Сестрата/братот на другарот/ката

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
За првата варијанта незнам, оти сум единец, немам ни брат ни сестра, а за втората пак, не ми се случило да залетам по сестра на другар, а повекето имаат сестри. Незнам...
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Мој другар се заљуби во сестра од друг мој другар . :icon_lol: По цел ден ме тераше да идеме на кафиња кај него дома. Многу беше смешно. :icon_lol: :icon_lol:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Ne gi gibam brakata na drugarkite a tie mene uste pomalce .Neja ja vikat seko a mene sejo taka da nekoja intima vo bilo kakva forma bi dosla kako incest :P
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Абе многу незгодни ситуации и шпански серии испажаат така не ги поддржувам многу многу таквите врски, ама ако се сакаат најдобро е братот/другарот, сестрата/другарката да се тргне на страна и да не ссе меш пошто така се зголемуваат шансите за незгодна ситуација.
 

5PY_14

чатал
Член од
22 мај 2006
Мислења
118
Поени од реакции
0
abe......imam mn drugari koi imaat sestri ali..........
ne ni sum pomisluval za nekakva zaebancija
poso:mogu e glupo
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Licno mene bi mi bilo epten milo ako moja drugarka e vo vrska so brat mi. Nikogas ne bi se protivela na toa. Vprocem toa si e nivna rabota i nema sto da se mesam.
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Па незнам првото ми се нема случено бидејќи сестра ми е 6 години поголема од мене и моите другари се ептен мали за неа,а за второто па незнам се иам заљубено у братучед на другарка а во брат не.
 
Член од
12 јули 2007
Мислења
40
Поени од реакции
0
interesna tema...sum bila so bratot na mojata (najverna)drugarka i toa podolgo vreme 2 godini bev vo vrska ve sovetuvam da ne go pravite toa od iskustvo vi kazuvam :)))
se odese dobro dodeka na drugarkami ne pocna da i preci toa :))
 
Член од
16 август 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
Па незнам првото ми се нема случено бидејќи сестра ми е 6 години поголема од мене и моите другари се ептен мали за неа,а за второто па незнам се иам заљубено у братучед на другарка а во брат не.
masko ili zensko si?
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Што би направиле ако дознаете дека вашиот другар/ка е заљубен/а во вашата сестра/брат?
И што ако вие се заљубите во сестрата/братот на вашиот/ата другар/ка? Ќе направите нешто во врска со тоа без оглед на секаков исход, или само ќе се тргнете на страна дека би се чувствувале непријатно?
E ova mi e mnogu glupava situacija...Sum doznavala deka "presnata" drugarka mi se motkala okolu mene samo poradi brat mi ili bracedmi,isto ....Se cuvstvuvam nekako iznevereno i posle se ponasam bezveza kon nea...
 
B

black angel

Гостин
moja drugarka idese so brat mi i na kraj koa raskinaa jas go izvlekov debeliot kraj!so brat mi sum vo super odnosi no so bivsata drugarka ne se podnesuvam
NEMOJTE nikogas da mestite taka zs sekat loso zavrsuva za vas!!!!!od iskustvo vi kazuvam
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Со сестра на мој малку подалечен другар и братучеда на еден од моите најверни другари.
Пред да бидне нешто сериозно разговарав со братучед и, и онака он прифати добро, а после исто и нејзиниот брат.... најтешко беше додека се очекуваше првата реакција... од двајцата..
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
moja drugarka idese so brat mi i na kraj koa raskinaa jas go izvlekov debeliot kraj!so brat mi sum vo super odnosi no so bivsata drugarka ne se podnesuvam
NEMOJTE nikogas da mestite taka zs sekat loso zavrsuva za vas!!!!!od iskustvo vi kazuvam
Е баш ради тоа нејќам такви работи.За среќа имам голем брат и неможе такво нешто мене да ми се деси.Глупа ситуација е тоа.Али еве да си замислам...Другарка ми ќе доаѓа кај мене за да го види брат ми, а не мене...Недај боже се скараат или раскинат на која страна ја би требало да бидам?Во секој случај едниот од нив ќе ми се налути...Или пак знам нешто за едниот што направил ако не кажам зашто не сум кажала бла бла, а ако кажам зашто па сум кажала...Комплицирано е тоа за мене:)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Што би направиле ако дознаете дека вашиот другар/ка е заљубен/а во вашата сестра/брат?
И што ако вие се заљубите во сестрата/братот на вашиот/ата другар/ка? Ќе направите нешто во врска со тоа без оглед на секаков исход, или само ќе се тргнете на страна дека би се чувствувале непријатно?

Нормално дека ќе направам! :)

Нема ништо лошо тука. Ако другар/другарка ми е заљубена во брат/сестра ми нема ништо лошо тука, нека прават што сакаат, тоа е нивна работа. Плус другар ми е, ќе ми биде мило што тоа е некој што го познавам.

Болдираното е за мене. Ако му пречи тоа на другар/другарка ми, тогаш не ми е вистински другар/другарка која ја/го ебе :)

- I will fight!
 
B

black angel

Гостин
Е баш ради тоа нејќам такви работи.За среќа имам голем брат и неможе такво нешто мене да ми се деси.Глупа ситуација е тоа.Али еве да си замислам...Другарка ми ќе доаѓа кај мене за да го види брат ми, а не мене...Недај боже се скараат или раскинат на која страна ја би требало да бидам?Во секој случај едниот од нив ќе ми се налути...Или пак знам нешто за едниот што направил ако не кажам зашто не сум кажала бла бла, а ако кажам зашто па сум кажала...Комплицирано е тоа за мене:)
mene toa mi se mi se desi ama jas zastanav na stranata na brat mi a so nea se skarav sepak brat mi e moja krv e!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom