Сестрата/братот на другарот/ката

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Што би направиле ако дознаете дека вашиот другар/ка е заљубен/а во вашата сестра/брат?
Со ова не е возможно да имам проблем,сепак немам ниту брат,ниту сестра.:)
А не би можела да се ставам во хипотетичка ситуација,затоа што не знам како би изгледало тоа.

И што ако вие се заљубите во сестрата/братот на вашиот/ата другар/ка? Ќе направите нешто во врска со тоа без оглед на секаков исход, или само ќе се тргнете на страна дека би се чувствувале непријатно?
Не верувам дека би направила нешто.Сепак другарството ми е поважно,а и секако дека на другар/ката би и/му било непријатно,така да немам намера да доведувам некој во непријатни ситуации.
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Па се имам смувано со другар на брат ми не многу близок, а и брат ми со една моја другарка се е сега нормално како ништо да не било, а најблиските другари на брат ми и мене ми се другари и ме гледаат како сестра и јас нив како брака зш сите се или единци или имаат браќа па јас им сум исто како сестра.:toe:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
па што знам како би реагирал на сево ова,во секој случај доколку се работи за некој од посаглам другари не би имал ништо против а такви ми се 2-3 на крајот на краиштата големи се и можат да размислуваат со нивни глави,а и неможеш да се мешаш во такви работи,но ако видам дека нешто не иде ќе го сосечам тоа до корен.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
да ве поздравам на темава...
ко ќе се решам што ќе направам ќе изнесам лични искуства
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Што би направиле ако дознаете дека вашиот другар/ка е заљубен/а во вашата сестра/брат?
Супер,ќе пробам да ги наместам,нема ништо лошо во тоа другар да се заљуби во сестра ми или ако имав брат другарка ми да го свиѓа :icon_lol:
Ако бидне нешто и ако раскинат,пак на старото,сепак со сестра ми/брат ми сум била сестра/брат пред да бидат заедно,а исто и со дргар ми/дугарка ми сме биле другари пред да бидат заедно,така да,не земам страни.

И што ако вие се заљубите во сестрата/братот на вашиот/ата другар/ка? Ќе направите нешто во врска со тоа без оглед на секаков исход, или само ќе се тргнете на страна дека би се чувствувале непријатно?
Па,се надевам нема да и смета,и се надевам ќе ми го мести ако се случи вакво нешто:)
Ако ми е другарка нема да се налути,а и не гледам причина зошто да се налути,или пак мене да ми биде непријатно.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Mislam deka ne bi mi smetalo
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Дивајн напиша:
Што би направиле ако дознаете дека вашиот другар/ка е заљубен/а во вашата сестра/брат?
Мислам дека неможе пошто другарките ми се поголеми од него....се надевам дека неможе....
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
од моја страна онака се океј, ќе ги наместам нема проблем, али јас во таква ситуација неможам да се замислам...:toe:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
paa mi se ima deseno bratuced mi(kako brat mi e) da se fati so moja drugarka...za zal se sluci vo loso vreme,dvajcata me sfatija mnogu pogresno i im bev kako most,povekje izgledase kako jas da idam so dvajcata otkolku oni megjusebno i previse me meshaa vo nivnata vrska...jas bev inicijator na nivnata vrska,ali priznavam deka wese ziva utka...sega nikogas ne bi dozvolila takvo nesto bidejki znam kolku mi wese tesko koga morav vo nekoi momenti bukvalno da biram megju dve licnosti sto gi sakam premnogu...
да,тоа може да се деси и затоа сметам дека таква врска не треба да се почне,едноставно е глупо ако на пр.дечкоти е брат на другаркати и се скарувате и после тие глупо да одиш на гости кај неа,илида и се јавич на телефон и сл,а поради тоа можеч да го изгубиш другарство!
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Па зошто да не..Кога би му се бендисувала на брат ми некоја другарка би му ја местела.Како што после нивна работа..Од мене толку од Господа повеќе...:toe:..
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
се заљубив во брат од најдобра другарка ама ништо многу стар е :) и таја не ме остават :)
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
19
Поени од реакции
2
Мислам дека ова се навистина комплицирани ситуации, кои не можат да поминат без кавги на двете страни. Ако таква врска успее..ок е. Ама, ако не успее нема да се врати ништо како порано.
Кога мој другар би се заљубил во сестра ми, на пример, и после цела ситуација, ете нека е и неуспешна врска, тој ако мене ми остани другар (за шо шансите се многу мали) како после то, тој ќе се дружи и понатаму со мене?
А, доколку успее таа врска, тогаш јас се тргам настрана- со мотото дека тројца се многу. Таа- сестра, тој- другар, никако не си.:toe:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Па другарка ми е единица, нема браќа и сестри, и затоа нема во кого да се заљубам. :):)... Ама затоа има 2-3 згодни соседи. :):):) Другите другарки или имаат помали браќа или сестри, така да немам избор :)
А сестра ми во мои другари...не знам, мала е, големи разлики се во годините :) (На пр. сестра ми има 14, а најдобриот мој другар 24).
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ако некоја моја другарка го мерка братми веднаш знам што да правам. Затоа што брат-ми е примерно и чесно момче ако девојката е некоја распашана по кратка постапка ја елиминрам и брат-ми станува недостапен.
Ма колку сака нека ми зборува некој да не се мешам, тоа е мој брат го сакам многу и нејќам некоја маалска дроља да се плетка со него.

Јас лично имам плескано сестра на мој другар, ама како и секој пат не сум се затрескал туку чисто спортски-рекреативно. Мислам дека он дозна после некое време, ама до ден денес се е ок меѓу нас така да...

А јас да имам сестра, ќе го шамарам секој на 20 метра што ќе и се доближи:smir:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
А јас да имам сестра, ќе го шамарам секој на 20 метра што ќе и се доближи:smir:
И ќе ја затвориш дома у кафез и ќе ја храниш со храна за хрчаци и ќе си остане стара мома и ќе те мрази цел живот. :smir:
Среќа што не ти се родила сестра бе Јоле.

А ситуацијава... Другарите на едната сестра се премногу мали за мене, а на другата премногу стари, така што не верувам дека би дошла до таква ситуација. Мада, ми се има еднаш одамна запуштано еден другар на постарата, ама немаше фидбек од моја страна, а и тапа ми е зошто сестра ми би знаела се за врската зошто се другари, а јас сакам да се држам на дистанца со моите дома во врска со мојата интима.

А се случило безброј пати мои другари да ја замеркаат сестра ми, ама останало на тоа. :) Шо знам, не би ми пречело, ама не би се мешала, во смисла да ги местам или понатаму да им решавам „брачни“ проблеми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom