Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
А бре Струмичани која беше таа Силвана Бонева што има таа направено за вашата Струмица ништоонаа си седи во собранието си го полни и за вашиот град едно нешто нема проговрено во собраниетобаш ја брига неа за вас, а Зоран Заев искрено од Струмица има направено најубав град во македонија колку што се сеќавам беше награден од европа како најдобар градоначаник и тоа глобал е стварно прекрасен објект секоја чест за ЗОРАН ЗАЕВ ке добие пак во струмица.
 
V

Viktoranius

Гостин
Ок ајдеее. ... Од преги гледам само струмичане шо размислуват локал-патриотски.

А се сеќавате ли на изјавата на Заев? Го питат за Европската унија и за името дали треба да се смене за да влезе Македонија во Нато и во Европа. И господинот Заев ја даде следната изјава .....

Моментално не е битно прашањето за името и за црквата, битно е македонскиот народ да биде добро згрижен, на добри работни места, и да биде задоволен.


Е ова ви е типичен пример на кој може слободно да се користи зборот ПРОДАДЕНА ДУША !
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
20
Поени од реакции
2
Заев и чесност - 2 различни поима! Ако беше толку чесен зошто не ја докажа својата "чесност" туку чекаше да го аболицираат?! Треба да си слеп да не го видиш тоа, како и тоа дека благодарение на тој договор за аболицирање, сега Зајакот му ја чува партиската фотеља на Б.Ц. Стави 3 палми и 2 плочки во центарот на градот, направи еден трговски центар благодарение на кој стана побогат за 8 милиони евра, а Струмица остана без пазар (а пред тоа беше град со најголем пазар)! Се удира во гради за палмите, а градот плива во тиња и ѓубриња кога ќе заврне дожд, смрдеа се шири на сите страни! Кога го уапсија за криминалот го собра цел Комуналец и го пушти по улица за да протестира, демек да се види колку народот го сака него! Незнае и самиот колку фирми има, изгради "скромна зграда" до транзитниот пат, локалот "Студио" е негов (кадешто требаше да се заканувам дека ќе ги пријавам во УЈП ако не ми дадат фискална сметка, бидејќи не ми дадоа и ми рекоа дека тие во принцип така работеле) ја "купи" Еленица... а овие неговите од СДСМ кога го уапсија СЕЛОначалникот (бидејќи е сељак) како во шпанска серија беа - вени сечеа пред собранието, ронеа крокодилски солзи и паѓаа во транс пред камери (ама само пред камери, како пациенти со хистерија)! СРАМОТА! Народе разбуди се!
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
тоа Папучаров не е папучар во таа смисла како што ти мислиш туку тоа е прекар од дедо му бидејќи правел кондури
E mnogu ubavo,chevlar za gradonachalnik,cirkuz!Vaka samo se brukate ushte pokje.Znachi ne e papuchar nego vlechkar :pos2:

што бара Прилепчанец на Струмички форум
Od koga e kajgana Strumichki forum?
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
Заев и чесност - 2 различни поима! Ако беше толку чесен зошто не ја докажа својата "чесност" туку чекаше да го аболицираат?! Треба да си слеп да не го видиш тоа, како и тоа дека благодарение на тој договор за аболицирање, сега Зајакот му ја чува партиската фотеља на Б.Ц. Стави 3 палми и 2 плочки во центарот на градот, направи еден трговски центар благодарение на кој стана побогат за 8 милиони евра, а Струмица остана без пазар (а пред тоа беше град со најголем пазар)! Се удира во гради за палмите, а градот плива во тиња и ѓубриња кога ќе заврне дожд, смрдеа се шири на сите страни! Кога го уапсија за криминалот го собра цел Комуналец и го пушти по улица за да протестира, демек да се види колку народот го сака него! Незнае и самиот колку фирми има, изгради "скромна зграда" до транзитниот пат, локалот "Студио" е негов (кадешто требаше да се заканувам дека ќе ги пријавам во УЈП ако не ми дадат фискална сметка, бидејќи не ми дадоа и ми рекоа дека тие во принцип така работеле) ја "купи" Еленица... а овие неговите од СДСМ кога го уапсија СЕЛОначалникот (бидејќи е сељак) како во шпанска серија беа - вени сечеа пред собранието, ронеа крокодилски солзи и паѓаа во транс пред камери (ама само пред камери, како пациенти со хистерија)! СРАМОТА! Народе разбуди се!
:pos2: za edno 2-3 dena na forumot moze da procitam i deka stabot na VMRO-DPBNE e negov :pos2:
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
хаха кај ти текна ова трајче :pos2::pos2::pos2::pos2: секоја чест
 
V

Viktoranius

Гостин
Баш се совпадна песната на "Гробари" со ситуацијата за ЗЗ.

 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
А се праша ли некој од каде на Зајчето милиони и на кој начин станал милионер?
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
хаха кај ти текна ова трајче :pos2::pos2::pos2::pos2: секоја чест

carevi se podanicite na Gwujo vo stabovite da izmisluvaat lagi za da go skrenat vnimanieto od nivniot beden kandidat Silvana Boneva (maalska kavgadzika):pos2:

А се праша ли некој од каде на Зајчето милиони и на кој начин станал милионер?

ajde ti kako po upaten prosvetli ne
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
ajde ti kako po upaten prosvetli ne[/quote]

Па преку ноќ да се обогатиш има само еден начин, ако мислиш со своја глава а не си на даљинско управуван ќе сватиш самиот
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Па преку ноќ да се обогатиш има само еден начин, ако мислиш со своја глава а не си на даљинско управуван ќе сватиш самиот
Sho Makedonec si ti vakov koga poddrzhuvash Bugarka za gradonachalnik.Zamisli situacija pa i Makedonska naglaska si stail na userot.Bog da chuva i da brani ste tamu od dpBne.Edno mislite,drugo praite a sosema treto pishuvate.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Па преку ноќ да се обогатиш има само еден начин, ако мислиш со своја глава а не си на даљинско управуван ќе сватиш самиот
Oд кај ти е инфово не ми е јасно. Пред се да те прашам дали си од Струмица?
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Vo ovoj post nema da pisuvam za kandidatite tuku za posetitelite od drugite gradovi na ovaa tema! Nekako doagam do zaklucok deka SDSM znae deka vo Makedonija ke izgubi pa edinstvena nadez za pobeda im e vo Strumica pa sega site svoi plakatolepaci i tepaci gi pustaat vo edna nasilna kampanja i forumdziite od SDSM pisuvaat na ovaa tema za da mu go promenat mislenjeto na narodot.Mene ne me interesira dali ke pobedi Zaev ili Boneva,jas nema da dobijam nitu vrabotuvanje,nitu pomiluvanje za da ne odam zatvor pa zatoa narode neka pobedi podobriot...
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

чакам те да дојдеш чакам те со бујна страст хахахах,ее Силвачне и на тебе ти дојде крајот,(ми се исполни желбата),ги разбирам оние кои мораат да ја бранат Бонева кои и покрај солзите сепак мораше да прифати да биде кандидат за Струмица - Поразот ке биде катастрофалаен тоа го знаат и од дпмне и затоа и ја жртвуваа Бонева,која после поразот на локалните ке биде сменета и од кординатор на пратеничката група на дпмне ,,,, можеби сдсм е во криза ама дпмне во струмица е во распагање хахахаха. сите оние кои го напагаат Заев кога ке излезат надвор од Струмица со гордост се кажуваат дека се струмичани тоагаш тоа им одговара ....
А ОНИЕ КОИ НЕ БИЛЕ ВО СТРУМИЦА ги молам да не коментираат како што на пр.незнам како е во Прилеп..... аххахахахахахаааааа бонева бонева сепак имало правда господ гледа а народот сега ке те казни
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
Заев и чесност - 2 различни поима! Ако беше толку чесен зошто не ја докажа својата "чесност" туку чекаше да го аболицираат?! Треба да си слеп да не го видиш тоа, како и тоа дека благодарение на тој договор за аболицирање, сега Зајакот му ја чува партиската фотеља на Б.Ц. Стави 3 палми и 2 плочки во центарот на градот, направи еден трговски центар благодарение на кој стана побогат за 8 милиони евра, а Струмица остана без пазар (а пред тоа беше град со најголем пазар)! Се удира во гради за палмите, а градот плива во тиња и ѓубриња кога ќе заврне дожд, смрдеа се шири на сите страни! Кога го уапсија за криминалот го собра цел Комуналец и го пушти по улица за да протестира, демек да се види колку народот го сака него! Незнае и самиот колку фирми има, изгради "скромна зграда" до транзитниот пат, локалот "Студио" е негов (кадешто требаше да се заканувам дека ќе ги пријавам во УЈП ако не ми дадат фискална сметка, бидејќи не ми дадоа и ми рекоа дека тие во принцип така работеле) ја "купи" Еленица... а овие неговите од СДСМ кога го уапсија СЕЛОначалникот (бидејќи е сељак) како во шпанска серија беа - вени сечеа пред собранието, ронеа крокодилски солзи и паѓаа во транс пред камери (ама само пред камери, како пациенти со хистерија)! СРАМОТА! Народе разбуди се!
Aj priznaj oti ne si od Strumica :pipi:
A sigurno i ne znaas na koja strana vo Makedonija se naoga!!

Zdravo Cuski i pozdrav !!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom