Се сеќавате ли на вистинското ВМРО-ДПМНЕ

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Да се сеќавам на вистинското вмро,морам да признаам дека тогаш бев вмрофка,али затоа новово на чело со Гвујо,органски неможам да ги поднесам.
дај не заебавај :pos:
иди отвори тема за вистинското сдс :vozbud:
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
ДА???Имаш нешто да кажеш?
Па сеа ако партиите ги цениш по убавината на нејзините лидери кој знае утре во која ВМРО ќе бидеш можеби во ВМРО турбо фолкерска.Иначе и поставувачот на темава (лазе) изгледа не може да сфати дека во самите партии постои реформа.ЕВМРО-ДПМНЕ на Лјубчо се реформира и сега ја води Никола Груески.Но полошо е тоа што и Бившите лидери на ВМРО (ЛЈУБЧО,братот Љубе)тоа не можат да го сватат па се понашаат како тие да се партијата и како партијата да постои за нив.Во секоја модерна партија тие би требало да се почесни прецедатели а не месии.Истото е и со Бранче.Ако се чека тој да го оправи СДС тешко на нив.Господ нека му е напомош што би рекол Фрле the legend.Ако не ја реформира а тоа значи не направи операција метла чистеќи од Шеќерка Ушло Макрадули и др.апашишта вклучуваќи се и самиот тогаш на другите избори ќе доживее уште едно разочарување.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.396
Поени од реакции
21.959
Па сеа ако партиите ги цениш по убавината на нејзините лидери кој знае утре во која ВМРО ќе бидеш можеби во ВМРО турбо фолкерска.Иначе и поставувачот на темава (лазе) изгледа не може да сфати дека во самите партии постои реформа.ЕВМРО-ДПМНЕ на Лјубчо се реформира и сега ја води Никола Груески.Но полошо е тоа што и Бившите лидери на ВМРО (ЛЈУБЧО,братот Љубе)тоа не можат да го сватат па се понашаат како тие да се партијата и како партијата да постои за нив.Во секоја модерна партија тие би требало да се почесни прецедатели а не месии.Истото е и со Бранче.Ако се чека тој да го оправи СДС тешко на нив.Господ нека му е напомош што би рекол Фрле the legend.Ако не ја реформира а тоа значи не направи операција метла чистеќи од Шеќерка Ушло Макрадули и др.апашишта вклучуваќи се и самиот тогаш на другите избори ќе доживее уште едно разочарување.
Се согласувам. Партијата не треба да постој за поединци туку за луѓето а една партија посебно живејт од членството. Ако споредиме СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ од 1990 до денес може да се види разлика. А разликата е што во СДСМ истите луѓе 20 години се на чело на партијата а во ВМРО-ДПМНЕ имало промени. А кој пат е поуспешен токму се гледа во резултатите на последните неколку избори. Значи, една партија треба да се развива, да се реформира, да се обновува после порази. Е сега јасно е дека во една голема партија како што е ВМРО-ДПМНЕ ќе има и незадоволни членови кој можеби ќе ја напуштат партијата, но тоа е проблем на поединеци а не на партијата.
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Се согласувам. Партијата не треба да постој за поединци туку за луѓето а една партија посебно живејт од членството. Ако споредиме СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ од 1990 до денес може да се види разлика. А разликата е што во СДСМ истите луѓе 20 години се на чело на партијата а во ВМРО-ДПМНЕ имало промени. А кој пат е поуспешен токму се гледа во резултатите на последните неколку избори. Значи, една партија треба да се развива, да се реформира, да се обновува после порази. Е сега јасно е дека во една голема партија како што е ВМРО-ДПМНЕ ќе има и незадоволни членови кој можеби ќе ја напуштат партијата, но тоа е проблем на поединеци а не на партијата.
Погодок.Кога Никола ќе биде почесен прецедател а кога да е мора да се повлече еден ден кога ќе почнат да притискаат помладите членови во СЕДЕСЕ уште ќе се закануваат во стилот:Ќе видите вие Бранко ко ќе се врати.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
Interesna diskusija okolu pravoto na Ljubco Georgievski da se povikuva n VMRO DPMNE. Deca, Ljubco Georgievski gi podnese najteskite udari protiv VMRO DPMNE vo tek na negovoto postoenje.Lesno e sega da bides clen pa i lider na VMRO.Sega site se vmrovcinja i nema progoni i policiski maltretiranja.Sto ne dojdoa vo VMRO segasnive koga sekojdnevno se apsea pod razlicni okolnosti clenovi i simpatizeri na VMRO,se brkaa od rabota,ne im se davase da napreduvaat vo profesijata.Drugo deca, da ne bese voljata na Ljubco Georgievski, Nikola Gruevski nikogas nemase da bide lider,ke bese Marjan Gjorcev.I koj znae vo koj pravec ke trgnea rabotite. Starite rekle: Kopaj nov bunar ama vo stariot ne plukaj!
Ljubco e istorija ,megjutoa napravi katastrofalna greska.Ja prodade dusata na Atinjanite. Sega ja plaka cenata.
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Interesna diskusija okolu pravoto na Ljubco Georgievski da se povikuva n VMRO DPMNE. Deca, Ljubco Georgievski gi podnese najteskite udari protiv VMRO DPMNE vo tek na negovoto postoenje.Lesno e sega da bides clen pa i lider na VMRO.Sega site se vmrovcinja i nema progoni i policiski maltretiranja.Sto ne dojdoa vo VMRO segasnive koga sekojdnevno se apsea pod razlicni okolnosti clenovi i simpatizeri na VMRO,se brkaa od rabota,ne im se davase da napreduvaat vo profesijata.Drugo deca, da ne bese voljata na Ljubco Georgievski, Nikola Gruevski nikogas nemase da bide lider,ke bese Marjan Gjorcev.I koj znae vo koj pravec ke trgnea rabotite. Starite rekle: Kopaj nov bunar ama vo stariot ne plukaj!
Ljubco e istorija ,megjutoa napravi katastrofalna greska.Ja prodade dusata na Atinjanite. Sega ja plaka cenata.
Што правиме ние ако не се најде некој како тебе да не научи..
 
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.231
Поени од реакции
307
Interesna diskusija okolu pravoto na Ljubco Georgievski da se povikuva na VMRO DPMNE.

Deca, Ljubco Georgievski gi podnese najteskite udari protiv VMRO DPMNE vo tek na negovoto postoenje. Lesno e sega da bides clen pa i lider na VMRO. Sega site se vmrovcinja i nema progoni i policiski maltretiranja. Sto ne dojdoa vo VMRO segasnive koga sekojdnevno se apsea pod razlicni okolnosti clenovi i simpatizeri na VMRO,se brkaa od rabota,ne im se davase da napreduvaat vo profesijata.

Drugo deca, da ne bese voljata na Ljubco Georgievski, Nikola Gruevski nikogas nemase da bide lider,ke bese Marjan Gjorcev.I koj znae vo koj pravec ke trgnea rabotite. Starite rekle: Kopaj nov bunar ama vo stariot ne plukaj!

Ljubco e istorija ,megjutoa napravi katastrofalna greska.Ja prodade dusata na Atinjanite. Sega ja plaka cenata.
Се сложувам со постот сем во делот кој е болдиран. Каква воља на Љубчо бе, тој беше под притиоск на Америка да се мавне инаку ќе му ги изнесеа гомнениците на виделина - почнувајќи од кражбите па се до предавствата.

Љупчо-бугарот како дојде така си отиде, продадена душа!! Само ај ти, ќе ја казни Господ таа јуда.
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
А кое е лажното вмро дпмне?Ако у опште има такво
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
Никогаш не сум бил член на ниедна партија,нити па сум одел по партиски митинзи а еуфоријата која се ствара на тие митинзи ја сметам за уште еден доказ за човечката глупост.

Мене на "вистинско" ВМРО-ДПМНЕ ме асоцира она ВМРО од почетокот на 90-тите,кога Змејковски и Голубовски одеа по Хрватска да ги спасуваат заробените Македонци,кога Љубчо зборуваше за независна Македонија и го правеа ненормален,кога Мијалков организираше полициски упад во ТО за да ги превземе документите за Македонските војници во ЈНА,кога локални активисти на ВМРО во Велес фрлија бомби врз некои објекти на ЈНА.
Огромна разлика има од тоа ВМРО до ова денешново.Денешново е класична политичка партија со еден куп членови и уште повеќе сончогледи чија единствена цел е да дојде и остане на власт,за разлика од тогашното во кое не ни можеше некој да гледа некаква корист.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Abe ova VMRO za razlika od staroto ne ja prati ideologijata na partijata. Ljubco si ja prodade dusata koga dojde na vlast pred to Ljubco bese golem patriot ama parite si go napraja svoeto.I Amerika mu se zakanvase so hag, CIA so atentat i vide nevide se povlece.Ama nemozi da zaborajme Ljubco bese prviot sho govorese na mitinzi za nezavisna Makedonija, i bese prviot so javno kazvase deka sme direktnite vnuci na Aleksandar Makedonski, a denes zbora nesto sosem razlicno.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ama nemozi da zaborajme Ljubco bese prviot sho govorese na mitinzi za nezavisna Makedonija, i bese prviot so javno kazvase deka sme direktnite vnuci na Aleksandar Makedonski, a denes zbora nesto sosem razlicno.
објсни го ова
што е различно
ти си единствен и прв досега што го кажува ова
сите останати говорат дека Грујо и премногу се занимава со антиквизација
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Дедо ми беше во првиот парламент од страна на вмро
Незнам некој дали го знае Митко Анастасовски врапчето?
r.i.p
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Дедо ми беше во првиот парламент од страна на вмро
Незнам некој дали го знае Митко Анастасовски врапчето?
r.i.p
Го имам запознаено Митко врапчето, еднаш во Скопје...се познаваше со татко ми. Беа приајтели...
Исто и покојниот Ѓорѓи Котески од Битола...
Тоа беа луѓе кои ја носеа Македонија во срцето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom