Синхроницитет

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од Zaptija Stojkov, 25 април 2010.

 1. OceaN

  OceaN

  Член од:
  13 октомври 2009
  Мислења:
  567
  Допаѓања:
  230
  И мене ми се има десено, така поприлично многу пати.
  Среде бел ден ке ми текне на некоја личност што ја немам видено така долго време, и како што викате по некоја минута или неколку секунди се појавува пред мене. Ваљда е случајност што знам..
   
 2. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.861
  Допаѓања:
  3.876
 3. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  3.138
  Допаѓања:
  7.683
  Десетина пати ми се случило, да сонувам личност која ја немам видено со години, и наредниот ден да ја видам. Но она што сега ме мачи, а како што гуглав и сфатив дека е феномен кој се случува кај многу луѓе ширум светот, е тоа што последно време многу често ми се случува да го гледам бројот 11:11, односно баш тоа време да го погледнам телефонот,или на компјутер. Коинциденција не е, премногу мали се шансите неколку пати по ред во текот на неделата без прекин секојдневно да го гледам баш тој број. Сеа баш ќе истражувам шо кажал чичо Јунг за синхроницитетот.
   
  На Ipsissimus му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: