Си купив книга

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
20240102_211348.jpg

20240102_211419.jpg

Книгата на Фрос ја зедов на средината од минатиот месец на денот на нејзиното излегување од печат, 4те од Агата откако го изгласаа буџетот на работа (читај к-15) а последниве 3 од денес како новогодишно пакетче со закаснета достава. :D
 

Styx

nocturnal
Член од
8 ноември 2008
Мислења
47
Поени од реакции
91
Зарем не беше испораката од AwesomeBooks £3 порано, без разлика колку книги и да порачаш, или грешка сум? Сакав да порачам некои користени книги пред недела дена, ама гледам дека наплаќаат по £4 shipping за секоја книга, што испаѓа дека испораката понекогаш е поскапа од некои книги (настаро). Штета што Book Depository ја затворија, немаа нешто многу избор, ама секогаш навреме ги добивав книгите и цените беа доста пристапни.

Доколку знаете некоја друга страна за книги на англиски, ве молам споделете. Фала. :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Зарем не беше испораката од AwesomeBooks £3 порано, без разлика колку книги и да порачаш, или грешка сум? Сакав да порачам некои користени книги пред недела дена, ама гледам дека наплаќаат по £4 shipping за секоја книга, што испаѓа дека испораката понекогаш е поскапа од некои книги (настаро). Штета што Book Depository ја затворија, немаа нешто многу избор, ама секогаш навреме ги добивав книгите и цените беа доста пристапни.

Доколку знаете некоја друга страна за книги на англиски, ве молам споделете. Фала. :)
Не знам за страна, но откако го затворија Bookdepository и нашите пошти ми испогубија пратки од Awеsome books се префрлив на Kindle и прозорците на можностите да читам на англиски ширум ми се отворија.
Нешто најблиску до папир, башка има вграден речник ако заглавиш на некој поим, достава ти е за секунда... башка има широка лепеза на книги. Сеа ако бараш нешто ептен специфично е веќе друг проблем. Но мислам дека ова е едино решение до сега.
 
Член од
19 април 2014
Мислења
407
Поени од реакции
1.135
Зарем не беше испораката од AwesomeBooks £3 порано, без разлика колку книги и да порачаш, или грешка сум? Сакав да порачам некои користени книги пред недела дена, ама гледам дека наплаќаат по £4 shipping за секоја книга, што испаѓа дека испораката понекогаш е поскапа од некои книги (настаро). Штета што Book Depository ја затворија, немаа нешто многу избор, ама секогаш навреме ги добивав книгите и цените беа доста пристапни.

Доколку знаете некоја друга страна за книги на англиски, ве молам споделете. Фала. :)
Провери ја Betterworldbooks, функционира исто како бук депозитори со бесплатна испорака по пошта. Само што доставата си е влезена во цената и мислам дека нема да ти смени ова финансиски.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.256
Поени од реакции
7.951
Добра и тешка графичка новела за читање... Поготово по втор пат ако планираш да ја читаш, стилот на цртање а и самата приказна се тешки, затоа. Ако сакаш и други препораки за графички новели на македонски јазик слободно кажи ми.
 
Член од
19 април 2014
Мислења
407
Поени од реакции
1.135
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.807
Поени од реакции
33.641
Ми "подметнале" фалш копија од Тунел,
6-7 страници се празни неиспечатени.:sekcza: :D
А ептен се израдував дека го најдов ова издание од Табернакул.:place:
Ако ти врши работа, кажи ми кои страници ти фалат, ќе ти ги скенирам и испратам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom