Се сруши хеликоптер на АРМ близу скопското село Блаце

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
зет ми ми кажа за негов другар 26-7, погина денес... во војната 2001 бил изрешетен додека служел редовно војска, едвај се спасил, не знам колку куршуми примил,после тоа шипки во нога и слично. По некое време, кога закрепнал, го примиле на работа во АРМ...и сега ова му се деси...не знам, едноставно занемев
лесна им земја
сочувство до семејствата
 

Night Crawler

Fear of the dark
Член од
26 јануари 2007
Мислења
187
Поени од реакции
5
Imalo dosta magla.I VE molam da ne spomenuvate nisto dodeka ne kazat definitivno od gore.Vecna im slava.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Вечна им слава.
Сочувство за нивните семејства.
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
плачам... ми се случи вака 2001та...имав далечен роднина... леле имав... веке нема имам.. имав... сега некому пак?!
ГОСПОДИ! ТИ! КОЈ ТЕ ВЕЛИЧЕМЕ И СЛАВИМЕ!
ДО КОГА ЌЕ ДОЗВОЛУВАШ ОВОЈ НАМАЧЕН НАРОД ДА СТРАДА И ПАТИ???????????

ВЕЧНА ВИ СЛАВА ВАМ, СИНОВИ НА МАКЕДОНИЈА!!!!
 
N

n/a

Гостин
Od pisanoto ne se bega.
Socuvstvo za semejstvata na zaginatite,se nadevam deka tragediite ke ne odminat vekje na podolg period...dosta e...mnogu ni se sobraa!

Vi gi procitav komentarite na del od vas na prethodnite strani...i ostanav bez zborovi.Tolku mnogu malicioznost i negativna energija...kako sol na ziva rana dodadena.
Merete gi i zborovite i komentarite,a posebno obvinenijata:
...los zbor mnogu povekje i podolgo boli i se pamti od vrzan samar!
 

Clarkii

Hold me,Thrill me,Kiss me,Kill me
Член од
13 август 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Moe socuvstvo do semejstvata na zaginatite i vecna im slava.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
abe ljube da doe da gi potepa svite uste im praa spomenici na teroristite:devil2:
Чукнете ги малку главите, да почне да ви работи паметот доколку го имате. Како не ви е срам на една ваква трагедија, наместо да сочувствувате со семејствата на загинатите, да мешате политики? Срамота!!!

Или е од учките наши, да го имаат гранатирано, или е од Босна . Нема шанси да е некоја грешка на пилотот. Босна-ми смрди земјаа бе
Нели ќе ти е полесен животот доколку не ги анализираш работите кои не те засегаат лично тебе?
Се гадам од скоро сите коментари на темава. Се гледа што народ сме. Едвај чекаме да се случи нешто лошо, па да имаме за што да почнеме да се караме, како да си ги извадиме тешките наши недостатоци на површина или едноставно да имаме за што да живееме.
Наместо едно кратко сочуство, ќе се испотепате кој повеќе да навреди и кој поголема анализа на настанот да даде, како да сте биле таму или како да сте стручни за тоа. Греота.
Па и тоа кукањето колку бедна држава сме, полна со трагедии ... да не гледавте вести и да не сте запознаени со сите поголемите случувања во светот каде што секојдневно умираат стотици луѓе ајде де, ама вака? Кукајте и понатаму всушност ... ако само тоа ве мотивира за живот, кукајте.

На ова неможам да престанам да се гадам ... ќе прекинам пред да кажам лоши навреди, за кои ќе треба да се банирам самата.

Искрено сочуство до семејствата на загинатите, а нив, лесна им земја ...:najtazno:
 

Anuskan

~Keep Smiling~
Член од
13 јануари 2008
Мислења
191
Поени од реакции
10
Socustvo

Socustvo za semejstvata!! Golema tragedija!
Revoltirana sum so mnogu glupavi izjavi sto se dadeni od nekoi od vas! Dosta so spekulacii!! Demek teroristicki napad, demek kako mozelo taka 5km pred celta da se rasipe, pa duri ke ispadnel pilotot kriv na kraj...! Cisti gluposti!! Eve od iskustvo ke vi kazam samo ova za da protivrecam na izjavite "kako mozel da se rasipe"- epa moze: tatko mi e pilot na helikopter veke 20godini i mu se ima sluceno celosno da mu otkaze helikopterot bez negova vina, za sreka bez posledici! Ete denes toj izgubi kolegi i poznanici; semejstvata si gi izgubija sakanite!
Ke doznaeme sto navistina se slucilo, i molam da se prestane so izmisluvanje prikazni, odvratni muabeti i "strucni (na "takvoto")" teorii!
P.S. Denes tatko mi bese tamu i ne mozele so helikopter voopsto da sletaat za uvid zasto imalo mnogu magla.
 
Член од
1 декември 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
Дајте луѓе темава нека остане за тие што се бореа за Македонија. За тие што денеска загинаа.
Сочуства до семејствата и нека почиваат во мир нашите војници.
 
Член од
14 јули 2007
Мислења
939
Поени од реакции
21
tatko mi e pilot na helikopter veke 20godini i mu se ima sluceno celosno da mu otkaze helikopterot bez negova vina, za sreka bez posledici!
Многу убаво си одговори :back:

Ke doznaeme sto navistina se slucilo
Како за Трајковски што дознавме, па дури сега од Европа бараат да се преиспита случајот.

Но ќе почекаме, и ќе видиме .... само тоа ни остана, да ги вратиме лугето не можеме.

Греота за семејствата, се друго е (си знаете сами), за жал.
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Strasno lugeeee, i toa se se desava nesho na relacija Makedonija/Bosna, strasno.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
Нека почиваат во мир и вечна им слава....Лоша работа :(
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
За ваков хеликоптер станува збор,а може и да е тој истиот пошто мислам дека имамвме 2 такви..



Ова е сликано на Александар Велики..

Сочуство до семејствата на загинатите...
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
e aj sega kako nie vo nato so polovni hilihopteri so ne snaes koga ke se srusat narode tehnologijata odi napred a nie nazad se sumljav vo tie hel uste koga L G gi kupi od ukraina im go ociste na niv dvorot od gubreto baska i pari im dade jas sega mislam deka site hel treba da gi prodademe i da nabavime 20 novi i super moderni hel koi ke bidat po nato standardi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom