Серии од нашите телевизии :)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
5 страни испишани а никој не ги спомнал...........................
Оваа е сега сеуште актуелна до пред некое време Алфа ја репризираше а не дека на темава не се прифатени и поновиве серии ама прво шанса да им дадеме на серииве што некогаш се емитувале на наши телевизии и биле врежани во нашите мемории засекогаш.

Луд Збунет Нормален се прикажуваше на А1, Канал 5 и Алфа.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Серијава што ќе ја ставам не верувам дека ја памти некој, ниту па да ја гледал бидејќи беше лош терминот. Одеше на А1 секое сабајле од 9 саат, репризата беше ноќе околу 11 мислам. Тогаш имаше филмови на другите телевизии и затоа не верувам да ја начекал некој баш серијава.
Hombres de honor (TV series 2005)
Аргентинска мафијашка серија за две фамилии, на едната шефот е жена чиј маж умира и таа го превзема бизнисот, шефот на другата фамилија сака да ја уништи женава но со тек на време се заљубува. Исто така и синот на женава мислам се заљубува во некоја од другата фамилија, класика. Интересно е како се местеа меѓусебе, се тепаа, си крадеа бизниси.

Ех какви времиња, од една страна серии од друга филмови, од што имаше премногу избор не знаеш што да гледаш.
А сега, турци турци турци турци, немаш никаков избор. Пу.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
На уште една ми текнува што одеше на МТВ1. Со една девојка што живееше на некој остров, па ќе најдеше некое семејство со брод во морето, океанот, ќе се спријателеше мислам со нив, па ќе нуркаа, ќе бараа нешто. Пред некоја година ја најдов серијава и мислам и некоја епизода изгледав, али сега не ми текнува како се вика.
Девојката од океанот се викаше серијата.Само кратки мислам беа епизодите по 20тина минути :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.647
Поени од реакции
81.687
Робокап сериите се даваа на А1 во доцните 90-ти, и беа ептен сместени во шубе термин, посабајле



Ла Мадрастра, или Маќеа како што ја преведоа Сител... Последна гледана сапуница од моја страна, дури и терминот го памтам.
Лето Господово 2005, од 17 часот



На МТМ или Скај Нет, Марија Бонита негде 2000-2001 година

 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Серијава што ќе ја ставам не верувам дека ја памти некој, ниту па да ја гледал бидејќи беше лош терминот. Одеше на А1 секое сабајле од 9 саат, репризата беше ноќе околу 11 мислам. Тогаш имаше филмови на другите телевизии и затоа не верувам да ја начекал некој баш серијава.
Hombres de honor (TV series 2005)
Аргентинска мафијашка серија за две фамилии, на едната шефот е жена чиј маж умира и таа го превзема бизнисот, шефот на другата фамилија сака да ја уништи женава но со тек на време се заљубува. Исто така и синот на женава мислам се заљубува во некоја од другата фамилија, класика. Интересно е како се местеа меѓусебе, се тепаа, си крадеа бизниси.

Ех какви времиња, од една страна серии од друга филмови, од што имаше премногу избор не знаеш што да гледаш.
А сега, турци турци турци турци, немаш никаков избор. Пу.
Јас ја пратев и ми беше доста интересна зошто беше различна од сите други сапуници во тоа време што ги даваа, т.е беше со мафии. :D
Имаше лош термин, не можев да ја гледам насабајле кога бев прва смена на школо и многу се нервирав, после дали ја откажаа, не знам што бидна, али интересна серија беше во секој случај.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Јас ја пратев и ми беше доста интересна зошто беше различна од сите други сапуници во тоа време што ги даваа, т.е беше со мафии. :D
Имаше лош термин, не можев да ја гледам насабајле кога бев прва смена на школо и многу се нервирав, после дали ја откажаа, не знам што бидна, али интересна серија беше во секој случај.
Ја откажаа таму накај 90та епизода, баш се сеќавам мајка ми се јавуваше да ја вратат пак, таа од сабајле ја гледаше секогаш.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Што прочитав. :pos::pos:
Им се јавуваше во А1 да ја вратат серијата, при крајот ја прекинаа, таа ја гледаше секое сабајле а јас дека на школо само навечер ја гледав. Од А1 ја одебаа, никад не ја довршија серијата.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Им се јавуваше во А1 да ја вратат серијата, при крајот ја прекинаа, таа ја гледаше секое сабајле а јас дека на школо само навечер ја гледав. Од А1 ја одебаа, никад не ја довршија серијата.
Буквално го сфатила често користениот израз од телевизииве „по барање на гледачите“. :pos::pos:
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
а тоа што од „тропска горештина“ со Ник Слотер никогаш не ги емитуваа сите епизоди? тоа им е најголема грешка на мрт
мислам дека трета сезона никогаш не ја емитуваа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom