Сите ученици и студенти да си седнат на своите клупи

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.706
Поени од реакции
36.371
woman-is-using-laptop-while-seated-toilet-morning_85574-12741.jpg 1601627588621.png

- Добро утро мои првачиња, дали сте спремни за онлајн настава денес?
- Даааааа учителкееееее!
- Браво точно на време почнуваме, ништо не не спречува да почнеме!
:facepalm:

800px_COLOURBOX25150413.jpg a88633289d7e340b0910b7ca7785c88a.jpg

- Дали сме сите на број да почнеме со часот онлајн? има отсутни?
- Нема, професоре, сите сме онлајн!
:facepalm:

306bef1c30a0c7a937f62ec9b86de66e.jpg Online-Classes-scaled.jpeg 200316-remote-learning-cover-mn-1655_778b228ee5ff2a98221a35189d15b402.nbcnews-fp-1200-630.jpg

- Јесссссс, добив петка!
- Наставничке, Дарко заспа на час!
- Хрррррр, хрррррр !

:facepalm:

... и не само што ќе се нема концентрација, туку тотално промашување во било кој смисол за нешто да се научи!
 
Последно уредено:
C

CoolIris

Гостин
Замисли колку слободно време треба да имаш, за да за секој пост бараш слики на интернет. Слободно време и бујна фантазија. :unsure:
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Замисли колку слободно време треба да имаш, за да за секој пост бараш слики на интернет. Слободно време и бујна фантазија. :unsure:
Имагинарните доктори како тебе и @bijons треба да бришат лајна од непокретни старци. Така реално че работите в болница и нема да се ебавкате во сите теми.
Плата по учинок - 1 евро од лајносан газ.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.706
Поени од реакции
36.371
1280px-Earth_to_Sun_-_mk.png

... немој да замислуваш поинаку освен како што на сончевата светлина ѝ треба 8 минути и 19 секунди за да стигне до Земјата!
- на толкава далечина, кога се има брзина, не треба воопшто време! :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.706
Поени од реакции
36.371
120761720_4693658804007380_9059794258770164681_n.jpg

... без разлика на етникум тие што имаат ќе имаат,
се прашувам кој ќе биде поедуциран и ќе напредува? не знам зошто ама све мислам дека овие кои ќе препишуваат и ќе бидат со физичко присуство во училниците, ќе бидат подобри!
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.417
Поени од реакции
29.979
Хаосот започнува по само 4 работни дена
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.417
Поени од реакции
29.979
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.417
Поени од реакции
29.979
- 10 ученици од второ одделение во изолација од ОУ „Кочо Рацин” во радовишкото село Подареш, откако нивни соученик е позитивен на КОВИД-19
- Двајца наставници кои работеле со физичко присуство во ОУ „Гоце Делчев“ Скопје и еден ученик се позитивни на вирусот КОВИД-19, а 39 деца од истото училиште од вчера се превентивно во изолација
- едно дете позитивно во тетовското училиште ОУ „Адрија Савески Ќиќиш“
- едно дете позитивно во ОУ „Ванчо Прке“ од Штип
- едно дете позитивно во „Кирил и Методиј“ – Кочани
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.259
Поени од реакции
81.409
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.259
Поени од реакции
81.409
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.417
Поени од реакции
29.979
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.755
Поени од реакции
21.804
40.000 деца немаат компјутери да следат настава. Во меѓувреме во Собрание на РМ :

Ek3W65xXYAAhiuO.jpeg
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.417
Поени од реакции
29.979
До кога планираат идиотиве да спроведуваат настава со физичко присуство?
Државата ни е распалена, барем нека имаат милост да ги поштедат децата, секако и нивните семејства од зараза.
Крајно време е веќе да пресечат, ОНЛАЈН НАСТАВА ЗА СИТЕ!

Денешни вести:
Наставник кој имал часови во две паралелки од второ одделение во штипското основно училиште Тошо Арсов поради позитивен тест на коронавирусот во изолација испрати 34 ученика и две одделенски наставнички. -ШТИП

Меѓу заразените има 2 наставници од две прилепски основни училишта, кои држеле настава со физичко присуство, а во изолација се 30 ученици. -ПРИЛЕП
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.540
Поени од реакции
5.579
Изгледа дојдовме на моето за жал.
Фали уште сеа и средношколците со физичка да ги пуштат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom