Се гордеам...

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Sigurno vo zivotot ste napravile mnogu ubavi rabota , ama samo za nekoi ste mnogu gordi ... koi se tie ??

Gorda sum na toa sto se snajdov sama ovde , sto ostanav pri zdrav razum i pokraj sve sto mi se sluci vo izminative 2 godini , sto ne zapadnav vo nekoe ´´loso´´ drustvo , sto ne zapadnav pod narkotici , sto ostanav normalna vo ovoj lud svet , gorda sum sto se moite roditeli gordi na mene
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.387
И јас сум горд што не западнав под дејство на наркотици, што не сум наркоман, што не западнав во лошо друштво, што немам сида, што не сум сериски убиец и најважното - што сум нормален...

Ајде бе Штранга, неможеш така да збориш. :wink:

Не е нешто посебно за гордеење тоа што не си зависник од дрога и што родителите се гордеат со тебе. Кога ќе ми дефинираш што е „нормален” човек - тогаш ќе ти кажам дали можеш да се гордееш и со тоа. А родителите... Ако тие не го поддржуваат детето - тогаш никој не би те поддржувал.

Не мрчам, не ме сфаќај погрешно. Ама.... Да се гордееме што не сме наркомани?

Јас сеуште не сум горд на нешто. Има време, бајаѓи.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Se gordeam sto:
1. Ne sum nemirno dete i ne sum delikvent
2. Imam pocit i cenam tudji mislenja, odnesuvanja, zelbi vkusovi
3. Sum Makedonec
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
1.190
Поени од реакции
5
I m proud to be Albanian .....ami ova e sekogas koga mi teknuva garfield
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Acid напиша:
И јас сум горд што не западнав под дејство на наркотици, што не сум наркоман, што не западнав во лошо друштво, што немам сида, што не сум сериски убиец и најважното - што сум нормален...

Ајде бе Штранга, неможеш така да збориш. :wink:

Не е нешто посебно за гордеење тоа што не си зависник од дрога и што родителите се гордеат со тебе. Кога ќе ми дефинираш што е „нормален” човек - тогаш ќе ти кажам дали можеш да се гордееш и со тоа. А родителите... Ако тие не го поддржуваат детето - тогаш никој не би те поддржувал.

Не мрчам, не ме сфаќај погрешно. Ама.... Да се гордееме што не сме наркомани?

Јас сеуште не сум горд на нешто. Има време, бајаѓи.
a be sea za sea si se gordeam so toa , ne znaci deka za gordost mora da si napravil nesto krupno pa samo togas mozes da se gordees
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.387
Се гордеам со тоа што не се гордеам со ситно. :kajg:
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
63
Поени од реакции
1
se gordeam so toa sto ne se gordeam ali pak po nekat se gordeam so toa sto se gordeam
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
Gorda sum na sebe kako licnost so site mani i doblesti,so izgradenite mislenja i stavovi,so se sto sum napravila i sto tek treba da napravam :je:
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
se gordeam so toa sto 10 godini trenirav odbojka od moi 8 godini...Toa e moj golem uspeh zosto igrav za tri reprezentacii na 15 godini...megutoa edna povreda mi go smeni zivotot...
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
}I{BuTtErFlY напиша:
Gorda sum na sebe kako licnost so site mani i doblesti,so izgradenite mislenja i stavovi,so se sto sum napravila i sto tek treba da napravam :je:
Баш со истово и јас се гордеам(btw обожавам особи како тебе!:pehar:).Се гордеам со себе и со тоа што сите што ме знаат и сакаат, се гордеат со мене и ми го кажуваат тоа многу често полни со гордост.:pehar::je:
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
Dani^^^ напиша:
Баш со истово и јас се гордеам(btw обожавам особи како тебе!:pehar:).Се гордеам со себе и со тоа што сите што ме знаат и сакаат, се гордеат со мене и ми го кажуваат тоа многу често полни со гордост.:pehar::je:
e e e da ti go kazat polni so gordost..kazi Dani^^^ kolku e ubavo koga ke ti kazat -se gordeam so tebe kako licnost,prodolzi..-
btw tnx za komentarot:je:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Засега се гордеам со тоа што сепак имам некоја среќна ѕвезда, па најчесто што и да сакам порано или покасно успевам да го средам или добијам. За други работи ... како што кажа Ејсид ... рано е да кажам ... за некои 15-20 години можеби:pehar:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Паа... се гордеам со многу работи ама вреди да се спомне: Се гордеам што живеам во Струмица :)
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
abe vie treba da se gordeete na mene sto me imate na furumov ... ha ha ha!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom