Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Ми треба состав на тема "Неразбраниот збор од народот прилега на запечатен извор од кој никој не може да се напие".

Итно!
 
М

Мартин`

Гостин
Нешто за влијанието на климатските промени врз живиот и растителниот свет ?
Ако има некој нешто нека прати по ПП :)
 
Член од
3 ноември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
Ве молам ако имате нешто за малечката фадете да ми пратите сега. бидејки ми треба за утре.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Може ли некој да ми каже каде можам да најдам информации за настанувањето на Јужен Судан ?
Најдов јас нешто, ама мислам дека не е доволно, па ако може некој да ми помогне ќе му бидам многу благодарен !
 
Член од
17 август 2012
Мислења
49
Поени од реакции
5
Ми треба есеј за Демијан од Херман Хесе. Ако има некој нека ми прати ПП :)
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Дај пишите нешто за странствувањата на Чајлд Харолд имам како есеј за утре :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.136
Поени од реакции
10.052
Не знаев кај да се обратам, затоа пишувам овде. Ми треба помош околу кратко составче на француски јазик. Ако има некој онлајн што добро го владее францускиот јазик, нека се јави на рапорт. :)
 
Член од
4 февруари 2011
Мислења
29
Поени од реакции
5
Некој дали има е-бизнис семинарска било која тема. Кој има ако може нека прати во порака. фала
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
129
Поени од реакции
23
Семинарски,Есеи,Магистерски,Докторати -Изработката е брза и квалитетна ,цените се достапни ,лесно можеме да контактираме ,а исто така доколку се потребни додатни материјали(презентации ,пресметки ,анализи....) ги добивате бесплатно.Контакт во приватна порака на сајтот или на мобилен -076-528-757 -Антонио
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Дали некој може да ми најди или напиши есеј за состојбата на образованието во Македнија? Ми треба по педагогија.

Треба да опфаќа анализа на напредокот на училиштата од независноста до сега и споредба со состојбата на образованието во останатите балкански држави.
 
Член од
29 мај 2012
Мислења
18
Поени од реакции
1
Значи другари ми е потреба помош од вас,треба да напишам нешто како есеј на следниве теми:
1.Физиолошко дејство на електричната струја врз организмот
2.Човековото тело генератор на електрична струја( да или не)
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
Н.В.Гогољ „Избор од расказите“ helppp mi tebaaa za utre ja ima li nekoj napisanooo .......???? :/
--- надополнето: 16 октомври 2012 во 20:37 ---
Н.В.Гогољ „Избор од расказите“ helppp mi tebaaa za utre ja ima li nekoj napisanooo .......???? :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom