Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
абе педер Папучаро е појак и од Заев шо говориш безвеза.Заев да не е се сретнал со Берлускони случајно,а Папучаро веќе 3 пати оде кај него.а знааш ли ти шо значе помош за изборе од Италија
ХАХХАХА па нормално ке оди -Папучаров е католик ,Го носеше и грујо кај Папата ... малото папучарче е поп.... помошта секогаш оди во с. Радово -католичко село ,што немам против-нивно право... кажи што Папучаро направил за Струмица-освен што прака инспекции ,,,,темава е Бонева која не ужива никаков рејтинг ни кај членовите на дпмне....
за се друго ке каже народот... мислам дека избориве во струмица сега и не се интересни.... освен ако бонева не прибегне кон своите методи на заплашување и репресија само за тоа ја бива....
пс. и Бранко се сретна со Папата,,,,,,,,,,,,
пс.Народот си го сака Заев.... а доказ за тоа ке ви биде резултатот на изборите
поздрав Бен
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
ajde ti kako po upaten prosvetli ne
Па преку ноќ да се обогатиш има само еден начин, ако мислиш со своја глава а не си на даљинско управуван ќе сватиш самиот[/quote]


ti ili ne si od Strumica ili ne sakas da priznaas oti familijata na Zaev imase pari i pred on da stane gradonacalnik, a ako se obogatuva preku nok kazi mi so treba da sonuvam :pos2:
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
тоа Папучаров не е папучар во таа смисла како што ти мислиш туку тоа е прекар од дедо му бидејќи правел кондури,туку ти не примеќаш дека си досаден.
што бара Прилепчанец на Струмички форум.одина твојата анкета и број ги гласовите за Марјан Ристески зашто за Тони Петрески и ги нема баш многу.
овде барем е изедначено.
и ај фаќај магла од темава:helou:


:pipi:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Заев за тие што викаат дека е абулициран оти е крив не е точно.Абулициран е бидејќи можеа во притвор да го држат 7 8 месеци во градот да стане хаос.Ќе беше исто случајот како тие од патарина.Уапсија 200 души на крај 20 излегоа криви,а другите ги пуштија после 8 месеци.

Тоа со апсењето што го прават вмро,е смешка за народот.Кога дојдоа на власт одма го уапсија Паунов мислам оти беше,демек еве и наши апсиме кога се криминалци,а пред тоа Паунов живеел во зградата на Груевски.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Ajde priznaj deka i ti si glasal za Bugarofilka vo anketava,posle chudi se koga kje vi zalepat etiketa deka vo dpBne vrija od Bugarofili.
Иако не е место..ќе ја (зло)употребам темава и ќе ти „одговорам„,,после кое се надевам оти ќе сватиш нешто..занавек што се вели:
-Јас ги сакам Струмица и струмичан(к)ите..и имам респект кон овој прекрасен град и народ..и релативно многу пријатели таму..
-Но никојпат не сум ги двоел на верска и национална основа..односно по нивната политичка определба..
-А затоа што овде станува збор за избор на локален лидер..и затоа досега и не пишував ништо..почитувајќи им го правото на струмичани..а кое според мене го имаат ...тие кои тука си живеат..
-Зајко (КУКУрајковски) е можеби изврсен и способен градоначелник..нема јас да го коментирам тоа..но како греач на столицата од актуелниот во „надоаѓање„ ново стар лидер на опозицијата..е тука..на сите теми си го кажувам мислењето..а тоа е..дека е недораснат за таа и таква фунција..не поради височината..ами само поради тоа што видокругот му е сепак ограничен на мал простор..и секако има идеи кои за мој вкус се ...можам да кажам дури и наликуваат на антимакедонски (виткање кичма) ..но затоа и поминуваат така како што народот одлучува..се мисли на гласачите.
пс
Запомни..моите сознанија се дека повеќето струмичани имаат или се на пат да добијат БГ пасош..и тука не гледам вина кај нив..оти 18 годишната транзиција веќе на никој не му изгледа како 2-та месеца на Кирота ФИРОМСКИ..духовниот татко на сдсм-овциве ..кој кажа и ИЗЛАЖА..дека ИМЕТО не е сменето како ФИРОМ.
ппс
Многумина струмичани..во блиските градчиња имаат многу блиски роднини..и природна е желбата да комуницираат со нив..што не ги прави помали македонци од нас..кои таков статус на градот го имаат..пограничен..со сите права и привилегии кои по сите меѓународни конвенции ги имаат..на уживање.
сдсм..деенешната постава..е најлошото нешто што МКИ некојпат го добила..иако не го барала..или можебеи си го барала??
:toe:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
-Јас ги сакам Струмица и струмичан(к)ите..и имам респект кон овој прекрасен град и народ..и релативно многу пријатели таму..
Ako gi sakashe nema da dozvoluvash da im se sluchi neshto kako Boneva,i sam vikash prekrasen grad,znachi od prekrasen grad vo lepeshki po ulicite i gluposti vo lokalnata samouprava vo Strumica.

Иако не е место..ќе ја (зло)употребам темава
Kobajagi prv pat ti e.

кој кажа и ИЗЛАЖА..дека ИМЕТО не е сменето како ФИРОМ.
ппс
Off Topic : Ako e taka shto ne go vrati Gruevski imeto i znameto?Sho tuku kukate 7godini?Eve vi vlast so 63 pratenici so dvotretinsko mnozinstvo.Sho chekate ushte?Maslinka?Ili kolku da se shlakni neshto pa ne e bitno shto.

-Зајко (КУКУрајковски) е можеби изврсен и способен градоначелник..нема јас да го коментирам тоа
I koja ti e poentata na off topicov?Znachi em vikash Zaev deka e sposoben i dobar gradonachalnik i em ne davash obrazlozhenie zoshto na Strumichani im treba Boneva a ne Zoran Zaev?Ete toa sakam da mi go objasnish a ne da vrtish tema za 360% nakaj Kiro Firomski,imeto i znameto.

Запомни..моите сознанија се дека повеќето струмичани имаат или се на пат да добијат БГ пасош
Epa ako dobija Boneva nema samo soznanie da bidi toa nego i fakt kje stani,dur togash kje razdeluva BG pasoshi od lokalnata samouprava vo Strumica i shtabot na dpBne.Ogromna greshka pravish ako mislish deka Zoran Zaev e opasen i poopasen za Strumica otkolku Silvana Boneva.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Мислам дека Заев пак ќе добие:helou:
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Ako gi sakashe nema da dozvoluvash da im se sluchi neshto kako Boneva,i sam vikash prekrasen grad,znachi od prekrasen grad vo lepeshki po ulicite i gluposti vo lokalnata samouprava vo Strumica.
Како тоа ти мислиш ..оти јас можам да НЕ дозволам??
Па и јас сум форумџија исто ако и ти..

Off Topic : Ako e taka shto ne go vrati Gruevski imeto i znameto?Sho tuku kukate 7godini?Eve vi vlast so 63 pratenici so dvotretinsko mnozinstvo.Sho chekate ushte?Maslinka?Ili kolku da se shlakni neshto pa ne e bitno shto.
Името е занавек (така изгледа) (про)дадено на грчиштана

Ako gi sakashe nema da dozvoluvash da im se sluchi neshto kako Boneva,i sam vikash prekrasen grad,znachi od prekrasen grad vo lepeshki po ulicite i gluposti vo lokalnata samouprava vo Strumica.
Па ако јас работам..тоа значи дека ЗАЈКО КУКУрајковски ќе нема што да работи бе??
Капиши??(си ибало мајката..комуњарска тинтара е во прашање хахахаха)

I koja ti e poentata na off topicov?Znachi em vikash Zaev deka e sposoben i dobar gradonachalnik i em ne davash obrazlozhenie zoshto na Strumichani im treba Boneva a ne Zoran Zaev?Ete toa sakam da mi go objasnish a ne da vrtish tema za 360% nakaj Kiro Firomski,imeto i znameto.
Киро и неговото (НЕ)дело е епицентарот на сите досега видени несреќи во МК..иима една поговорка која го објаснува тоа..
Тоа што еден луд расипува..илјадници умни не можат да го поправат...
пс Е сега не кажува колку време им треба на умните...
Тоа е и очигледен пропуст на пишувачот на народните умотворби..

Ako gi sakashe nema da dozvoluvash da im se sluchi neshto kako Boneva,i sam vikash prekrasen grad,znachi od prekrasen grad vo lepeshki po ulicite i gluposti vo lokalnata samouprava vo Strumica.
Немам граѓанство на струмица..затоа не ни мислам да се кандидирам..освен ако не морам

Epa ako dobija Boneva nema samo soznanie da bidi toa nego i fakt kje stani,dur togash kje razdeluva BG pasoshi od lokalnata samouprava vo Strumica i shtabot na dpBne.Ogromna greshka pravish ako mislish deka Zoran Zaev e opasen i poopasen za Strumica otkolku Silvana Boneva.
Веќе се разграбани...така да евентуално ако остане уште за другите градови..ама тоа си е индивидуална желба..а и намера..
Еве јас немам никаков друг....освен важечки МК..
Овој ми е доволен..пари се нема ..со пари се можеш да си свршиш за визите..и не е битно со кој пасош се бара...
:toe:
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
как и да е.на Заев не му е судено да биде втор пат градоначалник.за него е подобро пораз отколку затвор.јас се кладам на 1000 денари оти у случај да победи шо не верувам у Мај ке го затворат.

око за око--заб за заб....исто му направи Бранко и на Амди Бајрам у 2005 ак се сеќавате.така да се му е џабе:baeh:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Дечки, само без лични навреди меѓусебно меѓу членовите на форумот.
Политичари навредувајте колку сакате и како сакате, но не толерирам меѓусебни навреди.

Во контекст на темата, искрено, смешно ми е да ви ги читам муабетите, кои не содржат ништо, освен омаловажувања и клевети. Дајте малце поиздржани аргументи за и против своите фаворити/опоненти.
Да добие темата на квалитет.

Благодарам!
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Извадок од архива на кајгана :helou:

Силвана Бонева, координатор на пратеничката група на ДПМНЕ, која што Бучковски од собраниска говорница ја посочи дека има бугарски пасош. Инаку, сопругот на Силвана Бонева беше новинар во про-бугарскиот магазин ’Дело’, а во истото списание како дактилографка била вработена и самата Бонева. Сега веќе и нејзините колеги-пратеници од ДПМНЕ знаат дека нивниот координатор е навистина ’кинисат’ по истиот пат како и Љубчо Војвода.

Оваа бре сака да биди градоначалник на Струмица? :uvo:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Заев за тие што викаат дека е абулициран оти е крив не е точно.Абулициран е бидејќи можеа во притвор да го држат 7 8 месеци во градот да стане хаос.Ќе беше исто случајот како тие од патарина.Уапсија 200 души на крај 20 излегоа криви,а другите ги пуштија после 8 месеци.

Тоа со апсењето што го прават вмро,е смешка за народот.Кога дојдоа на власт одма го уапсија Паунов мислам оти беше,демек еве и наши апсиме кога се криминалци,а пред тоа Паунов живеел во зградата на Груевски.
I Lee Harvy Oswald ne bese kriv pa otide kurban! Ima pritvor,istraga,obvinenie i presuda barem jas taka mislam a ne se razbiram od pravni raboti a vie ovde stanavte i advokati i sudii i ministri i pretsedateli...Dali nekoj bil pomiluvan ili nekoja imala Bugarski pasos i ne e tolku vazno,kazete mi dali nekoj znae koj ke pobedi na izborite?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
:pos2: za edno 2-3 dena na forumot moze da procitam i deka stabot na VMRO-DPBNE e negov :pos2:
Во Крвта им е да измислуваат нешто, а самите веруваат во својата лага :pos2:

как и да е.на Заев не му е судено да биде втор пат градоначалник.за него е подобро пораз отколку затвор.јас се кладам на 1000 денари оти у случај да победи шо не верувам у Мај ке го затворат.

око за око--заб за заб....исто му направи Бранко и на Амди Бајрам у 2005 ак се сеќавате.така да се му е џабе:baeh:
Фала, значи овие Вмровците колку се добронамерни, пред време сакат да го наговестат човекот дека ќе биде затворен. Ај сега ќе го информирам утре да ја повлече кандидатурата. Абе ни Клеопатра не ви е рамна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom