Си купив книга

Член од
22 август 2022
Мислења
424
Поени од реакции
1.478
Чекај, слонот уште го бркам од конкурентката Шафак.
Чиракот на архитектот? :love: :love: :love:
Амамот Балканија ја имаш читано на Бајац?
Единствена книга на Шафак којашто навистина ми се допадна, без клише ликови. Копилето од Истанбул и Чест малку ме разочараа.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.201
Поени од реакции
21.357
Dali ima knizarnici/prodavnici koi dostavuvaat i vo stranstvo?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.814
Поени од реакции
33.671
Screenshot_20240419_163610_Gallery.jpg

Скоро се од македонски автори. Две се со посвета (благодарност до @Анде Јанков и Јордан Коцевски), две се подарок (уште еднаш благодарност до @Анде Јанков и Бегемот). Само Мартин Мекдона и оваа со вампир самовилата :D се од странски автори. Имав уште некои работи на списокот, но невозможно беше да носам, претешки беа, па така или ќе се вратам пак, или друга прилика.

Купувајте македонски производи, со сонценце. :)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.714
Поени од реакции
22.212
Прегледај го приврзокот 413617

Скоро се од македонски автори. Две се со посвета (благодарност до @Анде Јанков и Јордан Коцевски), две се подарок (уште еднаш благодарност до @Анде Јанков и Бегемот). Само Мартин Мекдона и оваа со вампир самовилата :D се од странски автори. Имав уште некои работи на списокот, но невозможно беше да носам, претешки беа, па така или ќе се вратам пак, или друга прилика.

Купувајте македонски производи, со сонценце. :)
Во последните 6-8 години има експлозија од македонски писатели како никогаш до сега и тоа што посебно ми прави ќејф е што и жанровски е прошарано па има и трилер, хорор, научна фантастика, а не само "секојдневие".
 
Член од
29 март 2024
Мислења
240
Поени од реакции
382
Дајте некои патриотски книги да не читаме само фантазии
 

Kajgana Shop

На врв Bottom