Сендвичара "Седмица"

Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Некако ми е многу по пријатно кога ке се најадам хамбургер од Седмица отколку од Жужу бургер или Вили,полесно ми е откако ке се најадам не ме боли стомак и таканатака.
Полесна ми е плескавицата,по пријатна, дали пошто е поквалитетна или има голем процент на соја во неа,врска неам,но многу по пријатно се осекам.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Мора да се пожалам последен пат кога земав од седмица пред недела дена приметив дека е намален хамбургерот...полош е вкусот а цената е поскапа...what happened
 
P

PewDiePie

Гостин
Мора да се пожалам последен пат кога земав од седмица пред недела дена приметив дека е намален хамбургерот...полош е вкусот а цената е поскапа...what happened
Уште има луѓе што земаат хамбургер од 7-ца ?

Само комбиниран,со сланина,најчисто и највкусно е според мене.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Некако ми е многу по пријатно кога ке се најадам хамбургер од Седмица отколку од Жужу бургер или Вили,полесно ми е откако ке се најадам не ме боли стомак и таканатака.
Полесна ми е плескавицата,по пријатна, дали пошто е поквалитетна или има голем процент на соја во неа,врска неам,но многу по пријатно се осекам.
Исто, едно време бев попален по Вили, али некако го одјадов, а и многу чудно чувство имам у стомак после јадење. А од 7-мица баш ко што викаш, некако попријатно се осеќам.
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
477
Поени од реакции
612
Мене бургерите од Вили ми се подобри, а и седмица не е лошо. Имам приметено дека во седмица ставаат многу повеќе помфрит. Сепак, Вили си е Вили.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мразам нехигиена а во Вили ја има во изобилие од вработените, со раце фаќа пари после се фаќа за блуза/фармерки па ти го фаќа лепчето па пак пари и така се врти циклусот. Да беа во нормална европска држава ќе имаа затворено по 3-4 дена.
 
P

PewDiePie

Гостин
Мразам нехигиена а во Вили ја има во изобилие од вработените, со раце фаќа пари после се фаќа за блуза/фармерки па ти го фаќа лепчето па пак пари и така се врти циклусот. Да беа во нормална европска држава ќе имаа затворено по 3-4 дена.
оу верувај дека во "нормалните" земји не е ништо поарно.
Штом на сред Париз,седиме јадеме биг мек оброци ни излезе глувче,поседе 4-5 секунди и се пикна во тие за седење фотељи што и да се,сум сфатил дека нигде не внимаваат.

Добро до душа секогаш сум со надеж дека тие позади што ти го приготвуваат сендвичот носат ракавици,и ти го свиткуваат во фолија нели,па едино тоа.

Иначе не е само за Вили,кај нас нема една сендвичара што е хигиенски на ниво.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
оу верувај дека во "нормалните" земји не е ништо поарно.
Штом на сред Париз,седиме јадеме биг мек оброци ни излезе глувче,поседе 4-5 секунди и се пикна во тие за седење фотељи што и да се,сум сфатил дека нигде не внимаваат.

Добро до душа секогаш сум со надеж дека тие позади што ти го приготвуваат сендвичот носат ракавици,и ти го свиткуваат во фолија нели,па едино тоа.

Иначе не е само за Вили,кај нас нема една сендвичара што е хигиенски на ниво.
Мислев на ова со допирање на храна, сегде со шпакли и штипки би требало да се одвива таа работа, не зборев за опкружувањето :)))))))))))
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
108
Поени од реакции
146
Vo vili se najgnasni, so isti race pari faka, bozem gi brise od krpa i mi go faka lepceto. :tapp: Higiena nula! Ovie Sedmica se malku podobri vo toj pogled ama ne mi se bendisuva stekot kako porano. Burger King pred ovie dve e kade-kade.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Катастрофа бе више не идам , тоа кучињата бе што дремат надвор до тебе те гледаат у очи им го даваш пола од јадењето доаѓа друго и пак исто,и ти пука филм и им фрлаш и јадење и све у курац , гнасотии морат да ги исфрлат тие кучиња од таму , а и не им е и баш храната како што беше на времето (n)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Мислев на ова со допирање на храна, сегде со шпакли и штипки би требало да се одвива таа работа, не зборев за опкружувањето :)))))))))))
Братучедка ми работеше во МекДоналдс во Германија лани летото. После тоа престана да јаде секакви сендвичи. Не можеше да се начуди каква нехигиена владеела таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom