Се гордеам...

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Се гордеам со тоа што не се гордеам
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Не сум од оние што се горделиви,ама ете се гордеам со моето синче,толку е убав(како мене),се гордеам со мојот сакан и се гордеам со моите родители,а понекогаш и со самата себе...
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Се гордеам со тоа што не пушам, не пијам...
Се гордеам со тоа што го мислам најдоброто за секого и гледам да му помогнам и да му го покажам вистинскиот пат...
Се гордеам со тоа што знам да почитувам...
Се гордеам со тоа што го имам ZeroStyle за другар кој знае да ме разположи во секој момент:wub:
Се гордеам што навивам за Манчестер Јунајтед и Вардар
СЕ ГОРДЕАМ СО ТОА ШТО СУМ МАКЕДОНЕЦ
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Се гордеам што имам прекрасна жена за мајка која што се грижи за мене и која што ми ја пружа сета нејзина љубов и поддршка.[Се надевам дека некогаш ќе успеам да и се оддолжам за сето тоа].:pipi:
Се гордеам со моите најдобри другарки и којзнае што ќе правев без нив.Ве сакам највише на светов.:pipi:
Се гордеам со себеси,со тоа што знам да ислушам и да помогнам на некој,знам да сакам и ценам...:pipi:
Отприлика тоа е тоа.:)
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Се гордеам на татко ми што посеа семе и никна шмекер како мене!
И на мајка ми што ме роди...и сега по мене среќна ѕвезда што оди..
 
М

Мрак

Гостин
Се гордеам што од размазено глупо суштество во какво што сакаа моите родители да ме претворат,израснав во човек каков што сакам да бидам.Сама станав ова што сум,без ничива помош,можеби затоа секогаш велев и велм дека сум сама на светов и 46778 луѓе да има околу мене пак сум сама во овој суров свет.Ако умрам јас ќе умрам,нема ти:toe:Се гордеам што сама без никаква поголема подршка од моите презафатени родители изградив свое ас.Ако некој ме почитува само јас сум заслужна за тоа,ако ме мрази исто така.Затоа што никогаш не сум имала ниту имам поддршка од оние кои ми се најпотребни.Се гордеам и што во друштво од 7 пушачи и дечурлана што пие алкохол,немам пробано ниту ќе пробам да пушам и пијам.Како и да е,се гордеам што сама и без подршка правам животот да ми биде убав и извлекувам од него макимум.
Се гордеам што сум Македонка и сум благодарна што Бог решил да ми ја подари најубавата татковина,историска емја со прекрасна култура и посебен нард со кои се гордеам!
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Се уште не пристигнала вистинската работа која ке биде константна и ќе гордеам силно со неаа. Но ајде, кога веќе прашувате, може да се рече дека сум скриено горд што сум завршил факултет...и тоа. Сега за сега, притаено само тоа ќе го споман. Друг пат појќе.
 
С

Сатори

Гостин
Се гордеам во моментов најмногу со себеси!
Конечно!
Мојата прва книга! :vozbud:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Се гордеам што несакам да се гордеам. Фак...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Се гордеам шо сум џуптин море браат.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Sigurno vo zivotot ste napravile mnogu ubavi rabota , ama samo za nekoi ste mnogu gordi ... koi se tie ??

Gorda sum na toa sto se snajdov sama ovde , sto ostanav pri zdrav razum i pokraj sve sto mi se sluci vo izminative 2 godini , sto ne zapadnav vo nekoe ´´loso´´ drustvo , sto ne zapadnav pod narkotici , sto ostanav normalna vo ovoj lud svet , gorda sum sto se moite roditeli gordi na mene
На ова прашање повеќето (вклучувајќи го креаторот на темава) сте одговориле глобално ( горди на своето постоење, на своите родители, на својата љубов, на своите пријатели...)
Генерално сите, кој помалку кој повеќе сме горди на овие работи, но што сте постигнале вие во животот, што ве направило горди?

Sigurno vo zivotot ste napravile mnogu ubavi rabota , ama samo za nekoi ste mnogu gordi ... koi se tie ??
Сум направила убави работи, ама сметам дека со моите 23 години она на што вистиснки се гордеам е тоа што успеав навремено да го завршам факултетот (со висок просек), но оние поважните работи за кои се надевам дека ќе има зошто да се гордеам, доправа ми следуваат.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Се гордеам на себеси, и гордоста ми е смртен грев.
 
М

Мрак

Гостин
Се гордеам што од размазено глупо суштество во какво што сакаа моите родители да ме претворат,израснав во човек каков што сакам да бидам.Сама станав ова што сум,без ничива помош,можеби затоа секогаш велев и велм дека сум сама на светов и 46778 луѓе да има околу мене пак сум сама во овој суров свет.Ако умрам јас ќе умрам,нема ти:toe:Се гордеам што сама без никаква поголема подршка од моите презафатени родители изградив свое ас.Ако некој ме почитува само јас сум заслужна за тоа,ако ме мрази исто така.Затоа што никогаш не сум имала ниту имам поддршка од оние кои ми се најпотребни.Се гордеам и што во друштво од 7 пушачи и дечурлана што пие алкохол,немам пробано ниту ќе пробам да пушам и пијам.Како и да е,се гордеам што сама и без подршка правам животот да ми биде убав и извлекувам од него макимум.
Се гордеам што сум Македонка и сум благодарна што Бог решил да ми ја подари најубавата татковина,историска емја со прекрасна култура и посебен нард со кои се гордеам!
се гордеам со секоја напишана песна и било кој од моите текстови напишани на некоја тема..со пенкалото му се истурам на листот!:):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom