj ima pravo na izbor toa e fakt. Ama si gi slusnal li decata na denesnicata site sakaat da imaat po skup mobilen ama bas za niso na niv ne im znaci i plus ne kupuvaat oni nego tuka e sekogas taticko!!!!. Ke mu padne cenata i ke go frlat... dodeka na tiie sto im treba i so znaat kolku se mucele za da si ja olesnat rabootata nema taka lesno da se otarasat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom