Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
НЕМОЖАТ ТОЛКУ ДА СРУШАТ ,КОЛКУ МОЖЕМЕ ДА ИЗГРАДИМЕ:smir:


СТРУМИЦА ВО СРЦЕТО:smir:
на 22март:helou::helou::helou: ГОЛАМА ЗАБАВА НА ПЛОШТАДОт:helou::helou::helou:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Лелее ЗАЕВ Е ЦАР!!!!!!!!!Колку сум се смеел за оваа - И се виделе далеко царевите кули па ќе гради жичараа :vozbud::tapp:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
НЕМОЖАТ ТОЛКУ ДА СРУШАТ ,КОЛКУ МОЖЕМЕ ДА ИЗГРАДИМЕ:smir:


СТРУМИЦА ВО СРЦЕТО:smir:
на 22март:helou::helou::helou: ГОЛАМА ЗАБАВА НА ПЛОШТАДОт:helou::helou::helou:
Голема,голема.Ќе се радувам многу,зошто +4 години мандат на Зоки градот ќе стане.....:)
Ќе доаѓаат на екскурзии во Струмица.:back:
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
шо да прават лугето немаштија ,така ке си лапнат 500 денари еее цела фамилија =2000 денари кој ти ги дава ,плус сендвич а и најглавното КЕ ЈА ВИДИШ СТРУМИЦА
бесплатно хахахах
па ка ке се направе новиот плоштад лелеллее ке има и доброволци без пари хахаха

струмица во срцето:smir: синока на студот срцето ми беше толо ,ме грееја струмичани:smir:со нивниот број

Па немаштија бе ѓубре едно скапано,барем тие пари ќе одат кај народот,нема да одат во нечиј џеб,размисли малку со тој полтронскиот мозок празен.И доста се фукате со Струмица,имате ли газ со некоја друга да рипате???
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Па немаштија бе ѓубре едно скапано,барем тие пари ќе одат кај народот,нема да одат во нечиј џеб,размисли малку со тој полтронскиот мозок празен.И доста се фукате со Струмица,имате ли газ со некоја друга да рипате???
До некни збореше дека Зоки е правиот избор за Струмица,без разлика што си вмровец.Сега се предомсили :) ?
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
До некни збореше дека Зоки е правиот избор за Струмица,без разлика што си вмровец.Сега се предомсили :) ?
Не се предомислив,туку реков дека нема лошо да му дојде на некое семејство +2000 денари во џебот нели? Па ако сака да каже дека народот оди за парите,ќе видиш на 22 колку гласачи ќе има ВМРО на територија на МК,иначе не менувам мислење толку брзо,никаде не кажав лошо за Заев.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Попај па тоа ти иде како да ги поткупува, и после ќе викат(е) дека СДСМ давал цементо(цементо алоо, дали сте нормални) 3а да гласат 3а нив:pos2::tapp:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
А ти виде ли „Зајко“ вчера колко народ има на митинго ? ко ке се собере за Силва т.е Анџелина Џоли толко народ јави се ке прааме маабет :pos2::pos2: „Да се споредуват Иванов и Фрчковски , тоа е исто како да ги споредуваш Силвана Бонева и Анџелина Џоли“ by Zaev ! :pos2::pos2::pos2::pos2: ЅВЕР !
Не се радуви пред време.Почеки уште некој ден.И на претходните парламентарни избори имаше ного народ на митинго на сдсм па види како заврши.:wink:
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Искрено, очекував повеќе народ на митингот на ВМРО ама како што гледам сега во живо од камерата пред Домот на културата...Не е тоа тоа.
едит- А ВМРО-овци изгледа се отишле сите на митинг па нема некој да ми се закани со убиство право :). Инаку сега гледам, добро е сепак има луѓе и уште доаѓаат.
едит2 - За да не велат после ВМРО-овци дека луѓе имало до кружниот тек кај Хоризонт(а така викаа лани и 2006та), јас гледам во живо од камерата на Глобал и на Домот на Културата, луѓе има до Мистик трафиката под стоковната.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.929
Искрено, очекував повеќе народ на митингот на ВМРО ама како што гледам сега во живо од камерата пред Домот на културата...Не е тоа тоа.
едит- А ВМРО-овци изгледа се отишле сите на митинг па нема некој да ми се закани со убиство право :). Инаку сега гледам, добро е сепак има луѓе и уште доаѓаат.
едит2 - За да не велат после ВМРО-овци дека луѓе имало до кружниот тек кај Хоризонт(а така викаа лани и 2006та), јас гледам во живо од камерата на Глобал и на Домот на Културата, луѓе има до Мистик трафиката под стоковната.
Не бе оти да се закануваме таман работа. Има гласачи на ВМРО и дома што се, колку да не кажете сите беа на митинг и пак нема народ.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Не се радуви пред време.Почеки уште некој ден.И на претходните парламентарни избори имаше ного народ на митинго на сдсм па види како заврши.:wink:

едноставно нели ЗОРАН ЗАЕВ ТЕПА :))
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Од чии пари се тии огномето испукаате огномете за 2000евра.Ја тук се докажува кој се апажето....Ак пукате така у секој град баја си крадате!!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom