Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
незнам шо се замарате... заев ке тепа...бонева ке тепа.....
кој и да тепа само нека напраа неш за струмица да има со шо да се гордееме...
а не саа пред изборите ВЕТУВААТ ... ЌЕ НАПРАВИМЕ....за да се гласа за них .. а кој и да стане градоначалник тава шо го ветил пред изборите нема да го напраа
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
незнам шо се замарате... заев ке тепа...бонева ке тепа.....
кој и да тепа само нека напраа неш за струмица да има со шо да се гордееме...
а не саа пред изборите ВЕТУВААТ ... ЌЕ НАПРАВИМЕ....за да се гласа за них .. а кој и да стане градоначалник тава шо го ветил пред изборите нема да го напраа
Грешка си,тие си дават ветувања на самите себе колку ќе открадат,каква кола ќе купат,да не глее народо шо му ветуват оти и поповите едно кажуват а друго праат,кој ќе ја разбере таа...
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Грешка си,тие си дават ветувања на самите себе колку ќе открадат,каква кола ќе купат,да не глее народо шо му ветуват оти и поповите едно кажуват а друго праат,кој ќе ја разбере таа...
Nema razlika ama bas nikakva razlika pomegju SDSM i VMRO i mozat da trubat tie sto sakaat ama realno i iskreno kazano tie dve partii i nivnite lideri ja unistija Makedonija kako drzava i Makedonskiot narod go dovedoa na pitacki stap sto e ramno na velepredavstvo.

Ama sto da pravat zalnite morat da lazat se do kraj bidejki apsolutno e jasno deka se nesposobni do bolka i ednite i drugite da ponudat resenie za situacijata vo koja zapadnavme zaradi nivnite licni i partiski interesi.

Najstrasno od se e toa sto tie si gi napolnija dzebovite i ke fakjaat magla po beliot svet dodeka narodot ke ostane da se spravuva so ona sto tie ke go ostavat zad sebe, a toa e katastrofa,beda i siromastija.

Zatoa SDSM i VMRO za mene se Predavnici i treba da vlezat vo istorijata na Makedonskiot narod kako takvi a veruvam deka toa i ke se sluci i deka narodot ke se osvesti i ke gi iscisti od politickata scena na Makedonija i ke gi prati na bunisteto na istorijata!!!!

SMRT NA PARTIITE - SLOBODA NA NARODOT MAKEDONSKI !!!!
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
леелеее не дотепа со твоите предавништва ...
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
4
Сношти на ТВ дуелот Заев покажа кој колку вреди во Струмица и зошто сите во Струмица го сакат. Џабе и е на Бонева шо и да праа колку и да го клевете Заев ние пак ќе си гласаме за Заев ...тој ја направи Струмица најубава во Македонија....најубаво место за живеење.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Сношти на ТВ дуелот Заев покажа кој колку вреди во Струмица и зошто сите во Струмица го сакат. Џабе и е на Бонева шо и да праа колку и да го клевете Заев ние пак ќе си гласаме за Заев ...тој ја направи Струмица најубава во Македонија....најубаво место за живеење.
avatarov ti e taman taman...)))))))))))))))))))
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
леелеее не дотепа со твоите предавништва ...
Ne se toa moi predavnistva tuku na vasite partiski lideri i nivnite partii cie predavnistvo vo skoro vreme ke go osei na sopstvenata koza sekoj gragjanin na Makedonija zaradi nivnata nesposobnost da ja vodat i da ja organiziraat drzavata i nejzinite institucii.

Se naogjame pred celosen kolaps i ne mi e jasno kolku treba da bide nekoj slep ili partiski zaslepen toa de ne go vidi.

Izborite ke dojdat i ke pominat no problemite ke ostanat kako i sekogas do sega sto se vlece vekje 18 godini nanazad.

A vie dragi moj kajgandzii svrsuvajte na vasite lidercinja i na vasite partii koi ve e..t vo zdrav mozok so raznorazni vetuvanja na koe ne bi im poveruvalo nitu dete od predskolska vozrast.

Alal da vi e na toj inerten stav koj go imate!!

Samite sme si krivi sto ziveeme vo vakva drzava vo koja niedna institucija ne funkcionira, kade pravnata drzava ne postoi,kade zakonite koi se nosat se mrtva bukva na hartijata i ne vazat za site gragjani podednakvo.

Samo napred ke vidite do kade ke stigneme so vasite posrani partii.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
http://wwitv.com/portal.htm?http://wwitv.com/television/index.html?http://wwitv.com/tv_channels/b4479.htm
да гледате у живо митинго на СДСМ и Зочето у Струмица, да видате как цело море нарот има.

Добро бе оти се глупираш толко мајка му стара.Дека тај народ па море дури.Тука од 5000 повеќе нема.Бината е ставена до гимназијата.Оти не е маж да га стаа на домо на културата:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Добро бе оти се глупираш толко мајка му стара.Дека тај народ па море дури.Тука од 5000 повеќе нема.Бината е ставена до гимназијата.Оти не е маж да га стаа на домо на културата:pos2::pos2::pos2::pos2:
Шо па има врска тва?
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
4
Да не се удаве некој у тва море? :kesa:
не има и обезбедуване не ли гледате сите се безбедни кога Зочето е водач
Добро бе оти се глупираш толко мајка му стара.Дека тај народ па море дури.Тука од 5000 повеќе нема.Бината е ставена до гимназијата.Оти не е маж да га стаа на домо на културата:pos2::pos2::pos2::pos2:
ак става пред домо на културате нема да ги собере сите и послабо озвучение ке има ... знаат СДСМ од Струмица шо праат

Шо па има врска тва?
незнам и јас ...
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Добро бе оти се глупираш толко мајка му стара.Дека тај народ па море дури.Тука од 5000 повеќе нема.Бината е ставена до гимназијата.Оти не е маж да га стаа на домо на културата:pos2::pos2::pos2::pos2:
Domot na kulturata e pod jurisdikcija na Ministerstvoto za Kultura.

Bi trebalo ponatamu da ti bide jasno zosto ne ja stavile binata tamu.
Uste eden dokaz na ogromnata glupost i nerazbirlivite postapki koi gi sproveduvaat takanarecenite "demokratski" partii vo Makedonija.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom