Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
23 август 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ве молам есеј за Ангелот на Света Софијаи Нерези Б.Конески, Раѓање на зборот и Очи од Шопов
--- надополнето: 25 октомври 2012 во 09:34 ---
Анализа треба за горните песни од Конески и Шопов. Со стилски фигури, тема, идеја, стих, рима и сл.
 
Член од
7 декември 2010
Мислења
23
Поени од реакции
8
Ако може материјал или семинарска за Тема Тероризмот на балканот и Македонија..
Итно ми е браќа и сестри..:place:
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Ве молам можете ли да ме снабдите со семинарска на тема "Монетарна политика на Република Македонија" ? Фала... :)
 
L

Löwe

Гостин
Здраво ми треба помош за состав за писмена по Македонски јазик на тема "Во животот нема 2ро полувреме како во спортот."
Слабо ми одат овие теми затоа ве замолувам за помош.
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Ми треба есеј на темите:
1.Симболиката и алегоријата во "Пеколот" со посебен осврт кон "Воведната песна".
2.Колоритот од ликови и карактери во новелите "Декамерон" од Бокачо.
3.И во најсиромашните колиби се раѓаат благородни и големи умови.

Ако има некој нешто нека ми прати во пп.

ИТНО!
 
Член од
7 декември 2010
Мислења
23
Поени од реакции
8
Ако може материјал или семинарска за Тема Тероризмот на балканот и Македонија..
Итно ми е браќа и сестри..:place:...
Никој не сака да помогне...???
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Да не има некој правено/ направено семинарска на тема Убавина?Може некој да ми даде или помогне?
Фала однапред :)
 
Член од
20 ноември 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Dali moze da se najde seminarska na tema
"Извештај на парични текови" po predmetot Сметководство.. Хитно е!!!!!!
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Продавам 4 писмени работи за трета година средно на тема : Клетници - Виктор Иго, Гарванот - Едгар Алан По, Странствувањето на Чајлд Харолд - Џорџ Гордон Бајрон и Страдањата на младиот Вертер - Гете . Заинтересираните нека пишат во инбокс . :)
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Има некој што знае француски? Ако сака некој да ми напише состав на француски, на теми ,,Што би правела кога би била градоначалник", ,,Што би правела да работам во радио или телевизија" и ,,Што би правела кога би била богата". Составите не треба да бидат многу голем, околу 8-9 реченици. Ако би можело тоа да биде побрзо, пошто ми требаат за утре. Благодарам однапред! :D
 
Член од
14 септември 2012
Мислења
11
Поени од реакции
1
Дечки да не има некој семинарска на тема "металографија, металографски испитувања" , или некаков материјал на оваа тема што ќе ми биде од помош?
народе ми требаа есеј за писмена работа
имам 3 есеја што од тие три барем еден да имам
првиот е
-Идеална љубов кон лаура (канционерот-франческо петрарха)
вториот е
-Симболиката и алеголијата прецтавени во делото "Пеколот"
третиот е
-Стилот и значењето на "Џовани Бокачо"(Декамерон)
Ако знае некој нешто за овие теми ве молам да ми кажете затоа што итно ми е многу :)
vi blagodaram
 
Член од
26 септември 2008
Мислења
59
Поени од реакции
2
Ми треба семинарска за методи за решавање на системи равенки со примери (по можност решени во matlab). Ако има некој нешто слично или ако знае нешто во врска со темата нека пише
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
22
Поени од реакции
1
Треба да направам кратка проектна задача за човечки капитал, ама не можам да најдам никакви податоци на интернет. Ако некој има некакви податоци нека пише. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom