Серии од нашите телевизии :)

Член од
17 октомври 2013
Мислења
9
Поени од реакции
2
imase edna serija vo 90te za ekipaz na eden avion. sopstvenickata rabotese kako stujardesa a eden od pilotite se kriese od negovoto semejstvo. sekade kade i da sletase avionot vleguvaa vo nekakvi problemi.
se utepav od baranje na google ama ne mozam da pronajdam nisto. mu teknuva na nekogo za serijava?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Многу и не сум ја гледал серијава ама јас кога имав некој години помалку (не се сеќавам годините) Сен Тропе се прикажуваше на А1 а мислам и на МТВ ја прикажуваа

Ќе ја спојам темава со Серии од нашите телевизии :) затоа што е скоро иста.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Канал 5 цртаната серија со Џорџ мајмунчето.


Ова е периодот пред Канал 5 да почне масовно со турските серии тогаш се емитуваше и хрватската серија Битанге и Принцезе.

Не паметам точно години и датуми, ако некој точно знае нека пише.
 
Член од
20 јануари 2019
Мислења
32
Поени од реакции
54
Не е баш на темата пошо не е серија ама имаше една емисија не знам ни дали беше на мтв или на А1 или каде ми текнува само дека бараа клучеви и требаше да ги бараат на места кај шо имаше пример змии па у океан нешо беа у лавиринти врска неам као у сон ми е али имаше пример три клуча и требаше сите три да ги најдат за пројдат. На кого и да спомнам на никој не му текнува. Хелп!
Странско беше шоуто

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Не е баш на темата пошо не е серија ама имаше една емисија не знам ни дали беше на мтв или на А1 или каде ми текнува само дека бараа клучеви и требаше да ги бараат на места кај шо имаше пример змии па у океан нешо беа у лавиринти врска неам као у сон ми е али имаше пример три клуча и требаше сите три да ги најдат за пројдат. На кого и да спомнам на никој не му текнува. Хелп!
Странско беше шоуто

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Да не е некое реално шоу

По описот што го даде можно да е Fear Factor или Survivor. Fear Factor имаше Хрватска верзија а Survivor екс ју верзија.

И двете идеа на македонска телевизија. За Survivor eкс ју верзијата знам на Сител се емитуваше а за Fear Factor хрватската верзија не се сеќавам каде се емитуваше но можно и таа да била на Сител.
 
Член од
20 јануари 2019
Мислења
32
Поени од реакции
54
Да не е некое реално шоу

По описот што го даде можно да е Fear Factor или Survivor. Fear Factor имаше Хрватска верзија а Survivor екс ју верзија.

И двете идеа на македонска телевизија. За Survivor eкс ју верзијата знам на Сител се емитуваше а за Fear Factor хрватската верзија не се сеќавам каде се емитуваше но можно и таа да била на Сител.
Нее, не се тие. Многу постаро. Рани 2000ти

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
26 мај 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали се сеќава накој на една серија,Истата се емитуваше на а1.Во неа се работеше за едно девојче кое беше сведок на убиствотот на својот татко .Беше шпанска или италијанска
 

Kajgana Shop

На врв Bottom