Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 декември 2008
Мислења
179
Поени од реакции
3
z-zaev ako potroshi malku od tie -8.000.000 evra mozjebi ce izgubi so pomala razlika.:helou:
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Da imashe akal dosega nemashe da kisnish na forumi za politika nego kje pukashe kanter,inaku bezmalku ist si kako drugar ti NACIONALIST,fatete se za raka so nego.

:ne_zboram
Абе да не се посра?ај види...:tapp::pos2:
Абе глуп...свесен си шо тресна?
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Добро постои ли некој свесен на форумов, со исклучок на 3-4ца, за фактот дека Заев не работеше на нива пред да влезе у партија, и дека они имаат скапи коли, станови, куќи, фабрики и сл. многу пред да влезе во СДСМ.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
:ne_zboram
Абе да не се посра?ај види...:tapp::pos2:
Абе глуп...свесен си шо тресна?
Koga kje porasnish kje vidish kakva glupost si shlaknal a ushte neshto Boneva ja zabole za tebe i za Strumica,Prilepchanec sum ama najiskreno ova ti go kazhuvam za Boneva.
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
А шо ја демек не знам Бонева шо е?
И мене ми пречи Бонева...искрено...јас сум патриот...и ги мразам таквите како неа...ама братче еби га...ништо не му ги заменува на заев 8-те милиони...

Немам право да гласам и не гласам...ама зборам за тоа шо го браните господин апаш..
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
А шо ја демек не знам Бонева шо е?
И мене ми пречи Бонева...искрено...јас сум патриот...и ги мразам таквите како неа...ама братче еби га...ништо не му ги заменува на заев 8-те милиони...

Кој бе осум милиони, дека му ги виде ти на него тие милиони, некој доказ имаш ли?
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
Глупости!!! Нема шанси Бонева да го смене Заев. Мош да краде човеко ама и праве нешто. А другите само крадат. Иначе нема да гласам. Ама да можаах да гласам ке гласаах за Заев иако по крв ммро!!! И мислам дека е крајно време да са гласе за човек одколко за партија. Оти шо фајде коа босилскио е сдсм коа ништо не праа само дворо и кашта си ги направи тип топ. Човеко е важен не партијата.

Ајт :smir: стига политика!!!:salut:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Ајде некој нека даде доказ што држе дека Заев украл 8 милиони.може?

Зошто не му направија ВМРО ништо бидејќи немаа тврди докази,туку сакаа само да го држат во притвор.

Заев беше тужен од неколку луѓе бидејќи им било земено местото каде што сега е Глобал,и не им било платено.

Заев излезе на телевизија и покажа документи каде што им е платено дури по 2 пати и сакаат уште.

Заев е најдобар градоначалник на Струмица до сега.

Претходниот градоначалник на Струмица Кирил Јанев,што направи за Струмица.
НИШТО!!!

Е сега на Заев,Европа го награди за тоа што го има направено,а Грујо го апсеше.

А за ГЛОБАЛ зошто ако беше за 8 милиони евра никој претходен градоначалник не го направи за Струмица?

Заев нема крадено.

А за претходните незнам дали имаат или немаат крадено.......
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
a 8 te mil. ... pa tii se za semki i za kikiriki samo i tava od mickata:baeh:

Kak be ne napravi Janev napravi ... od postata do dabile od desno sicko e negovo dobro i lovendom iiiiii narodna tehnika iii nooogo raboti napravi
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Ајде некој нека даде доказ што држе дека Заев украл 8 милиони.може?

Зошто не му направија ВМРО ништо бидејќи немаа тврди докази,туку сакаа само да го држат во притвор.

Заев беше тужен од неколку луѓе бидејќи им било земено местото каде што сега е Глобал,и не им било платено.

Заев излезе на телевизија и покажа документи каде што им е платено дури по 2 пати и сакаат уште.

Заев е најдобар градоначалник на Струмица до сега.

Претходниот градоначалник на Струмица Кирил Јанев,што направи за Струмица.
НИШТО!!!

Е сега на Заев,Европа го награди за тоа што го има направено,а Грујо го апсеше.

А за ГЛОБАЛ зошто ако беше за 8 милиони евра никој претходен градоначалник не го направи за Струмица?

Заев нема крадено.

А за претходните незнам дали имаат или немаат крадено.......

Виктор ај ај:kesa:

-Засрами се пред мене признаја оти крадел...со моташ криви колаци...ако беше праведен ќе се докажаше пред закон...ај доста:smir:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Факт е дека секој краде, а и кој и да дојде и тај ќе краде. Не викам дека Заев е безгрешна душа, ама 8милиони...мало сутар.
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Факт е дека секој краде, а и кој и да дојде и тај ќе краде. Не викам дека Заев е безгрешна душа, ама 8милиони...мало сутар.

Не ти се гледат очите бе човек покриини ти се со глобал:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom