Сите убави мисли ТУКА!

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
1. Одењето во црква не ве прави верник, исто како што стоењето во гаража не ве прави автомобил.
2. Вештачката интелигенција неможе да се спротистави на природната глупавост.
3. Никој никогаш не бил застрелан додека миел садови.
4. Искуството е преубава работа. Ви овозможува да ја препознаете грешката кога ќе ја повторите.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.801
Поени од реакции
7.057
"Жално е кога некој човек умира во функција на вистината, затоа што вистините не раѓаат луѓе туку луѓето раѓаат вистини." - Венко Андоновски
--- надополнето: Jul 13, 2011 2:38 PM ---
"- Nasmej mi se. Nasmej mi se pa da na tvom licu, barem jednom ugledam svetlost onog sveta. Podseti me na toplinu pekare u koju sam, vraćajući se iz škole sa tašnom u ruci po snežnom zimskom danu, ulazila da kupim zemičku; podseti me kako sam po vrelom letnjem danu sa keja radosno skakala u more; podseti me na prvi poljubac, na prvi zagrljaj, na orah do čijeg sam se samog vrha popela sama, na letnje veče u kojem sam bila van sebe, na noć u kojoj sam se veselo napila, na ušuškanost u mom jorganu i na lepo dete koje me je sa ljubavlju pogledalo. Sve je to u onoj zemlji, i ja želim tamo da odem, pomozi mi, pomozi mi da bih mogla srećna da prihvatim to da me je sve manje svaki put kad udahnem." Орхан Памук
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
127
Поени од реакции
104
Детето кое што попушта пред налудничавите стравови, кога ќе порасне, нема да стане ништо.
Everything's going to be Ok in the end. If it's not Ok, it's not the end.
Illusion is first of all pleasures.
You are a wonderful creation. You know more than you think you know, just as you know less than you want to know.
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
"I don't want to achieve immortality through my work. I want to achieve it through not dying." Woody Allen
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Ако некогаш си се запрашал како да ја шириш љубовта тогаш го знаеш одговорот-ова е моја јас има многу вакви убави мисли се мислам и книга да напишам ама незнам страв ми е да неме заебат овие што издаваат книги ке ми ги соберат парите а мене ке ми дадат само 2-30 иљади евра само
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
"Ако некогаш си го барал одговорот за тоа како да ја шириш лубовта,...тогаш си го промашил прашањето.":D
"Стравот дека некој ке ви ги украде вашите убави мисли...ви е многу на место, затоа никогаш немојте да ги објавите." :D

Ова беа само некои скромни мои мисли, инспирирани од елвис присли.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
" Не обвинувај никого. Не очекувај ништо. Прави нешто."

" Only the changes are eternal"

"Everything is possible.. if you just believe"

" To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence "

"Ако можеш да гледаш на минатото без жал, а на иднината без страв, тогаш се наоѓаш на вистинскиот пат."
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~A~

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
1.Дајте и на жена 9 совети и таа ќе го послуша 10- својот.
2..Понекогаш доволна е само насмевка за да се разведри и најтемниот ден.
3.Човекот најчесто жали за работите што не ги направил.
4.Сето она што се случило еднаш немора да се случи никогаш повеќе,но сето она што се случило два пати,бидете сигурни дека ќе се случи и трет пат.
5.Никогаш не се расправај со будала,луѓето можеби нема да ја забележат разликата.
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Кога си дете веруваш дека можеш да бидеш се' што ќе посакаш и да отидеш каде што ќе посакаш. Нема ограниченост. Го очекуваш неочекуваното, веруваш во магијата. Потоа ќе пораснеш и таа невиност се распрснува. Реалноста на животот се вмешува и те погодува сознанието дека не можеш да бидеш се' што сакаш, дека можеби ќе мораш да се задоволиш со малку помалку.
Зошто престануваме да веруваме во себе?
Зошто им дозволуваме на фактите, бројките и на се' друго, освен на соништата да управуваат со нашите животи??
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
"Nothing revives the past so completely as a smell that was once associated with it."

Владимир Набоков
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Ако срцето е празно, разумот нема значење
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Единствена работа во светот каде со пари можете да купите љубов, е да си купите куче!

The piano keys are black and white, but they sound like a million colours in your mind
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
216
Поени од реакции
94
Колку полесно и добро можат да зборуваат луѓето кои молчат.
Последниот израз на сите мисли и најпростиот облик на сите настојувања е молчењето.
-И.Андриќ

Она што воопшто може да се каже, може да се каже јасно, а за она што не може да се говори, за тоа мора да се молчи.
-Л.Витгенштајн

Оној кој зборува убаво и квалитетно, зборува кратко!
Да се преземе нов чекор, да се изговори нов збор-тоа е она од што луѓето најмногу се плашат.
-Достоевски

Да зборуваш а да не кажеш ништо е мошне отмено преправање.
-Ниче
 
Член од
14 април 2006
Мислења
116
Поени од реакции
43
Мислам дека насловот е доволно добро објаснување за темата еве јас ќе почнам со една смешна

Постојат два вида вампири добри и лоши, лошите појат крв а добрите се зависници од кока кола :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom