Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Ако има некој состав,есеј,семинарска на следниве теми:
1.Безбедност во туризмот
2.Маркетинг во туризмот
3.Психологија во туризмот
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Помош ве молам ми треба есеј на која било тема на која имате на таа. И фала многу
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Ај ако сака некој нека ми прати семинарска на било која тема да видам како изгледа, пошто треба да правам а првпат ми е :D
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
ми требаат состави за: содржина од "Парите се отепувачка" и од "Печалбари" и ликот на Чорбаџи Теодос...ми требаат најкасно до понеделник.. фала однапред
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Потекло на антибиотици во мед, ако има некој да ме насочи кај да барам, 2-3 дена ништо не можам, не е битно дали е на англиски. Фала однапред.
 
B

Black Guard

Гостин
Потекло на антибиотици во мед, ако има некој да ме насочи кај да барам, 2-3 дена ништо не можам, не е битно дали е на англиски. Фала однапред.
Јас имам над 60 страни,сештотитреба за нив,нарочито ако го поврземе со антраксчума
биоагенси,уствари тоа непотребно ќе комплицира.

Во Кавадарци енологија факултет има или сум разбрал грешно па фармација е?

Само кажи колку ракија частиш?

Плус црвеа ѓаолца си :D
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Јас имам над 60 страни,сештотитреба за нив,нарочито ако го поврземе со антраксчума
биоагенси,уствари тоа непотребно ќе комплицира.

Во Кавадарци енологија факултет има или сум разбрал грешно па фармација е?

Само кажи колку ракија частиш?

Плус црвеа ѓаолца си :D
У Кавададарци има енологија, туку ја студирам на ПМФ биохемија и сеа ми треба за семинарска слабо некако по нет да најдам. Некако да ме упатиш по нет кај да барам ? Некои автори, да не знаеш ? Или па ако ти е тука книгата, а си од Скопје може да ми ја дадеш ?
За ракија не е проблем :D
 

the.cute.one :)

Some people eat to live , i live to eat <3
Член од
15 септември 2011
Мислења
56
Поени од реакции
14
Ima nekoj nesto za prosvetitelstvoto vo makedonija ili pak znacenjeto na mak naroden jazik? Ne mora cel sostav moze i nekoe malo delce voved ili nekolku glavni recenici nemam inspiracija od kade da pocnam :)))) fala odnapred, forumdzii :D
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
Ај некој ако има нешто материјал за клеточен ѕид кај бактериите и влијание на различни антибиотици на нив... видови антибиотици начин на дејство и сл... Или уште подобро готова семинарска :) Потребно ми е за микробиологија со паразитологија..

Фала ви однапред :)
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Има некој семинарска на било која тема од областа на хигиената? На пр: хасап систем, радиоактивно зрачење, болести поврзани со храна, аерозагадување, диететски испитувања, контрола на безбедна храна и сл...
Фала однапред
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
Има некој семинарска на било која тема од областа на хигиената? На пр: хасап систем, радиоактивно зрачење, болести поврзани со храна, аерозагадување, диететски испитувања, контрола на безбедна храна и сл...
Фала однапред
за кој факултет.. имам нешто микробиологија на храна....
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
Ми требаат состави на тема : „Споредба меѓу Доста и Митра од Крпен Живот“ и „Споредба меѓу Глигор и Арсо од Пустина“ !!!!!!! фала многу!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom